środa, styczeń 27, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Triops na pokarm?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Triops na pokarm?

Triops na pokarm? 07/01/2008 18:22 #3004

Tak sobie przeglądam allegro i międ innymi natrafiłem na taką aukcję:
www.allegro.pl/item293232843_triops_cancriformis_cysty.html
Jakby tak zahodować przekopnice na pokarm dla pawiookich? Co o tym myślicie?
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp: Triops na pokarm? 07/01/2008 18:59 #3006

No sam nie wiem. Myśle że to troche skomplikowane. W ogóle hodowla pokarmu dla pawic to ciężka sprawa. Człowiek uczy się na błędach teraz już wiem że na wiosne i w lato trzeba poprostu zrobić porządne zapasy na zime na początek kijanki i małe żaby później narybek karasia słonecznice stynka i inne drobne ryby do tego ślimaki. Mam dobre warunki tylko zawsze brakuje czasu. Ale w tym roku zamrażarka będzie pełnaB)
  • Mesiek
  • Użytkownik

Odp: Triops na pokarm? 07/01/2008 22:46 #3010

Triopsa bardzo dobrze jedzą (wolę nazwę przekopnica ) Łapię je w okresowo wysychającym cieku wodnym, zdecydowanie płynącym. Pojawiają się podczas wiosennych roztopów, są przeeeepięęękne Ale i smaczne (dla pawiookich), więc wybór jest prosty

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Triops na pokarm? 08/01/2008 10:37 #3019

Może zatem coś w tym temacie się wykluje. Jakby tak ktoś poprzyglądał się naszym pomysłom na pokarm dla pawiookich, posądziłby nas o zbyt brutalne podejście do tematu. Dobrze, że przekopnice nie są pod ochroną w Polsce.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp: Triops na pokarm? 05/08/2008 00:59 #11167

Mesiek napisał:
No sam nie wiem. Myśle że to troche skomplikowane. W ogóle hodowla pokarmu dla pawic to ciężka sprawa. Człowiek uczy się na błędach teraz już wiem że na wiosne i w lato trzeba poprostu zrobić porządne zapasy na zime na początek kijanki i małe żaby później narybek karasia słonecznice stynka i inne drobne ryby do tego ślimaki. Mam dobre warunki tylko zawsze brakuje czasu. Ale w tym roku zamrażarka będzie pełnaB)

WSZYSTKIE!!! płazy i ich kijanki są w Polsce POD OCHRONĄ!!! WSZYSTKIE!!!!
  • Zajc3w
  • Użytkownik

Odp:Triops na pokarm? 05/08/2008 08:52 #11175

Eee... Nie wiem czy zauważyłeś,Zajc3w, ale ten temat jest sprzed pół roku...

(Na pewno zauważył Mike, jeżeli Zajc3w ma do powiedzenia coś, co uznaje za istotne to nie ma znaczenia kiedy wątek powstał i kiedy ktoś sie po raz ostatni w nim wypowiedział. Lepsze to, niż nowy wątek, o tym samym. Uwaga troszkę chybiona Mike.
kamyllo2 )
  • Mike
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 05/08/2008 09:11 przez kamyllo2.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.17 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.