środa, styczeń 27, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Drewnojad
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Drewnojad

Drewnojad 03/11/2010 19:49 #30464

Witam,
czy można karmić pawiooką drewnojadami? Gdzieś czytałem że głowę należałoby im odciąć przed podaniem. I czy takie dzżownice kupione w sklepie wyparzyć przed podaniem czy żywe można??

Pozdrawiam
Adrian
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp: Drewnojad 03/11/2010 20:01 #30465

• Carlos
  • Użytkownik

Odp:Drewnojad 03/11/2010 23:04 #30478

Drewnojady strasznie syfią wodę. Tłuste plamy pływające po powierzchni wody potem, ani ładnie nie pachną, ani ładnie nie wyglądają, ale to dobry pokarm uzupełniający.

Nie trzeba nic robić z larwami czy dżdżownicami, to przesada.

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Drewnojad 04/11/2010 09:25 #30480

Tluste wstretne plamy to dopiero zostaja po stynce to dopiero obrzydlistwo
Sam po drewniakach nie zaobserwowalem wiekszej ilosci syfu w wodzie, moze jakies inne mielismy (inaczej karmione nie wiem)
Moja Pawki uwielbiaja drewniaki, ale daje bardzo bardzo rzadko, jak byly male to juz im dawalem i chyba dobrze na tym wyrosly (oczywiscie nie tylko na tym)
  • marc_in
  • Użytkownik

Odp:Drewnojad 04/11/2010 09:31 #30481

Witam,
no wczoraj pawiczki sięwręcz obżarły drewnojadami. Oleistych plam nie zauważyłem jedynie ze 2 duże kupy pływające no i dużo więcej syfu na dnie, dałem im również jakieś "glizdy" i mączniki i widać po odchodach co jadły i dużo tego

Podejrzewam że zarówno w przypadku moich jak i Waszych ryb jedzą one tak urozmaicone i zróżnicowane pożywienie że nic im nie brakuje Moje mają z 10 "potraw" a podejrzewam że niektórzy jeszcze więcej próbują podawać różnorodności naszym pupilkom.

Pozdrawiam
Adrian
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.17 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.