środa, styczeń 27, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Nie chcą jeść w nowym akwarium. pomocy
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Nie chcą jeść w nowym akwarium. pomocy

Nie chcą jeść w nowym akwarium. pomocy 18/01/2011 15:31 #33061

Witam wczoraj nabyłem 4 piękne pawiookie o wielkości ok 25cm, pan w sklepei powiedział zeby tego dnia co ich kupowałem zeby juz ich nie karmić. Powiedział mi wszystko o chodowli i ile karmić sprzedał pokarm( taki tropicala dla dużych pielegnic i arowan). Dziś rano ku zaskoczeniu nasypałem im jeśc a one nic, jedna z nich tylko troche pojadła a reszta pływała bardzo blisko widziała pokarm ale nawet go nie ruszyła i wszystko po jakimś czasie opadło na dno. Prosze was o pomoc bo nie wiem czy to objaw tego ze są w nowym zbiorniku czy czegoś innego. Nadmienie ze sprzedawca przed sprzedarzą karmił je przy mnie i jak nasypał jeśc to mało się nie pozabijały o to jedzenie a u mnie nic. Prosze o jakieś cenne informacje. Moje akraium ma ok 360 litrów i mam w nim tylko 4 pielegnice i jednego glonojada. Z góry dzięki.
  • skfarek
  • Użytkownik

Odp: Nie chcą jeść w nowym akwarium. pomocy 18/01/2011 16:10 #33064

Jeżeli są zdrowe to normalny objaw.Muszą się przyzwyczaić do nowego lokum to normalne.Starszym przychodzi to wolniej.Jeżeli będą grymasić to próbuj z różnymi pokarmami mrożone,suche,żywe.Wybór jest duży,a artykuły na portalu dostatecznie pomogą w problemach żywieniowych.
Wtedy wyłapiesz co lubią najbardziej lub do czego były przyzwyczajone wcześniej.

Pozdr.Paweł.R
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp: Nie chcą jeść w nowym akwarium. pomocy 18/01/2011 16:30 #33065

A ja mam 2 "małe" 17,5cm i mniejsze dwie i wszystkie cztery od 5cm i ciągle suchego nie ruszają. Muszę głodówki robić żęby coś zaczęły przemielac ale i tak wypluwają :/
Co innego mrożonki różnego rodzaju (stynka, krewetki - jak tego Ci nie ruszą to chyba z nimi byłoby coś nie tak). No i aklimatyzacja musi być.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Nie chcą jeść w nowym akwarium. pomocy 18/01/2011 16:37 #33066

A co to jest ta aklimatyzacja?? Gośc z zologika je karmił suchym ale mówił ze raz na tydzien im dawał czerwoną larwe ochotki i kupiłem troche tego to najwyżej sprobuje im to dać. A tak przy okazji to jakie ph powinna mieć woda do pawiookich??
  • skfarek
  • Użytkownik

Odp:Nie chcą jeść w nowym akwarium. pomocy 18/01/2011 16:43 #33067

PH KH GH się nie martw, kup testy kropelkowe na NO3 bo myslę że cykl azotowy działa u CIebie i na NO2 i NH3 nie potrzebujesz ale możesz też kupić.
No i ochotka - ja tego wcale nie kupuje bo nikt nie chce jeść (z rybek oczywiście). Za to krewetki i stynka, mrożonego kalmara ewentualnie to jedzą jak dzikie. Oczywiście wszystko przystosowane do rozmiarów ryb. Serca wołowego, ochotki nie ruszają wcale. Może spróbuj jakieś filety z ryb, z piersi z kurczaka( oczywiście w odpowiednich dla ryb rozmiarach.
W ostateczności jak nie będą chciały jeść to kup stado neonków albo z 5 bojowników i zobaczysz co siębędzie działo.....
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Nie chcą jeść w nowym akwarium. pomocy 15/06/2011 07:27 #36673

Podepne się, żeby nie zakłdać nowego.
Z moich jedna trochę zjada ale raz dziennie(stynke, mixa to nawaliłem żelatyny to wypluwa, mniej żlatyny to rozdrabnia i przez szkrzela wszystko wypada i wypluwa.Raz suszoną krewetke zjadła, mrożonek niechce,żywca jak wpuściłem 3 japońce to 1 zjadła reszta pływa już 3 dni) albo wcale a druga wogule nie chce(raz zjadła stynke) i tak juz ponad 7 dni.Fakt, że dostają metronidazol ale czy nie powinny mimo wszystko jeść.
A dodam jeszcze ta która nie spożywa wcale miała już objawy(dziurawicy) z kraterem w czole(już jest mega poprawa)ale dalej nie chce jeść, a druga nie ma zewnętrznych objawów nie licząc jakiegoś mało guzka pod dolną wargą na środku równierz prawie zanikł.
Nasuwa się sama odpowiedź, że......?
  • RafałWawa
  • Użytkownik
  • ProjectFlowerhornPL
Domowa hodowla azjatyckich Flowerhorn.
Tel. 785-735-622

Odp:Nie chcą jeść w nowym akwarium. pomocy 15/06/2011 08:05 #36675

Według mnie coś nie tak z wodą - ta filtracja działa?
Chociaż znaczenie może mieć też leczenie ryb.

Wczoraj przeczytałem gdzieś że najważniejsze w akwarystyce czym siętrzeba zajmować to nie rybki tylko woda w akwarium - jak ona będzie OK to i rybki będą OK

Dlatego wszelkie symptomy niejedzenia ze strony ryb brałbym jako że coś nie tak się w wodie dzieje i ja osobiście robiłbym podstawowe testy NH3 NO2 i NO3.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Nie chcą jeść w nowym akwarium. pomocy 15/06/2011 08:27 #36676

A jak ich nie masz, to na dzień dobry podmianka 50%. Zobaczysz, czy ryby zaczną bardziej interesować się jedzeniem.
Metronidazol, rozumiem, na tą dziurawkę dajesz? Pierwotniak pierwotniakiem, ale parametry wody też nie pozostają bez znaczenia. Poczytaj o HITH/HLLE.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Nie chcą jeść w nowym akwarium. pomocy 25/06/2011 13:27 #36952

O HITH/HLLE oczywiśe już czytałem. Wszystkie art. powinny być przeczytane przez wszystkich nowych na forum w pierwszej kolejności. W moim przypadku jeszcze przed zakupem pawic.

A jeśli chodzi o rybcie. Po przeniesieniu z kwarantanny do ogólnego i upłwie ok.24 h
przeszło a waściwie się zaczeło głodomory są ciągle głodne więc już jest ok.
Dzięki.
ps. no3 w ogólnym 0 w kwarantannie ok 20mg/l
  • RafałWawa
  • Użytkownik
  • ProjectFlowerhornPL
Domowa hodowla azjatyckich Flowerhorn.
Tel. 785-735-622
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.36 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.