wtorek, styczeń 26, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

serce wolowe, chwila grozy
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: serce wolowe, chwila grozy

serce wolowe, chwila grozy 07/02/2011 19:32 #33553

kupilem dzisiaj w tesco serce wolowe. ładne, duze, świeże za 4 zł. Pomyslalem sobie, że troszkę urozmaicę pawiczką dietę.

po powrocie do domu chcialem je nakarmic nowym przysmakiem, pokroiłem w kawałki serce i dwa małe wrzuciłem do akwa. od razu złapały do buzki. jedna wieksza zjadła w miare normalnie jednak druga zachowywała sie jakby utkeło jej jedzenie, miała je gardle i łapała powietrze kłapiąc buzią, nie gryzła tylko zachowywała się jakby się dusiła.
Kawałki wrzucowne do wody byly takiej wielkosci by zmiescily im sie do pyska. To był błąd? Kazda taka karma powinna być zmielona??

Jak mam im je podac??
  • xerro
  • Użytkownik

Odp:serce wolowe, chwila grozy 07/02/2011 19:36 #33554

Z praktyki wiem że takich kawałków co nie rozgniotą/rozmiażdżą/rozgryzą to nie połykają... A mięso takie jest także najlepiej tarte na tarce.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:serce wolowe, chwila grozy 07/02/2011 20:22 #33557

Powiem Ci że ja swoje jak miałem też wołowym próbowałem karmić lecz bezskutecznie.
Żadna tego nie chciała żreć, przerzuciłem się na serca drobiowe,
są małe, niedrogie i tu był już sukces. Kupić zamrozić pokroić w małe kawałeczki i do akwa.
Ja im dawałem co 3, 4 dni nie częściej.

Pytasz jak podawać. Co do mielenia czy tam tarcia zamrożonych nie wiem nie robiłem nic z tych rzeczy wydaje mi się to zbędne chyba że chcesz robić miksy, ale nie ważne czy karmiłem bydlęta 30 cm czy mniejsze zawsze kroiłem bardzo drobno! dla jednych i drugich.

Spróbuj kup 2 sztuki zapłacisz 40 gr. Nie więcej.
  • Artt
  • Użytkownik

Odp:serce wolowe, chwila grozy 07/02/2011 21:18 #33558

Moje poza sercami wołowymi i krylem mrożonym nic jeść nie chcą,takie się zrobiły wybredne ze aż mi ręce opadają;krewetki koktajlowe,suszone,hikari cichlid,cichlid red&green(tropikal)wszystko Beee
  • jaca_78
  • Użytkownik

Odp:serce wolowe, chwila grozy 07/02/2011 22:49 #33560

Spróbuj podawać serca drobiowe, u mnie sprawdziły się kurze gdy ryby były małe potem indycze rzecz jasna bez tłuszczu i żył.
Serca wołowe są twarde.
  • 1andy1
  • Użytkownik

Odp:serce wolowe, chwila grozy 08/02/2011 07:45 #33564

Trzeba zrbić kawałek możliwy do połknięcia przez rybę.
Ja tak robię i nic nie mielę chyba że do miksów jak napisał Artt ale wtedy to bardzo drobno i łączę w całość i wtedy po zamrożeniu w kostki żeby mogły na raz połknąć i zbytnio nie nabrudzić.
Ogólnie jedzą wszystko. Zależy czy są głodne czy nie - od rana jedzą raczej wszystko na pierwszy kęs a potem coraz bardziej wybredne (np krewetki już nie całe tylko środki bez pancerzy - broń Boże im nie obieram:p) ale głodne cały dzień. Ale ja staram się karmić ryby krewetkami, stynką, małżami czyli tym co jedzą w naturze. Mięso z ptaków lub jeszcze czegoś innego nie wodnego raczej sporadycznie a tak w ogóle już nie pamiętam kiedy ostatnio coś takiego dostały.

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze fakt że w zależności od pory roku ryby są bardziej lub mniej żarłoczne tak zauważyłem.

Różnie z tymi naszymi rybami.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 08/02/2011 07:47 przez corleone.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.19 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.