wtorek, styczeń 26, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Pawiookie a karma dla psa?
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Pawiookie a karma dla psa?

Odp:Pawiookie a karma dla psa? 19/02/2011 23:29 #33947

Ktoś jeszcze odważył się tym nakarmić swoje pawice? ;d
  • Bartek05
  • Użytkownik

Odp:Pawiookie a karma dla psa? 20/02/2011 01:26 #33953

Jak zaczną szczekać to dajcie znać
  • subek
  • Użytkownik

Odp:Pawiookie a karma dla psa? 20/02/2011 07:13 #33955

Nie chodzi o odwagę karmienia Bartek, nie wyczułeś ironii w moim poprzednim poście??

Karm te rybki karmą przeznaczoną dla ryb - chyba że Kamil będzie chciał poczekać na efekty np po roku to zróbcie jakiś ekperyment.

Nie widzisz że nikt nawet nie ma ochoty poważnie rozmawiać?

Powodzenia w prawidłowej hodowli rybek (no chyba że hodujesz je w celu jakichś eksperymentów - np jak subek sprytnie zauważył może zaczną szczekać).
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Pawiookie a karma dla psa? 20/02/2011 11:33 #33979

Szczekają, ale wiem że nie chodzi tu o odwagę, tylko o dalszą przyjaźń za pawiookimi, nie wiem czy można powiedzieć hodowlę, to dziwnie brzmi
  • Bartek05
  • Użytkownik

Odp:Pawiookie a karma dla psa? 20/02/2011 11:37 #33981

Bartek05 napisał:
Szczekają, ale wiem że nie chodzi tu o odwagę, tylko o dalszą przyjaźń za pawiookimi, nie wiem czy można powiedzieć hodowlę, to dziwnie brzmi

Skład takiego pokarmu raczej nie pod ryby. Jeżeli masz ochotę spróbować, to proponowałbym coś z wysokogatunkowej karmy dla szczeniąt - ale koszty Cię zjedzą, bo to od gotowej karmy dla ryb nie tańsze. No i pozostaje kwestia czy będą chciały jeść - wiem, że niektórzy i kartofle z obiadu zsuną do wody, ale nie wszystkie pawiookie są tak mało grymaśne.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Pawiookie a karma dla psa? 20/02/2011 11:47 #33982

Młode pawiookie nie zjadłyby nawet suchego, jest za twardy, duże może tak, moje mają ponad 25 cm. Bardziej bym się obawiał wrzucić ziemniaki niż karmę dla psa czy kota...
  • Bartek05
  • Użytkownik

Odp:Pawiookie a karma dla psa? 20/02/2011 23:08 #34020

Jak nie mam co dać pawicom to daję im kilka "kuleczek" suchego pokarmu dla psów. Wcinają. Robie to na tyle rzadko, że nie sądzę aby zaszkodziło. Raz na 1-2 miesiące...

Odp:Pawiookie a karma dla psa? 26/02/2011 15:46 #34205

Moje pawiookie zanim się zlitowałem i je kupiłem pływały conajmniej 4 miesiące w zoologu i były m.in. karmione karmą dla kota. Nie widać po nich żadnych negatywnych objawów takiego jedzenia.
  • HameR
  • Użytkownik
SEMPER FI

Odp:Pawiookie a karma dla psa? 26/02/2011 16:50 #34206

HameR napisał:
Moje pawiookie zanim się zlitowałem i je kupiłem pływały conajmniej 4 miesiące w zoologu i były m.in. karmione karmą dla kota. Nie widać po nich żadnych negatywnych objawów takiego jedzenia.

Witam Jestem I.T.D.
  • Carlos
  • Użytkownik

Odp:Pawiookie a karma dla psa? 26/02/2011 16:55 #34207

witam
O czym wy tu tak pierdu-pierdu gagacie bez sensu.
po:
1- czy te ryby w naturze jedzą karmę dla psa i kota - mielone BÓG wie co ?
2- pewnie że zjedzą , ty tez jeden z drugi zjecie karmę dla zwierząt .
3- weźcie 1 z 2 wrzućcie kulkę karmy do wody i zobaczcie jak pęcznieje i tak się dzieje w układzie trawiennym ryb , raczej nie jest to dla nich OK. Wy jak pojecie np GROCHÓWKI SAŁATKĘ Z PORA źle cię czujecie ONE też.
KARMCIE swoje ryby tym co jedzą w naturze , a nie experymentujcie.
tyle mojego.
Ja moje karmie:
drewno-jad , świerszcz , szarańcza dżdżownice w okresie wiosna-lato itp

A TU ARTYKUŁ O CHOROBIE RYB SPOWODOWANYM RÓWNIEŻ ZŁYM ŻYWIENIEM:

www.tooold.ayz.pl/ryby/tropheus/bloat.html
Ostatnio zmieniany: 26/02/2011 18:34 przez borysjaworzno.
Wygenerowano w 0.26 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.