wtorek, styczeń 26, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Pawiookie a karma dla psa?
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Pawiookie a karma dla psa?

Odp:Pawiookie a karma dla psa? 26/02/2011 17:23 #34210

Borys ludzie myslą że jak ryba rośnie niemiłosiernie i super elegancko wygląda to w środku nic się nie dzieje i może jeść karmę dla psa czy kota.
"Pijak" też wygląda w miarę dobrze, moze złe porównanie, osoba zażywająca sterydy wygląda ponad przeciętnie ale to jak wygląda np jej wątroba, żołądek itp itd po zażywaniu różnego typu tabletek, nie mówię dalej o zastrzykach....
To samo można robić ze zwierzętami....
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Pawiookie a karma dla psa? 26/02/2011 17:32 #34211

Artykuł T.Kwiecienia stary jak świat,bynajmniej dla mnie.Chodź nie powiem że nie przełoży się na Pawiookie.Myślę że po dłuższym stosowaniu nie odpowiedniej diety zaczęły by się problemy.
Zresztą były przypadki na forum że u klienta po kilku latach chowu pada ryba ze wzdętym brzuchem.Choroba rozwija się czasami powoli.
Dieta by rzec była perfekcyjna szynka,serca itp.Żarcie gówno warte pod względem przyswajalności białka,lipidów,kalorycznie.Mówiąc krótko wielkie sranie tylko po tym.Jak dla mnie.
Ja doczekałem się konkretnych 32-34cm naleśników.Karmionych głównie dżdżownicami krewetkami,małżami,stynkami,mięso białych ryb,zielenina w postaci spiruliny.I nikt nie powie mi że tylko na sercu można doczekać się słusznej postury u ryb.
Jest wiele bezpieczniejszych sposobów na karmienie ich.
A eksperymentować można tylko z głową.W zasadzie to nie widzę tu głębszej refleksji w temacie karmienie "psim żarciem" jeżeli ktoś się chce nikt nie zabroni może sam jeść.Też nie ma jako takich przeciw wskazań.Szczerze.
Chał,chał
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 26/02/2011 17:36 przez Rysiek.

Odp:Pawiookie a karma dla psa? 26/02/2011 18:15 #34216

Borys, a czy w naturze pawiookie jedzą suchą karmę? Pałeczki itd.?
  • Bartek05
  • Użytkownik

Odp:Pawiookie a karma dla psa? 26/02/2011 18:33 #34218

Bartek05 napisał:
Borys, a czy w naturze pawiookie jedzą suchą karmę? Pałeczki itd.?

nie łap za słówka!!!!!

Ale nie porównuj suchej karmy dla ryb , a karmy dla psów/kotów.
Karma dla ryb to pokarm prawidłowo skomponowany- dieta/ żywienie odpowiednie dla każdego gatunku.
I tyle mojego gadania / bo chyba nie warto i tak 90% was i tak zrobi swoje i nadal będzie karmić ryby byle czym !!!!!!
I za pewne na parę minut znów ktoś powie , ze jego ryby to jedzą ziemniaki i spaghetti.
Jest im dobrze itd.

Odp:Pawiookie a karma dla psa? 26/02/2011 18:35 #34219

Tak się wtrącę,ale karmy profesjonalne są robione pod kątem ryb,a nawet ryb o różnych specjacjach.Badania np.firmy Hikari prowadzone były w naturze,w laboratoriach i to przez wiele lat.Tak więc są najwłaściwszą alternatywą gdy nie ma się dostępu do karm żywych jest pokarm suchy,dobry pokarm.Niestety nie każdy mieszka na wsi,gdzie można by zbierać robaczki,dżdżownice,chrząszcze itp.I to też sezonowo występuje.
IMO rozmowa będzie zataczać koło.Takie tematy były na grupach dyskusyjnych 10 lat temu i czasami było to brnięcie w ślepą uliczkę.Bo Heniek woli to,a Rysiek tamto,a Jacek lubi placek.I co zmienisz coś nie.
Jedynie tylko mądrą zdobytą wiedzą można zmienić myślenie. Nic na siłę.
Panowie nie ma co się kłócić.Każdy musi dojrzeć czym karmić swoje ryby.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 26/02/2011 18:37 przez Rysiek.

Odp:Pawiookie a karma dla psa? 27/02/2011 07:39 #34225

I tu można by napisać krótkie podsumowanie iż karma dla psa nie jest odpowiednia dla Pielęgnicy Pawiookiej a Ci którzy karmią swe pociechy golonkami, kebabami itp niech się zastanawiają czemu na jednej pawiookiej nic nie widać a drugiej spuchnie brzuch... i temat można zamknąć jak słusznie zauważył Rysiek a borys nie denerwuj się tak - niektórzy może myślą że dzikie psy też jedzą karmę dla psa....
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Pawiookie a karma dla psa? 27/02/2011 08:41 #34230

witam
Ja się nie denerwuje , tylko nienawidzę bezmyślności ludzkiej.Jestem na kilku forach zalogowany i po prostu mam już czasem dość czytania głupich postów i odpisywania na nie .
Rozmowa z niektórymi przypomina ROZMOWA Z NIEWIDOMYM O KOLORACH.
A niektórzy na forach piszą tematy-posty po to , aby tylko pisać , nie ważne o czym i czy z sensem , ważne żeby pisać. Potem 1 z 2 ma po 1000 postów tylko , że 999 jest do usunięcia.

TAK JAK NAPISAŁEŚ TEMAT POWINIEN BYĆ EDYTOWANY, USUNIĘTE Z NIEGO NIEPOTRZEBNE POSTU I ZAMKNIĘTY.

RYB NIE KARMIMY KARMĄ DLA PSÓW / KOTÓW / KANARKÓW .....ITP.
RYBY POWINNY JEŚĆ POKARM JAK NAJBARDZIEJ PODOBNY DO TEGO JAKI MAJĄ NA WOLNOŚCI LUB ZAMIENNIKAMI DLA MICH PRZEZNACZONYMI ( ZAMIENNIKI CZYLI KARMY DLA RYB )

ps.:
nie piszcie , za chwilkę , że mam nie krzyczeć na forum , bo pisze DUŻYMI literami. Pisze tak bo może niektórzy maja problem z czytaniem małych liter.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 27/02/2011 08:48 przez borysjaworzno.

Odp:Pawiookie a karma dla psa? 27/02/2011 11:11 #34242

borysjaworzno napisał:
TAK JAK NAPISAŁEŚ TEMAT POWINIEN BYĆ EDYTOWANY, USUNIĘTE Z NIEGO NIEPOTRZEBNE POSTU I ZAMKNIĘTY.
RYB NIE KARMIMY KARMĄ DLA PSÓW / KOTÓW / KANARKÓW .....ITP.
RYBY POWINNY JEŚĆ POKARM JAK NAJBARDZIEJ PODOBNY DO TEGO JAKI MAJĄ NA WOLNOŚCI LUB ZAMIENNIKAMI DLA MICH PRZEZNACZONYMI ( ZAMIENNIKI CZYLI KARMY DLA RYB )

Chociaż w ogólnym zarysie zgadzam się w tym co napisałeś w drugim zdaniu: pokarm powinien być wieloskładnikowy i zbilansowany, to osobiście uważam, że sucha karma dobrej marki w pełni zaspokaja potrzeby naszych podopiecznych. Mimo to nie widze powodu, dla którego temat mielibyśmy zamykać? Dyskusja jak widać, jest w nim zywiołowa i może dzięki temu czytelnicy wyniosa z niej coś dobrego.

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Pawiookie a karma dla psa? 27/02/2011 12:25 #34245

witam
nie chodzi mi dokładnie o to abyś zamykał temat i żeby nie można by się dalej na nim wypowiadać.Napisałem TEMAT ZAMKNIĘTY w sensie ,że wyjaśniliśmy już to iż NIE MOŻNA RYBĄ DAWAĆ INNEJ KARMY NIŻ PRZEZNACZONEJ DLA NICH. Nie experymentujemy z karmą dla kota , psa , chomika , kozy i innych.....!.
Temat jest bardzo ważny i wręcz powinno się tu pisać o pokarmach dla pawiookich i innych mieszkańców naszych aQa.
moim zdaniem jak już ktoś mam zamiar się wypowiadać na ten temat to powinien to zrobić w formie:

---REPORTAŻU
---ARTYKUŁU
---KONSTRUKTYWNEJ WYPOWIEDZI

popartej jakimiś textami źródłowymi, zdjęciami itp , a nie kolejny wywód ".... CZY MOGĘ JE KARMIĆ np ŚRUTOWNICA DLA ŚWIŃ ....."
Ja jak znajdę jakieś artykuły to będę je tu publikował lub wklejał odnośniki do innych informacji w necie innych forach.
pozdro
Ostatnio zmieniany: 27/02/2011 12:27 przez borysjaworzno.

Odp:Pawiookie a karma dla psa? 27/02/2011 14:11 #34246

KARMIENIE DUŻYCH RYB DRAPIEŻNYCH

1- Ryby karmimy raz, najwyżej dwa razy dziennie.
2- Dieta powinna być zróżnicowana , oparta głównie na pokarmach pochodzenia zwierzęcego ( chyba , że posiadany gatunek jest roślinożerny )
3- Ilość podawanego pokarmu ustalamy na podstawie obserwacji , ile nasze ryby są w stanie zjeść przez 3-5 minut - po upływie tego czasu cały pokarm powinien być zjedzony.
4- raz w tygodniu powinniśmy narzucić rybom ścisły post.
5- podajemy witaminy
6-dorosłe i duże ryby możemy bez obaw zostawić na tydzień bez opieki. Lepiej , żeby trochę schudły , niż żeby zostały przekarmione przez osoby trzecie.Skutkiem takiego błędu może być śmierć.

POKARM ŻYWY

ŻYWE ŚWIERSZCZE - dostępne w sklepach akwarystyczno-tarrarystycznych.
Wbrew pozorom to dość wartościowy pokarm.Nie zaleca się wrzucać żywych świerszczy do akwarium. Najlepiej je zamrozić , a przed podaniem rozmrozić i wypłukać.

STYNKA --małe rybki stosowane w jako przynęta w wędkarstwie . W razie potrzeby rozdrobnić przed podaniem.

KRYL-- niewielkie morskie skorupiaki

KREWETKI -- przed podanie rozmrozić i rozdrobnić.

DŻDŻOWNICE-- możemy zebrac je sami - pod warunkiem , że zrobimy w niezanieczyszczonych rejonach. Pierścienice te kumulują w swoich ciałach dużo zanieczyszczeń chemicznych.Możemy też kopić w sklepach wędkarskich . Niezależnie jednak od ich pochodzenia , przed podaniem musimy je " wyczyścić od środka " z nagromadzonego w ich przewodach pokarmowych HUMUSA*. Wystarczy na 24 godz. przed podaniem rybom wpuścić do półpłynnej papki sporządzonej z rozmoczonych w mleku płatków owsianych.

*humus (próchnica) - szczątki organiczne nagromadzone w glebach

LARWA MĄCZNIAKA

LARWY MUCHY --białe , czerwone

UWAGA !!!
Wszystkie pokarmy wędkarskie są bardzo kaloryczne i zawierają mało błonnika . Powinniśmy je zatem podawać w małych ilościach i niezbyt często , gdyż zbyt kaloryczna i ciężka dieta możne doprowadzić do otłuszczenia organów wewnętrznych , a w konsekwencji nawet do śmierci.

informacje zaczerpnięto z MAGAZYNU AKWARYSTYCZNEGO marzec 2002
Artykuł pt: " KARMIENIE DUŻYCH RYB DRAPIEŻNYCH "..M.KRAUS , L.MISIAK .

cdn...
Ostatnio zmieniany: 27/02/2011 14:20 przez borysjaworzno.
Wygenerowano w 0.28 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.