wtorek, styczeń 26, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Przekarmianie oskarów?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Przekarmianie oskarów?

Przekarmianie oskarów? 04/09/2011 20:19 #39267

Wiem ,że może zabrzmi to trochę prowokacyjnie ,ale czy my aby nie przekarmiamy naszych oskarów?Na tym forum czytałem , żeby karmić je do syta.Uważałem ,że wszystko jest oki do czasu ,aż zobaczyłem zdjęcia z sekcji zwłok oskara hodowanego chyba przez klatę albo kamyllo.Masę tłuszczu, komentarze o stłuszczonej wątrobie.

Mało ruchu w akwarium + intensywne karmienie czy im to aby na pewno nie szkodzi?
Podejrzewam ,że większość naszych oskarków ma takie tłuste brzuchy.
W końcu to nasze pupilki łatwo o grzech przekarmienia.

Co wy o tym sądzicie.
  • Beni182
  • Użytkownik

Odp:Przekarmianie oskarów? 04/09/2011 20:22 #39268

kamila
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl

Odp:Przekarmianie oskarów? 04/09/2011 20:47 #39269

Podobno "dobra ryba to głodna ryba" ale ja tam wolę smażone...

Te zdjęcia gdzie były?
  • Hamilton
  • Użytkownik

Odp:Przekarmianie oskarów? 04/09/2011 20:50 #39270

w temacie OKA gdzieś w chorobach chyba
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl

Odp:Przekarmianie oskarów? 04/09/2011 20:50 #39271

Raczej głodna ryba to zdrowa ryba.....
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Przekarmianie oskarów? 04/09/2011 21:15 #39272

Beni182 napisał:
Na tym forum czytałem , żeby karmić je do syta.

Tak ale nie doczytałeś że mowa była o rybach młodych które zużywają ogromne ilości energii.
Tempo wzrostu młodych oskarów też jest imponujące.

Beni182 napisał:
Mało ruchu w akwarium + intensywne karmienie czy im to aby na pewno nie szkodzi?
Podejrzewam ,że większość naszych oskarków ma takie tłuste brzuchy.
W końcu to nasze pupilki łatwo o grzech przekarmienia.

Co wy o tym sądzicie.

Kiedyś pisałem o własnych rybach.
Im ryba starsza tym ilość i częstotliwość karmienia powinny się zmieniać.
Dorosłe oscary karmiłem 3-4 razy w tygodniu.
Solidny posiłek z filetów, krewetek lub wołowiny wystarczy im w zupełności.
A przy oszczędniejszym karmieniu są mniejsze problemy z wodą i filtracją
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Przekarmianie oskarów? 04/09/2011 22:32 #39273

Doczytałem, doczytałem.

Jednak nie raz na forum czytam ,że dorosłe oskarki są karmione do syta w sumie to jakoś tak z rozpędu swoją też tak karmię.

Przemyślałem sprawę i czas to zmienić.Tymbardziej przekonuje mnie tekst tuptusia ,że swoje karmi rzadziej.

Jakoś przy innych rybkach łatwiej zachować dystans ,pawie mają duże zdolności proszenia się.Dlatego zwróciłem na to uwagę.
Jak karmią inni?
Szczególnie interesuje mnie częstotliwość karmienia tamtego nieszczęsnego oskara.
  • Beni182
  • Użytkownik

Odp:Przekarmianie oskarów? 05/09/2011 07:18 #39274

Ja karmilem ile chciały. Jak już nie jadły to nie karmiłem i czyściłem dno z resztek. Karmiłem 6 razy w tygodniu i nie widziałem żadnych objawów przekarmienia. Najważniejsze jest urozmaicanie pożywienia.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Przekarmianie oskarów? 05/09/2011 08:41 #39275

Kurde ja chyba przekarmiam, rano suche do syta, popoludniu kilka krewetek bo stoja te psiaki przy szybie i sepia a wieczorem mieso do syta. U mnie clarias zasmakowal w suchym i przy porannym karmieniu podplywa i sam wsysa z powierzchni polowe pokarmu. Obecnie sa na diecie bo jestem na urlopie i dostaja tylko dwa razy dziennie suche w wyliczonych nieduzych ilosciach od swojego opiekuna
  • jaciek
  • Zablokowany

Odp:Przekarmianie oskarów? 05/09/2011 10:31 #39276

Chyba tylko i wylacznie obserwacja.
Nie wiem jak u innych ale ja u siebie widze bardzo dobrze kiedy i kto chce, odrazu reaguje na poczestunek czyli mnie badz Żonke.
Jesli chodzi o pawice to spokojnie nawet co drugi dzien moglyby jesc raz a porzadnie.
  • marc_in
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.26 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.