środa, styczeń 27, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Zachęcenie do jedzenia i jak karmić?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Zachęcenie do jedzenia i jak karmić?

Zachęcenie do jedzenia i jak karmić? 02/12/2011 13:03 #42343

Hej

2 dni temu zakupiłem 6 red oscarow i 3 rocket gar fish.
Mam problem bo pływając w 650l ciężko bardzo jest ryby karmić, ryby są bardzo wybredne coś skubną zjedzą i starczy, nie przypomina to wogule ryby która mogła by jeść i jeść, do tego pływają po całym akwarium i jak karmie z jednej strony to 1-2 ryby zjedzą reszta nie widzi. Cichild gold jedzą, pierś z kurczaka coś tak skubną ale sporo zostaje, robaki chętnie ale też zawsze muszę wyławiać to co zostanie. Jak je zachęcić by jadły więcej? Poczekać kilka dni aż się zapoznają z moim widokiem i sypać w jednym miejscu tylko?

Mam również problem z rocket gar fish, ryby od 2 dni jeszcze nic nie jadły, jedna chwyciła pierś z kurczaka, oscar wyrwał jej z pyska, dzisiaj mięso mielone, ta sama sytuacja, do tafli wody nie podpływają a robaki nie chcą tonąć. Zaczynam się bać że padną mi z głodu bo ryba bardzo ostrożna, rzadko się rzuci na pokarm a jak rzuci to często oscar jej wyrwie. Poradźcie mi jak mam karmić te ryby? Chciałbym je uchować bo naprawdę są ciekawe, żywe ryby? Mam trochę gupików endlerków ale nie za wiele dopiero rozmnażam by na karmę było.

Oscary maja 4-6cm na oko, a rocket gar fish około 10cm.

Pozdrawiam
  • dree
  • Użytkownik

Odp:Zachęcenie do jedzenia i jak karmić? 02/12/2011 14:29 #42347

Według mnie aklimatyzacja musi być - przy takim rozmiarze rybek aż dziw że nie chcę "żreć". Poczekaj spokojnie jeszcze parę dni.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Zachęcenie do jedzenia i jak karmić? 02/12/2011 16:09 #42349

Oskary powinny jeść jak szalone już,ja odrobaczałem młode zaraz po przywiezieniu do domu specjalnie się nie znam na diagnozowaniu choroby ale jak mają pasożyty to mniej jedzą,kupy mają książkowe?
  • Vold
  • Użytkownik

Odp:Zachęcenie do jedzenia i jak karmić? 02/12/2011 17:59 #42352

Kupy jeszcze żadnej nie widziałem, muszę poszukać.

Staram się je przyzwyczajać do jednej strony akwarium co do jedzenia, pukam w szybę i podpływają, póki co jedzą fajnie.

Martwią mnie te rocket gar fish, dzisiaj jedna z nich zdążyła złapać robaka ale nie sądzę by go zjadła bo nie mogła pogryźć.
Muszę coś wymyślić bo szkoda ryb.
  • dree
  • Użytkownik

Odp:Zachęcenie do jedzenia i jak karmić? 03/12/2011 16:45 #42374

Dno jest ładnie obsrane czarnymi kupkami, oskary rzucają się na pokarm i już rozpoznają że jak wchodzę do pokoju to będzie jedzenie.

Jednak dalej mam problem z Ctenolucius hujeta (rocket gar fish) widać że ryby chcą jeść bo podpływają, problem jest tego typu że oskary je wyprzedzają a jak coś zostaje i pływa po tafli jest przez nie ignorowane, robaki jak się ruszają to jeszcze zerkną jak już są martwe można zapomnieć że ruszą.

Czy powinienem je wyłowić i na jakiś czas dać do akwarium 60l, lub do sumpa bo ryby jeszcze nie duże? W nim je karmić żywymi rybami i powoli przerzucać na robaki mięso itd?
  • dree
  • Użytkownik

Odp:Zachęcenie do jedzenia i jak karmić? 03/12/2011 19:34 #42381

W końcu! Idealnym pokarmem dla tych ryb jest ochotka, właśnie wrzuciłem jedna kostkę mrożonej ochotki, ryby jak szalone polują po całym akwarium. A już się martwiłem że drugi zbiornik będę musiał wstawiać. Warunkiem jest tylko że ochotka musi pływać a jak na dnie leży to musi zostać poruszona przez wodę inaczej nie ruszą.
  • dree
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 03/12/2011 19:41 przez dree.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.17 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.