wtorek, styczeń 19, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

chude pawiookie
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: chude pawiookie

chude pawiookie 16/02/2008 11:11 #4345

tak mi się pomyślało że jeśli ktoś ma problem z chudymi pawciami a takie często są sprzedawane czym powinien je karmić?kolega karmił dzdzownicami(takie jak na ryby) i efekt był szybciutki więc myślę że była by to dobra terapia:) dzdzwonice jako pokarm podstawowy są odradzane bo są za tłuste ale dla takich chudych pawci powinno być jak znalazł?szybkie przybranie wagi, co o tym myślicie?
  • tratox
  • Użytkownik

Odp: chude pawiookie 16/02/2008 12:25 #4347

SiemankoB) ja swoje chudziaki karmiłem krewetką i pomogło

Odp: chude pawiookie 16/02/2008 12:26 #4348

Imo - wszystkim na raz, ale na pewno dużo Stawianie na jednostronną dietę zawsze niesie jakieś zagrożenie, czy to w postaci deficytów, czy jakiś sensacji trawiennych. Mając takie głodniaki mamy też szansę nauczyć je jeść wszystko, co podamy - a to zaprocentuje w przyszłości i nie trzeba będzie kombinować z lekkimi głodówkami, by przyzwyczaić ryby do innego żarcia.

Osobną kwestią jest pomysł na odrobaczenie takich chudziaków, prosto z hurtowni czy sklepu - może nie są chude tylko z powodu głodzenia..?

Rafał

PS. Dkglobetroter - witam na forum; pochwal się swoimi rybami w galerii, zawsze nowe ryby są mile widziane
  • Rafal
  • Administrator
Ostatnio zmieniany: 16/02/2008 12:28 przez Rafal.

Odp: chude pawiookie 16/02/2008 13:02 #4352

ja ze swoimi nie miałem problemu kupiłem odrazu jak przyjechały do sklepu wiec przynajmniej tam ich nie głodzono moja dieta jako podstawa hikari cichlid gold,ochotka i wodzeń(jak nie pomyliłem nazwy drugiego),serca mrożone,świerszcze nadwyżka od pająków,karaczany dubia ok4cm(własna hodowla), dzdzownice kalifornijskie(własna hodowla),ostatnio trochę surowego indyka chciałem tylko spróbować czy będą jeść no i muszę kupić krewetki mogą być mrożone? i wiecie jakie są ceny? bo ja się nie orientuje
  • tratox
  • Użytkownik

Odp: chude pawiookie 16/02/2008 13:08 #4353

tratox napisał:
j(...)wodzeń(jak nie pomyliłem nazwy drugiego)(...)karaczany dubia ok4cm(własna hodowla), dzdzownice kalifornijskie(własna hodowla)(...) no i muszę kupić krewetki mogą być mrożone? i wiecie jakie są ceny? bo ja się nie orientuje

Wodzeń - ja zawsze mówiłem i będę mówił 'wodzień', bo mi to jakoś bardziej po polsku brzmi, ale z tego co widzę to obydwie formy są w użyciu

Karaczany i dżdżownice - hodujesz a nawet słowa o tym nie wspomniałeś?? Dział [beta] czeka na szkic artykułów..

Krewetki mrożone - ostatnio kupowałem na giełdzie łódzkiej, dość duże, bo około 3-4 cm długości. 10 deko mrożonki kosztowało 2,20 zł. moje ryby jedzą je bez jakiegoś szczególnego zachwytu, ale jedzą.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: chude pawiookie 16/02/2008 13:43 #4356

karaczany i dzdzownice będą w beta tylko jeszcze z tydzień pomęczę się z sesją i jestem wolny
  • tratox
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.