niedziela, listopad 29, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Czy można zostawić na tydzień ryby bez karmienia?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Czy można zostawić na tydzień ryby bez karmienia?

Czy można zostawić na tydzień ryby bez karmienia? 19/04/2012 20:41 #45345

Wyjeżdżam na tydzień i akwaria zostawiam bez opieki. Cała technika działa automatycznie ale karmienie już nie. Moje trzy pawiookie są dorosłe i dobrze odkarmione. Przyzwyczajone do karmienia " z ręki " i żywcem więc nie ma mowy o jakimś karmieniu z automatu . Właściwie to się bardziej martwię czy nie zeżrą mi 2 kiryśników również dużych, ale jednak znacznie mniejszych od pawic. Czy ktoś ma doświadczenia w tym temacie?
Joanna
Ostatnio zmieniany: 19/04/2012 20:44 przez Joanna1111.

Odp: Czy można zostawić na tydzień ryby bez karmienia? 19/04/2012 20:46 #45346

Dorosłym pawiookim tydzień głodówki nic nie zrobi Ciężko natomiast przewidzieć co się stanie ze współlokatorami. Może się okazać, że je zamęczą pomimo ich wielkości.
  • masta
  • Użytkownik

Odp: Czy można zostawić na tydzień ryby bez karmienia? 19/04/2012 21:13 #45347

Nakarm całe towarzystwo po pachy tuż przed wyjazdem, obniż trochę temperaturę - w okolice 22 stopni. Jeżeli współlokatorzy pawiookich nie są wybitnie małe - po powrocie powinnaś zastać pełny skład. Za Mastą - tydzień głodówki to pikuś.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Czy można zostawić na tydzień ryby bez karmienia? 20/04/2012 19:57 #45353

Głodne pawiookie mogą zrobić się agresywne względem siebie a to może się różnie skończyć.
  • robert74
  • Użytkownik

Odp: Czy można zostawić na tydzień ryby bez karmienia? 20/04/2012 20:01 #45354

robert74 napisał:
Głodne pawiookie mogą zrobić się agresywne względem siebie a to może się różnie skończyć.

W 22 stopniach mają mocno zdystansowane podejście do otoczenia - raczej nie w głowie im przepychanki. Dodatkowo metabolizm zwalnia - więc dobrze najedzone będą to spokojnie trawiły i przez tydzień prawdopodobnie nie zdążą zgłodnieć. Swoje ryby (mocno dorosłe - nie dotyczy młodych ryb) nawet przy wysokiej temperaturze - rzędu 28 stopni - karmię co drugi dzień - a przy 22 dwa razy na tydzień. Mają wprawdzie dużo przestrzeni i są mocno zgrane - ale w niskich temperaturach są naprawdę spokojne.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Czy można zostawić na tydzień ryby bez karmienia? 03/05/2012 22:32 #45428

Witam po powrocie. Zastałam całą obsadę w komplecie. Brakuje może nieco łusek na grzbietach pawiookich, ogon gibiego trochę postrzępiony a kiryśniki nawet nie schudły. Na skutek upałów temperatura w akwarium wzrosła to i temperamenty większe. Ponieważ nie mogłam się oprzeć oglądaniu ryb również w czasie wyjazdu z domu to odwiedziliśmy z rodzinką akwarium w Gdyni.
Joanna
oto Amazonka w Gdyni:
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 03/05/2012 22:46 przez Joanna1111.

Odp: Czy można zostawić na tydzień ryby bez karmienia? 06/05/2012 21:33 #45439

Ja już nie mogę się doczekać urlopu i odwiedzin Gdyni
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.19 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.