wtorek, styczeń 26, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Ślimaki, Ampularie.
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Ślimaki, Ampularie.

Ślimaki, Ampularie. 21/02/2008 21:30 #4590

Znów dziś straszyłem giełdę w Łodzi (chyba się uzależniłem). Kupiłem troszku żarcia dla maluchów. Jkieś tam danio i kardynałki, do tego żabki i ampularie właśnie.
Żaby rybom nie smakowały , parę szybko dopadły, ale i szybko poprzestały, ganiają ryby.....
Ale ja w sumie o ślimakach chciałem. Wziąłem worek, ale na razie ślimory są za wielkie by pawiookie mogły się za nie zabrać. Tak się zastanawiam: jakie są szanse na rozmnażanie ampularii?
Część ślimorów zabrałem do akwa z rakiem (więcej raków nie dokupiłem... nie było... ), a resztę wrzuciłem (ze 20 sztuk) do Pawiookich, są szanse na małe ślimaczki na przegryzkę dla rybek?
  • King
  • Moderator

Odp: Ślimaki, Ampularie. 21/02/2008 21:45 #4591

Z doświadczenia - żabki muszą mieścić się rybom w pysku, inaczej ryby trochę marudzą. Możliwe, że gdyby ze dwa dni nie jadły, to by pewnie rozebrały takie, co do pyska się nie mieszczą, ale tego nie praktykowałem.

Ślimaki - na pewno będą się rozmnażać, problem jest tylko jeden - te mendy (pawiookie, znaczy się ) mogą je (dorosłe ampularie) zaczepiać, pomimo w tej chwili niemożności ich zjedzenia. Mają chociażby takie fajne czułki, więc nie wiem, czy ampularie nie zechcą się wyprowadzić..

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Ślimaki, Ampularie. 21/02/2008 21:55 #4592

Rafal napisał:
więc nie wiem, czy ampularie nie zechcą się wyprowadzić..

O cholercia, żona... Rak też je pewno będzie zaczepiał, chociaż na razie to się wydyganiec schował w najgłębszej dziurze. Aaa... skutecznie łażą po suchym? Jak te dziwadła oddychają? Skrzelo czy płucodyszne?
  • King
  • Moderator

Odp: Ślimaki, Ampularie. 21/02/2008 21:58 #4593

Rafal napisał:
Z doświadczenia - żabki muszą mieścić się rybom w pysku, inaczej ryby trochę marudzą. Możliwe, że gdyby ze dwa dni nie jadły, to by pewnie rozebrały takie, co do pyska się nie mieszczą, ale tego nie praktykowałem.

Ślimaki - na pewno będą się rozmnażać, problem jest tylko jeden - te mendy (pawiookie, znaczy się ) mogą je (dorosłe ampularie) zaczepiać, pomimo w tej chwili niemożności ich zjedzenia. Mają chociażby takie fajne czułki, więc nie wiem, czy ampularie nie zechcą się wyprowadzić..

Rafał

już 15cm pawcie radzą sobie ze ślimakami więc nie wiem czy jest sens, czułki odrastają więc tym niema co się martwić, mam 2 ampularie z rhombeusem jako ekipę sprzątającą , czułki przycina im przy każdej okazji
  • tratox
  • Użytkownik

Odp: Ślimaki, Ampularie. 21/02/2008 21:59 #4594

King napisał:
Rafal napisał:
więc nie wiem, czy ampularie nie zechcą się wyprowadzić..

O cholercia, żona... Rak też je pewno będzie zaczepiał, chociaż na razie to się wydyganiec schował w najgłębszej dziurze. Aaa... skutecznie łażą po suchym? Jak te dziwadła oddychają? Skrzelo czy płucodyszne?

mają taką rurkę i pobierają nią tlen z nad wody, jaja składają na suchym najczęściej na pokrywie
  • tratox
  • Użytkownik

Odp: Ślimaki, Ampularie. 21/02/2008 22:36 #4595

Rozmnożyły mi sie ampularie w małej tanganice, jak miałem je na starcie tego akwarium. Pomyślałem, że dam je pawiookim, także problemu nie będzie. Uchowało się około 30 młodych, około 1 cm ślimaczków. 20 zawiozłem do domu jako niby pokarm. Dziś ma około 12 z nich łażących po ocellandii 3 cm muszelek. Kilka chodzi po tandze. Moje pawiookie są bardzo dziwne, jeżeli chodzi o żarcie. Czasem skubną ślimaka, ale tylko z ciekawości.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp: Ślimaki, Ampularie. 22/02/2008 00:41 #4598

u mnie nie tykały ich wcale poza drobnym skubaniem aż pewnej francuskiej nocy usłyszałem dziwny dzwięk w akwarium pawiooka wysysała ślimaka z muszelki i tak chyba załatwiła z 5 które miałem w akwa a fajne były heh
  • tratox
  • Użytkownik

Odp:Ślimaki, Ampularie. 28/03/2008 11:06 #5921

Ile czasu trwa inkubacja jaj Ampularii? W rakowni Ampułki złożyły mi 2 kokony jajec i tak wiszą już z 10 dni i nic się nie dzieje. Ile trzeba czekać, żeby cóś się wykluło?

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Ślimaki, Ampularie. 28/03/2008 11:09 #5922

King napisał:
Ile czasu trwa inkubacja jaj Ampularii? W rakowni Ampułki złożyły mi 2 kokony jajec i tak wiszą już z 10 dni i nic się nie dzieje. Ile trzeba czekać, żeby cóś się wykluło?

Ile - nie wiem. Natomiast wiem, jak dobrze raki trzebią populację ślimaków - ta jedna raczyca, co ją przeniosłem do zbrojników, wtrząchnęła mi blisko 10 całkiem sporych, o 3 cm długości muszli, ślimaków. Błotniarek wprawdzie, a nie ampularii, ale nie sądzę, by robiło im to jakąś różnicę

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Ślimaki, Ampularie. 28/03/2008 11:14 #5923

Coś znalazłem: www.applesnail.net/content/multi_languages/polish.htm

Mam nadzieję, że ci się przyda

Pozdrawiam,

Mike
  • Mike
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.