wtorek, styczeń 26, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Ślimaki, Ampularie.
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Ślimaki, Ampularie.

Odp:Ślimaki, Ampularie. 28/03/2008 11:18 #5924

Rafal napisał:

wiem, jak dobrze raki trzebią populację ślimaków - ta jedna raczyca, co ją przeniosłem do zbrojników, wtrząchnęła mi blisko 10 całkiem sporych, o 3 cm długości muszli, ślimaków. Błotniarek wprawdzie, a nie ampularii, ale nie sądzę, by robiło im to jakąś różnicę

Rafał

W takim razie będzie pokarm dla raków Tak mi podejrzanie coś wyglądało, że nie widzę żadnego ślimora w tym baniaku (poza wpuszczonymi dorosłymi Ampulariami oczywiście), nawet malutkiego świderka... No to już wiem czemu

Tak więc z Ampularii nici, dorosłe wpuszczone do Pawiookich są skutecznie wyżerane, u raków naprodukują co najwyżej ślimaczków na odmianę pokarmową rakom.

Marek
  • King
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 28/03/2008 11:22 przez King.

Odp:Ślimaki, Ampularie. 28/03/2008 11:24 #5925

Wejdź na linka, które wpisałem w poprzednim poście... Inkubacja trwa zależnie od temperatury 2-4 tygodni...

(zapewne pisaliście w tym samym momencie - stąd rozjazd między podanymi przez Ciebie danymi a ponownym pytaniem Kinga - Rafał)
  • Mike
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 28/03/2008 11:26 przez Rafal.

Odp:Ślimaki, Ampularie. 28/03/2008 11:45 #5927

Mike napisał:
... Inkubacja trwa zależnie od temperatury 2-4 tygodni ...

Potwierdzam, ampularki w kokonie wiszą około 3 tygodni. Potem wyłażą powoli i zajmuje im to kilka dni. I łazi drobnicy mnóstwo. Gniecienymi ampulariami, o średnicy około 5-8 mm karmiłem moje pierwsze oskary (redsy) i pociągnęły wtedy ze wzrostem bardzo ładnie.
Ale te, które sprzedałem niedawno nie ruszały ślimaków wcale. Wpuściłem ich około 15 - 20 do ocellandii, z przekonaniem, że prędko zaginą, a na dzioś mam kilkanaście wypasionych ślimorów i tylko patrzeć jak pojawią się kokony, bo orgie odchodzą ostre, po 5 6 sztuk na raz się ściska
Będzie żarełko dla małych oskarów.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Ślimaki, Ampularie. 22/05/2008 13:55 #7563

A jak ze świderkami ? Mam ich zdecydowanie za dużo, strasznie mnie denerwuja bo dno wyglada na wiecznie ufajdane. A to nie kupy a świderki Wieczorem, jak to w zwyczaju świderków, całe szyby oslimaczone. Widziałam, że pawcie brały je do pyska, ale wypluwały. Mam tez clithony, dwie ampularie i jeszcze jeden gatunek ślimorów wygladajacy jak nasze ogrodowe. Podobno piorunem rozmnażajacy sie w akwarium. Maluchów nie widzę. A szkoda bo ślimaczki ladne.
W każdym razie co ze świderkami ? Nie widze tez aby dwa raki były nimi zainteresowane
  • Monika
  • Użytkownik

Odp:Ślimaki, Ampularie. 23/05/2008 16:02 #7616

Biorąc pod uwagę wielkość tych mięczaków to na pewno ten proces przebiega nieco szybciej. Szczegółów nie znam, ale efekt widzisz u siebie .
  • Mike
  • Użytkownik

Odp:Ślimaki, Ampularie. 23/05/2008 17:22 #7626

Monika
Jak masz za duzo świderków to ja z chęcią zabiorę, ile sie da.
Pozdrawiam
  • Emir
  • Użytkownik

Odp:Ślimaki, Ampularie. 06/07/2008 08:41 #10299

Emir, przepraszam, że dopiero teraz odpisuję. Świderków chwilowo mało po zmianie podłoża. Ale kto wie co będzie za miesiąc
Chcę dzis przytargac błotniarek i pojawia mi sie kilka pytań:
1. źródło to jeziorko z rybami, da sie jakos slimory "odkazić" ? np kapiel w nadmanganianie ?
2. wrzucac potem wszystkie do zbiornika z pawicami ?
3. jesli nie wszystkie to gdzie przechowywać ? w innym akwarium ? z całym osprzętem ? dokarmiac je czymś ?
  • Monika
  • Użytkownik

Odp:Ślimaki, Ampularie. 06/07/2008 08:52 #10300

Monika napisał:
(...)
Chcę dzis przytargac błotniarek i pojawia mi sie kilka pytań:
1. źródło to jeziorko z rybami, da sie jakos slimory "odkazić" ? np kapiel w nadmanganianie ?
2. wrzucac potem wszystkie do zbiornika z pawicami ?
3. jesli nie wszystkie to gdzie przechowywać ? w innym akwarium ? z całym osprzętem ? dokarmiac je czymś ?

1) jeżeli są tam ryby, to pojawia się problem nosicielstwa - którego nie załatwisz zewnętrznym odkażaniem
2) jeżeli nie mają jak ze zbiornika uciec, a będzie ich tyle, by starczyło w porywach na kilka dni - to można wrzucić
3) woda we wspomnianym akwarium mogłaby się mieszać, idealna byłaby mała głowiczka z gąbką. Moje błotniarki lubią mlecze

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Ślimaki, Ampularie. 06/07/2008 08:56 #10301

To brać czy nie ? Bo ryzyko nosicielstwa jest.
  • Monika
  • Użytkownik

Odp:Ślimaki, Ampularie. 06/07/2008 09:49 #10302

Monika napisał:
To brać czy nie ? Bo ryzyko nosicielstwa jest.

Nie brać. Lepiej poszukać jakiegoś oczka bez ryb, i tam łowić - dużo mniejsze szanse na jakieś paskudztwo.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
Wygenerowano w 0.24 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.