poniedziałek, styczeń 27, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

czym karmimy swoje oscary? co jedzą a czego nie
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: czym karmimy swoje oscary? co jedzą a czego nie

czym karmimy swoje oscary? co jedzą a czego nie 11/01/2015 14:48 #48860

Moje strasznie polubily te larwy wciagaja jak spagetti niechca jesc suchego tylko poluja jeszcze chetnie wciagaja wodzienie
Załączniki:
  • Vitas
  • Użytkownik

czym karmimy swoje oscary? co jedzą a czego nie 11/01/2015 16:44 #48864

Baza z wyczerpującymi odpowiedziami jest pod tym szyldem. Wystarczy zrobić klik

pawiookie.pl/artykusy-topmenu-12
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 11/01/2015 16:45 przez Rysiek.

czym karmimy swoje oscary? co jedzą a czego nie 11/01/2015 21:07 #48871

Vitas napisał:
Moje strasznie polubily te larwy wciagaja jak spagetti niechca jesc suchego tylko poluja jeszcze chetnie wciagaja wodzienie

Przeniosłem do właściwego działu.

Prośba o poprawienie treści, bo bez interpunkcji nie nadążam, a przy recydywie w tej kwestii robię się nerwowy.

Jakie larwy?

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: czym karmimy swoje oscary? co jedzą a czego nie 17/07/2015 12:58 #49110

U mnie banda 6 brudasów (czekam na dobór pary). Od małego, teraz mają ok 7-8 miesięcy, karmione były Hikari Gold, Staple, Excel i nie było problemów. Jedne jadły więcej drugie mniej, ale to normalne. Natomiast gdy dietę urozmaiciłem w mięso (różne), białe robaki, dżdżownice, drewnojady i sporadycznie kukurydzę to teraz biora Hikari w pysk i wypluwają Ehhh wydaje mi się, że nie tyle im nie smakuje co nie chce im się 'gryźć'... może wcześniej namoczyć granulki? Ktoś próbował czy to skutkuje? Dodam, że wszystkie Hikari są pływające.
  • omega
  • Użytkownik

Odp: czym karmimy swoje oscary? co jedzą a czego nie 17/07/2015 14:32 #49111

omega napisał:
U mnie banda 6 brudasów (czekam na dobór pary). Od małego, teraz mają ok 7-8 miesięcy, karmione były Hikari Gold, Staple, Excel i nie było problemów. Jedne jadły więcej drugie mniej, ale to normalne. Natomiast gdy dietę urozmaiciłem w mięso (różne), białe robaki, dżdżownice, drewnojady i sporadycznie kukurydzę to teraz biora Hikari w pysk i wypluwają Ehhh wydaje mi się, że nie tyle im nie smakuje co nie chce im się 'gryźć'... może wcześniej namoczyć granulki? Ktoś próbował czy to skutkuje? Dodam, że wszystkie Hikari są pływające.

U mnie jest identycznie , jedynie granulat tonący discusa wcinają , a Hikari "wkurza" mnie dodatkowo właśnie przez to że pływa - bo po chwili cały zatyka mi grzebień na kominie
  • pudło
  • Użytkownik

Odp: czym karmimy swoje oscary? co jedzą a czego nie 27/06/2016 18:01 #49718

Ja podawałem swoim pawiookim granulki Hikari, ale nawet nie były nimi zainteresowane... Podawałem też inne granulaty ale słabo je jadły. Dlatego przerzuciłem się na wysokobiałkowe pokarmy żywe takie jak larwy mącznika i drewnojada. Jedzą to bez problemu i szybciej rosną niż na sztucznych karmach.
  • Azumaro
  • Użytkownik
Moje GG 8614355

Odp: czym karmimy swoje oscary? co jedzą a czego nie 27/06/2016 19:48 #49720

Hikari to bardzo dobra karma dla pawic, drewnojady są wyjątkowo tłuste, nie polecam.
Łatwo przyzwyczaisz je do granulatu metodą głodówka i podmiana wody.
  • 1andy1
  • Użytkownik

Odp: czym karmimy swoje oscary? co jedzą a czego nie 01/07/2016 09:01 #49737

A rzekomo pawiookie takie żarłoczne. Może i żarłoczne, ale też wybredne. Moje granulat przeżuwały, po czy większość i tak wylatywała im przez skrzela. A ile syfu potem... Dobrze jeść jakieś inne ryby które zjadają resztki, bo pawiookie to tylko konkrety....
  • borseey
  • Użytkownik

Odp: czym karmimy swoje oscary? co jedzą a czego nie 02/07/2016 22:38 #49739

Po odrobaczaniu jedzą wszystko bezproblemowo
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp: czym karmimy swoje oscary? co jedzą a czego nie 05/07/2016 10:04 #49748

@up
Potwierdzam Nie wiem czy miały robale czy nie, ale głodówka w czasie terapii (jakoś nic nie chciały jeść w trakcie) swoje zrobiła i od tego momentu chrupią aż miło
  • omega
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.24 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.