poniedziałek, styczeń 18, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Jedna je a druga nie.Pomocy
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Jedna je a druga nie.Pomocy

Jedna je a druga nie.Pomocy 19/03/2008 11:28 #5599

Witam.
W sobotę dokładnie 15 marca 2008r. kupiłem dwa oskary które mają po 20cm(zdaniem sprzedawcy który je mial to jest parka)oskar dziki i oskar albinos.Od poniedziałku zacząłem je karmić(dałem im czas na oswojenie się z nowym otoczeniem)i tu zaczął sie problem albinos je a ta dzika odmiana nie.Ani nie myśli podpłynąć.Do jedzenia daje im co jadły u poprzedniego akwarysty czyli stynke(to małe mrożone rybki),mięso wołowe,robaki czerwone,filet ryby w malych kawałkach,żywy pokarm gubiki(kupione na próbe aby rozruszać troche te oskary)i co ? I wszystko je tylko albinos.Czytałem też o ich inteligencji czy ta ryba oskar dziki może tęsknić za starym otoczeniem.Prosze poradźcie co robic,może macie jakieś sztuczki albo może jeszcze dać jej czasu.(Ja jak bym tak długo nie jadł to nie był bym zadowolony).Woda jest dobra,warunki maja super,dobrze natleniona,temp.25st.Piszczie co o tym myślicię.

Z góry dziękuje za pomoc.

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 19/03/2008 11:47 #5603

Może stres transportowy jeszcze trwa. Nie popędzałbym ryb jeszcze, spokojnie powinno się unormować.
Przyglądając się rybom nie zauważyłeś jakichkolwiek (oprócz braku apetytu) objawów choroby? Czy ta dzika forma pływa normalnie po akwarium, czy siedzi w ukryciu? Przyglądałeś się ich skórze, koordynacji ruchów, ogólnej żywotności, odchodom? Nie widzisz żadnych niepokojących zmian?
Jak podajesz pokarm, to stoisz blisko akwarium obserwując czy ryby jedzą? Może podaj pokarm i usiądź sobie w oddaleniu aby obserwować co ryby robią jak nie mają zagrożenia w postaci człowieka. Tęsknoty za domem bym raczej nie szukał u tych inteligentnych ryb, ale potrafią rozpoznawać opiekuna i może tu jest ich problem. Może musi minąć czas, aby się do ciebie przyzwyczaiły.
Zerknij jeszcze tu:
>>>
www.pawiookie.pl/index.php?option=com_ku...=10&limitstart=0
i opowiedz jak sprawa wygląda u twoich ryb.
P.S.
Witaj na forum.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 19/03/2008 11:57 #5604

Póki co będzie więcej pytań niż odpowiedzi:

Jaka jest w akwarium filtracja?
Jak długo chodzi akwarium?
Jakiej jest pojemności?
Czy są tam inne ryby?
Jak jest oświetlne i czy obecne oświetlenie mocno odbiega od tego które ryby do tej pory znały?
Jakie są parametry wody i czy różnią się od parametrów, w których ryby żyły do tych czas? W szczególności: NH3, NO2, przydały by się jeszcze: NO3, Ph, TWO, TWW.
Czy ryby w nowym akwarium wydalały? I jak wyglądają kupy?

No i na koniec: przydało by się zdjęcie.

Wiem, dużo pytań, a żadnej odpowiedzi, nie tego oczekiwałeś Ale bez tych danych będziemy tylko gdybać...
  • King
  • Moderator

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 19/03/2008 13:04 #5606

Co do tematu plci to faktycznie jest u jednej mojej ryby albinos pierwszy promień zaokraglony a w formie dzikej jest ostry czyli samiec który często trzepie ogonem i się nabrzmiewa caly(stroszy płetwy).Wracając do tematu to zauważyłem że ryby siadają sobie na dno rzadko ale siadają(obecnie to pływają)Siadaja sobie na krótko jakieś 10- 20 sekund.I co jeszcze zauważyłem cieniuteńką warstwę śluzu od dołu jakieś 1,5 cm do góry i odrywa się i wypływa do gróry.Jeśli chodzi o to czy się ryby boją to raczej nie jak podchodze do akwarium to ryby też podpływają.
Akwarium stare ale od nowa zalożone dwa tygodnie temu.

Na tej wodzie wiele ryb juz chodowałem i było wszystko dobrze nie jestem młodym akwarystą,mam juz 15 lat praktyki ale takie duże ryby to mam pierwszy raz.

Akwarium 200l
filtr fluval zewnetrzny kubełkowy na 300litrów
tem.25 stopni
napowietrzanie to dyfuzator na koncówke fluvala +głowica aquaclear 30
no3- 0(sprawdzałem wczoraj)

inne ryby to
plecostomus
pielegnice papuzie
duch amazoński
2 zbrojniki.

Zdjęcia porobie postaram się dolączyć.

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 19/03/2008 13:23 #5608

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 19/03/2008 13:25 #5609

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 19/03/2008 13:27 #5610

TEN KonikNiki napisał:
(...)Wracając do tematu to zauważyłem że ryby siadają sobie na dno rzadko ale siadają(obecnie to pływają)Siadaja sobie na krótko jakieś 10- 20 sekund.

Tym bym się szczególnie nie przejmował - moje tez potrafią przysiąść, czasem medytują zawieszone pod powierzchnią.

TEN KonikNiki napisał:
co jeszcze zauważyłem cieniuteńką warstwę śluzu od dołu jakieś 1,5 cm do góry i odrywa się i wypływa do gróry.

Temu już warto się przyjrzeć, choć też na razie bym z tego powodu nie panikował. Poobserwuj.

TEN KonikNiki napisał:
Akwarium 200l
filtr fluval zewnetrzny kubełkowy na 300litrów
tem.25 stopni
napowietrzanie to dyfuzator na koncówke fluvala +głowica aquaclear 30
no3- 0(sprawdzałem wczoraj)

inne ryby to
plecostomus
pielegnice papuzie
duch amazoński
2 zbrojniki.

W NO3 na poziomie 0 przy tym litrażu i ilości ryb wierzyć mi się nie chce. Tym bardziej w świeżym zbiorniku, chyba że stosujesz wkłady pochłaniające azotany.

Imo - jeżeli ryba nie zachowuje się nienaturalnie (przesadnie naprężone, stulone płetwy, guzy na ciele, wałkujący się śluz, nienaturalna kolorystyka itp) - to jeszcze chwilę popatrz. Jeżeli akwarium nie jest roślinne, można dosypać soli kamiennej - przetrzebi to nieco populację bakteryjno-pierwotniakową, poprawia też (choć mechanizm jest dla mnie niezrozumiały) pasaż przez jelita. Na Twoje akwa wystarczy ćwierć kilograma.

Rafał

PS MOgę prosić o zbliżenie na albinosa? Albo zupełnie duże zdjęcia na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • Rafal
  • Administrator
Ostatnio zmieniany: 19/03/2008 13:28 przez Rafal.

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 19/03/2008 13:35 #5611

Tak masz racje używam wkładu żwirkowego Fluval Ammonia Remover i mam nawet zasypaną całą komorę jedną.
Zawsze to stosowałem i było dobrze . Dziękuję że pomagacie bo tam gdzie się coś kupuje to przeważnie nic nie wiedzą ,tylko aby sprzedać.DZIĘKUJE.

Porobie więcej zdjęć i wyśle Tobie na e-mail.
Ostatnio zmieniany: 19/03/2008 13:49 przez TEN KonikNiki.

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 19/03/2008 13:42 #5612

Z uwagi na to, iż baniaczek przeszedł restart, no i w związku z tym, że NO3 niewykrywalne (jeszcze?), to upieram się troszkę przy twierdzeniu, że trzeba by się przyjżeć NH3 i NO2. Tym bardziej, że większość opisywanych na forum objawów związanych ze śluzowaniem miało swoje podłoże w nadmiarze tych form azotu w wodzie. Możesz przetestować wodę jakimiś testami kropelkowymi na obecność Amoniaku i Azotynów, czy raczej będzie z tym problem?

Marek
  • King
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 19/03/2008 13:44 przez King.

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 19/03/2008 13:50 #5613

Teoretycznie amonia remover powinien usuwać związki azotu....,
ale puki siedzi w filtrze nie możesz posolić wody bo go trafi szlag.
  • King
  • Moderator
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.28 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.