niedziela, styczeń 24, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Jedna je a druga nie.Pomocy
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Jedna je a druga nie.Pomocy

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 19/03/2008 13:53 #5614

Myśle ze chodzi o testery to nie będzie problemu pojade i kupie i zrobie a wtedy napisze co i jak to mam prośbe jakie kupić i najlepiej jakiej firmy .

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 19/03/2008 13:56 #5615

TEN KonikNiki napisał:
Myśle ze chodzi o testery to nie będzie problemu pojade i kupie i zrobie a wtedy napisze co i jak to mam prośbe jakie kupić i najlepiej jakiej firmy .

Tu pewnie będzie tyle pomysłów, co forumowiczów Ja sobie chwalę Zooleka - za rozsądną cenę dostaję przyzwoite testy. Jakie: pH, TwW, TwO, NH3, NO2, NO3. Najistotniejsze w tej sytuacji są dwa ostatnie.

A z soleniem - zwłaszcza jeżeli wkłady są regenerowane roztworem soli - faktycznie lepiej się wstrzymać.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 19/03/2008 14:01 #5616

To narazie znikam i jade cos kupić .
Ostatnio zmieniany: 19/03/2008 14:11 przez TEN KonikNiki.

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 19/03/2008 14:11 #5617

TEN KonikNiki napisał:
A co z tetrą albo firma sera co o tym sądzisz?

Tetry nigdy nie używałem, z Sery mam test na fosforany - i jestem z niego zadowolony.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 19/03/2008 16:01 #5624

Witam.Kupiłem,Zrobiłem i oto Wartośći wody

ph - 7,5 __ 5-10
no2 -0,3 __ 0,3 - 3,3 mg/l
kh -8 __ 3 - 10
nh3/nh4 - 3.0 __ 0 - 5.0 mg/l
no3 - 0 __ 0 - 50 mg/l

Co do No3 to mi sie nie podoba mam jakiś czeski tester może jest do bani.Zero zabarwienia jakiejś reakcji nic.Jutro może kupie lepszej firmy i też sprawdze.Nie kupilem teraz bo akurat nie mieli w sklepie który jest u mnie w pobliżu.

No to teraz oceńcie wode .
Ostatnio zmieniany: 19/03/2008 16:05 przez TEN KonikNiki.

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 19/03/2008 16:26 #5625

NO 3 puki co bym się nie martwił.... Potem sobie wzrośnie jak biologia w zbiorniku ruszy.
NH3/NH4 i NO2 to już problem. Z opisu rozumiem, że najpierw podajesz uzyskany podczas badania wynik, a potem zakres do jakiego może być użyty test?
Akwarium niedojrzało jeszcze biologicznie. Czeka Cię kolejna wycieczka do sklepu ZOO, tym razem po biostartery i lepiej kup od razu jak największe opakowanie, najtańszy będzie Nitrivec Sery, ale nie wszyscy go polecają. Karm ryby oszczędnie, napowietrzaj na maksa i.... tak się zastanawiam..... może warto by podmieniać częściowo wodę, chociaż z jednej strony usunie, to częściowo rozpuszczone trujące związki, a z drugiej opóźni proces dojrzewania baniaka. Warto by jeszcze było dać do filtra z 2 litry Zeolith'u, częściowo absorbuje amoniak, tylko raczej nie może to być ten filtr, który teraz chodzi, szkoda go na razie otwierać.

Za parę chwil pewnie jeszcze koledzy coś niecoś dopowiedzą.

Powodzonka

Kciuki trzymam
  • King
  • Moderator

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 19/03/2008 16:51 #5627

Dzięki King za zainteresowanie się tym tematem i za pomoc.A do sklepu to nie problem jak trzeba to trzeba.Bierzemy ryby w niewolę(tak by to można było określić)to mamy nakaz o nie dbać!!!!!!!!

Dziękuje.

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 19/03/2008 18:13 #5631

King napisał:
(...)tak się zastanawiam..... może warto by podmieniać częściowo wodę, chociaż z jednej strony usunie, to częściowo rozpuszczone trujące związki, a z drugiej opóźni proces dojrzewania baniaka.(...)

Opóźni dojrzewanie, ale też rozcieńczy bardzo trujący amoniak, który jest jeszcze bardziej trujący w takim pH. Podmieniać zatem, po kilkadziesiąt (ok 30-50 litrów) dziennie nawet, stopniowo zmniejszając, ale nie zaniedbując podmiany cotygodniowej.

Start biologiczny sam załatwiam w inny sposób, ale niekoniecznie wszyscy będą happy ładując sobie do akwa trochę śmiecia

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 19/03/2008 18:20 #5632

No Rafał, nie daj sie ciągnąć za język, powiedz co kombinujesz i kiedy o tym się dokładnie dowiemy? Czyżby Twoja tysiączka doczekała sie nowego wcielenia? Podpowiedz coś, bo sam mam zamiar troszkę pokombinować w zbiorniku i pewni coś może z tych wiadomości mi się przydać... to jak?
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 19/03/2008 19:16 #5636

Panowie kupiłem ten test No3 i test wykazał 12.5 mg/l skala w TETRA TEST to od 0 do 100.Może to jescze nie alarm do paniki ale widać że smieci dają sie we znaki.

Tamten tester to poszedl od razu do śmieci!!!!!!!!

No a dobra wiadomośc to taka że ta druga rybka zaczeła teraz jeść.Podałem im Novo flover max na prośbe kolegi Rafała żeby wybarwić ryby.Dzięki.

Wodą też się zajmę tylko musze kupić jakieś baniaki.

Dzięki Wielke.

Tomek.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.21 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.