wtorek, styczeń 19, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Jedna je a druga nie.Pomocy
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Jedna je a druga nie.Pomocy

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 19/03/2008 21:41 #5640

kamyllo2 napisał:
No Rafał, nie daj sie ciągnąć za język, powiedz co kombinujesz i kiedy o tym się dokładnie dowiemy? Czyżby Twoja tysiączka doczekała sie nowego wcielenia? Podpowiedz coś, bo sam mam zamiar troszkę pokombinować w zbiorniku i pewni coś może z tych wiadomości mi się przydać... to jak?

Tysiączki nie dotykam, poza dolewaniem wody. Kombinuję w małych zbiornikach - ale wnioski jeszcze nie są wiążące, trochę jeszcze muszę sprawdzić. Natomiast co do śmieci i startu zbiornika - jak nie mam pod ręką gąbki ze starego filtra (który długo pracował) to zwyczajnie wrzucam do akwa garść ziemi ze starymi liśćmi - i zestaw startuje z przeróbką biologiczna aż miło (dwa w jednym - bakterie i pożywka)

TEN KonikNiki: cieszę się, że czarnula się skusiła Jak zaczęła, to i pewnie już nie przestanie. Białaskę z kolei trzeba faktycznie mocno pogonić, na małych zdjęciach wygląda jakby była zupełnie biała, a ona po prostu zamiast czerwonego ma bardzo blady pomarańczowy.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 28/03/2008 20:18 #5953

Jedna je a druga nie, ten temat rozwiazał sie po okresie świątecznym sam:) a mianowicie wyszło tak z obserwacji Dziki je ale suchy czyli Novo Flower maxi (suche)itp. to co proponowaliście a Albinoska tylko stynke i robaki.Wybrede oj wybredne:unsure: .Pytanko jaki pokarm dawać albinosce żeby ja wybarwić suchy odpada!!!!

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 28/03/2008 20:43 #5954

TEN KonikNiki napisał:
Jedna je a druga nie, ten temat rozwiazał sie po okresie świątecznym sam:) a mianowicie wyszło tak z obserwacji Dziki je ale suchy czyli Novo Flower maxi (suche)itp. to co proponowaliście a Albinoska tylko stynke i robaki.Wybrede oj wybredne:unsure: .Pytanko jaki pokarm dawać albinosce żeby ja wybarwić suchy odpada!!!!

Obawiam się, że jednak będziesz zmuszony przyzwyczaić ją do suchego. Kilka dni podawania samego suchego powinno spowodować, że spokornieje i jednak zacznie go jeść.

Inne opcje są trudne do spełnienia. Możesz znaleźć źródło astaksantyny w proszku i szprycować nim stynkę. Możesz również pokombinować z mieleniem pałeczek i szprycowaniem mrożonych rybek jak czysta astaksantyną w proszku (za każdym razem robisz breję w małej ilości wody, strzykawka z igłą i faszerujesz pokarm).

Przesiadka na suchy prostsza

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 28/03/2008 20:47 #5955

To jak postawić na swoim i sypać tylko suchy nawet jak to będzie trwało tydzień czy dwa.Żeby mi nie padła z głodu biedaczyna:(
Ostatnio zmieniany: 28/03/2008 20:47 przez TEN KonikNiki.

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 28/03/2008 20:49 #5956

TEN KonikNiki napisał:
To jak postawić na swoim i sypać tylko suchy nawet jak to będzie trwało tydzień czy dwa.Żeby mi nie padła z głodu biedaczyna:(

Nie padnie - na zamorzoną nie wygląda. No i ma kogo naśladować, więc powinno pójść z górki

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 28/03/2008 23:42 #5976

serwus!
najpierw je dobrze przekarm,później bardziej dotkliwy jest głód.przez dwa dni nie podawaj jej nic.
takie metody skutkują u mnie przy okoniach...i działa.
  • pinx
  • Użytkownik

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 31/03/2008 21:21 #6071

Trzy dni właśnie mija od karmienia tylko suchym a Albinoska uparta jak osioł,pierwszy dzień to chociaż podpłynęła i wzieła do pyska ziarenko i wypluła a teraz to nawet spojrzeć nie chce.
Ale Dziki jak to dziki nosem wciąga.

Próbuje dalej.

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 15/04/2008 20:08 #6459

Witam po dwóch tygodniach,Albinoska wygrała ze mną,nie dała się skusić na pokarm suchy, uparta ta koza hihi;) .Dzisiaj podałem jej,ulubione danie czyli Stynke.Przysłowiowo to nosem wciągnęła.

Pozdrowionko Tomek:)

Odp:Jedna je a druga nie.Pomocy 02/05/2008 20:45 #6997

No mineły kolejne dwa tygodnie i albinoska zaczęłą jeść czerwone cukierki(suchy pokarm).
Je od dwóch dni razem z `dzikim`No a dziki wciąga to odpoczątku i od tygodnia z żona zauważyliśmy żę zmieniły sie plamki na bardziej czerwone.Super. Mialeś Rafał racje pare miesięcy i będzie piękny jak z obrazka.
A tak przy okazji to muszę się pochwalić kupilem sobie w końcu swoje mieszkanko,no troche mi w tym bank pomógł hi hi;) Ale życie idzie ku dobremu.
Ostatnio zmieniany: 02/05/2008 20:56 przez TEN KonikNiki.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.22 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.