wtorek, styczeń 19, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Noooo niezły widok. :)
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Noooo niezły widok. :)

Odp:Noooo niezły widok. :) 20/05/2008 00:21 #7480

ja kąpie w nadmanganianie bo najtaniej (1,80zł za 5g w aptece), nie ma i nie było problemów, to co w stawiku lub w rzece złapałem to kąpiel parę godzin i podano do stołu są obawy zawsze, z szczególnie z tymi rzecznymi, ale no risk no fun
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:Noooo niezły widok. :) 20/05/2008 07:17 #7483

Mnie zwłaszcza jedna niepokoi. Najmniejsza, najbardziej wybredna a przy okazji najwiekszy agresor jesli chodzi o reszte obsady (ale nie pawice). Oprócz wzrostu (najmniejsza bo wybredna jak pisalam wyżej) to w dodatku często ma skulone płetwy i czasami ociera mi się o dno. Do tego dochodzi "trzepotanie" płetwą grzbietową. Nie wiem jak inaczej ten ruch okreslić. Kropek ospowych jest może po dwie na każdej rybie. Co ciekawe nie widze ani jednej na molinezjach. Zaczynam się zastanawiac czy to oby na 100% ospa.
  • Monika
  • Użytkownik

Odp:Noooo niezły widok. :) 20/05/2008 08:08 #7484

Proponuje podnieść temperaturkę nieco i wykąpać rybcie w soli. Wcześniej oczywiście podmiankę wody zrobić. Na początku ospy, w pierwszej inwazji plamki mogą być bardzo nieliczne. Może to nie kulorzęsek, tylko inne pierwotniacze świństwo. Nie ma na co czekać

A ja mam 1kg (1000g) nadmanganianu potasu po 15 złotych, czyli 5g za 7,5 grosza....
  • kamyllo2
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 20/05/2008 08:14 przez kamyllo2.

Odp:Noooo niezły widok. :) 20/05/2008 10:29 #7486

kamyllo2 napisał:
A ja mam 1kg (1000g) nadmanganianu potasu po 15 złotych, czyli 5g za 7,5 grosza....

a ja mógłbym za darmo z uczelni wynosić ale nie wiem co bym z kilogramem zrobił chyba jakąś syntezę bym w domu zaczął no ale najważniejsze, że istota została przekazana - kąpie się w nadmanganianie bo tani i skuteczny

pozdrawiam Piotrek
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:Noooo niezły widok. :) 20/05/2008 18:29 #7511

Kamyllo temperatura ok 27 stopni - tyle mam bez grzalki. Sól kupie jutro bo w domu tylko jodowana. A juz miałam zakroplić FMC, ale stwierdziłam, że chwile poczekam. Właśnie odeszłam od akwarium i przyjrzałam sie tej co trzepoce płetwami. Tym razem brzusznymi i to co brałam za kropki to sa ubytki w płetwach ma je dziurawe
  • Monika
  • Użytkownik

Odp:Noooo niezły widok. :) 20/05/2008 19:50 #7513

Przy kulorzęsku ubytki płetw tez się zdarzają, ale może to być również wynik przepychanek. Informuj na bierząco .
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Noooo niezły widok. :) 21/05/2008 05:46 #7531

Będę będę tylko temat chyba nie ten Przenoszę sie do swojego wątku.
  • Monika
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.