środa, styczeń 27, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

co one widzą w tym gammarusie!?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: co one widzą w tym gammarusie!?

co one widzą w tym gammarusie!? 28/05/2008 15:25 #7970

z racji tego, że kiedyś przeczytałem na forum, że pawiookie suchego gammarusa wcinają, to kupiłem jakiś czas temu, faktycznie jedzą z zapałem, to dziś przy okazji zakupów w zoologicznym mówię: spróbuję jak z mrożonym? karmię i szok - woda się gotuje
  • Flex
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 28/05/2008 15:25 przez Flex.

Odp:co one widzą w tym gammarusie!? 28/05/2008 15:30 #7972

To ta chitynka. Moje też szaleją za gammarusem. Spróbuj tez z suszonymi krewetkami, są w różnych rozmiarach. Te mniejsze jednak szybciej giną w pyskach pawiookich. Duże są bardzo twarde, także rybcie plują pancerzykami. Zanim to jednak zrobią porządnie swoje odcedzą .
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:co one widzą w tym gammarusie!? 28/05/2008 15:34 #7974

u mnie krewetki suszone i mrożone też idą suszona jak duża to odłamuje głowę, oddzielnie głowa i tułów żeby połykały w całości
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:co one widzą w tym gammarusie!? 29/05/2008 11:29 #8024

no to już post dotyczący karmienia:) - wczoraj wpuściłem moim pawcicom okolo 50-70 małych 1-2cm glonojadow. Mialem nadzieje ze kilka się uchowa... myliłem się opędzlowały je w jakąś godzinę. Wiem że to okrutne ale patrzenie jak polują to duża przyjemność.
  • maximus
  • Użytkownik

Odp:co one widzą w tym gammarusie!? 04/08/2008 00:48 #11142

dziś byłem świadkiem najładniejszego posiłku u moich ryb, chyba nigdy nic im nie sprawiło takiej frajdy jak kiełże, których nałapałem dziś nad wodą gammarus rządzi, skorupiaki walczyły o życie wlatując na korzenie, na kamień, ale wystarczył lekki ruch i bystre oko wypatrzyło "uciekiniera" gdyby jeszcze łatwiej się dawało nałapać duże ilości to byłaby to zupełna rewelacja

PS dzięki Rafał za prostą, ale cenną radę odnośnie łapania
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:co one widzą w tym gammarusie!? 04/08/2008 14:57 #11154

w naturze podobno 70 -80% diety pawiookich stanowią raki i inne skorupiaki stąd pewnie widząc np krewetkę czy gammarusa odzywa się w nich naturalny instynkt
  • perun28
  • Użytkownik

Odp:co one widzą w tym gammarusie!? 04/08/2008 18:09 #11158

lepiej bym nie ubrał tego w słowa, to była rasowy "instynkt" drapieżnika
  • Flex
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.19 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.