wtorek, styczeń 26, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Żywy pokarm
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Żywy pokarm

Żywy pokarm 23/10/2007 16:08 #860

Nie wiem jak Wy ale ja osobiście jestem zwolennikiem żywego pokarmu. Dlaczego? Pokarm po pierwsze naturalny a po drugie (co jest bardzo ważne) nie brudzący tak jak ma to miejsce przy jakiś płatkach lub granulacie. Obecnie moje dwa dorosłe oskary karmie dżdżownicami, które są dla nich przysmakiem. Dziennie zjadają całe jedno pudełko czyli 25 sztuk. Z braku w tym momencie pokarmu innego żywego typu jakieś rybki (kupowanie neonek czy gupików troche nieopłacalne ) dla urozmaicenia podaje jeszcze spiruline oraz Astacolor tropicala - wybarwiający pokarm w płatkach. A jakie Wy stosujecie diety dla swoich oskarów ???

Piszcie

Jacek
  • jacekns
  • Użytkownik

O:Żywy pokarm 23/10/2007 16:20 #861

A jeżeli już mówimy o tego typu pokarmach to mam pytanie czy ktoś z was używał pokarmu Tropicala CICHLID AROWANA pokarmu wybarwiającego dla pielęgnic? A jeżeli tak to napiszcie czy jest chętnie spożywany przez ryby. Dla ułaatwienia obrazek z opakowaniem tego pokarmu poniżej.

Jacek
  • jacekns
  • Użytkownik

O:Żywy pokarm 23/10/2007 16:38 #863

Imo lepsze są granulaty niż płatki - mniej się \"kruszą\" i mniej syfią. Podawałem granulaty dla dyskowców, a potem przeszedłem na wymieniony przez Ciebie Cichlid&Arowana Sticks - najpierw Medium, teraz Large. Jedzą go zupełnie przyzwoicie, ale gdy były mniejsze zdecydowanie wolały granulat (pałeczki są zwyczajnie twarde, a namoczonych żreć mi w ogóle nie chciały). C@A podaje raz dziennie, rano, ew. ryby dostają go jako jedyną karmę, gdy nie ma mnie kilka dni w domu.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

O:Żywy pokarm 23/10/2007 16:58 #865

A co w tym momencie podajesz jako żywy pokarm?

Jacek
  • jacekns
  • Użytkownik

O:Żywy pokarm 23/10/2007 17:11 #867

jacekns napisał:
A co w tym momencie podajesz jako żywy pokarm?

Ślimaki (błotniarki) - bo zrobiłem sobie ich \"zapas\" plus owady (to co złapię w babcinej stodole). Za niedługo ruszam z hodowlą świerszczy. Do tego jeszcze niegdyś zywe mrożone małe ryby.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

O:Żywy pokarm 24/10/2007 10:54 #880

napisz jak Ci się rozwinie ta hodowla świerszczy bo ja hoduje jeszcze ptaszniki a im to głownie tylko świerszcze
  • tratox
  • Użytkownik

O:Żywy pokarm 24/10/2007 12:03 #882

Rafal napisał:
... Za niedługo ruszam z hodowlą świerszczy...

Które świerszcze masz zamiar hodować i skąd taki wybór (gatunku)?
  • kamyllo2
  • Moderator

O:Żywy pokarm 24/10/2007 22:00 #888

kamyllo2 napisał:

Które świerszcze masz zamiar hodować i skąd taki wybór (gatunku)?

Chcę spróbować ze świerszczem kubańskim (Gryllus assimilis) - ze względu na jego \"łagodność\" (słabo zaznaczony kanibalizm) i łatwość hodowli - tak przynajmniej twierdzą źródła internetowe.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

O:Żywy pokarm 25/10/2007 11:27 #890

Masz pewność, że pawiookie zjedzą świerszcze? Moje potrafią wybrzydzać z różnym pokarmem. Próbowałeś karmić takim pokarmem?
P.S.
Jak zamierzasz je hodować? Masz jakieś planowane rozwiązania, te nowatorskie (spodziewane u Ciebie ) też. Jakie podłoże, temperatura, światło, cokolwiek? Sam chyba się przymierzę do świerszczyków, dlatego mnie to interesuje.<br><br>Edytowany przez: kamyllo2, w: 2007/10/25 11:34
  • kamyllo2
  • Moderator

O:Żywy pokarm 25/10/2007 13:01 #892

kamyllo2 napisał:
Masz pewność, że pawiookie zjedzą świerszcze? Moje potrafią wybrzydzać z różnym pokarmem. Próbowałeś karmić takim pokarmem?
P.S.
Jak zamierzasz je hodować? Masz jakieś planowane rozwiązania, te nowatorskie (spodziewane u Ciebie ) też. Jakie podłoże, temperatura, światło, cokolwiek? Sam chyba się przymierzę do świerszczyków, dlatego mnie to interesuje.

Mam pewność popartą zjedzeniem ponad setki świerszczy polnych (czarne takie, do norek spylają jak sie podejdzie - długości do jakiś 3,5 centymetra) i podobnej ilości koników polnych (zielone i brązowe, czasem bardziej kolorowe). Owad na powierzchni wody = parę litrów wody na podłodze, bo ryby dostają niemal szału, gdy widzą coś w chitynie W ten sam sposób jedzą muchy, skorki, wszelkiej maści chrząszcze..

Hodowla - podeślę parę linków, na których bedę się wzorował. Po południu, bo musze lecieć

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
Wygenerowano w 0.27 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.