czwartek, styczeń 21, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Żywy pokarm
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Żywy pokarm

Odp:Żywy pokarm 16/12/2010 10:18 #32081

Jak mu wywiercić więcej dziurek w deszczowni, skierować ją bezpośrednio na ścianę akwarium, wywalić ten koszyczek - wsadzic w to miejsce bardzo gęstą gąbkę, wywalić tą 'pokrywkę' od dołu i zamiast niej zatkać tą dziurę również bardzo gęstą gąbką a w (środku normalnie ta gąbka rzadsza) powinno być znacznie lepiej. Nakombinowałam się przy tym filtrze, mam go rok i po owych modyfikacjach nawet nie mam potrzeby wymieniać go.
  • deadend
  • Użytkownik

Odp:Żywy pokarm 19/02/2011 12:38 #33915

Wracając do tematyki tego tematu to czy ktoś hoduje albo hodował karaczany tureckie? Może inny gatunek karaczana ale najbardziej chodzi mi o turka. Rady odnośnie rozmnażania czy karmienia.
Przeszukałem internet i znalazłem kilka opisów ale rady od kolegów z forum również byłyby bardzo pomocne.
  • Thomas
  • Użytkownik

Odp:Żywy pokarm 22/05/2011 10:48 #35930

Panowie a co powiecie na ....stonkę ziemniaczaną? Sezon idzie będzie tego sporo:)
  • jaciek
  • Zablokowany

Odp:Żywy pokarm 22/05/2011 11:19 #35932

jaciek napisał:
Panowie a co powiecie na ....stonkę ziemniaczaną? Sezon idzie będzie tego sporo:)

Obawiam się, że to jak z większością jaskrawo ubarwionych owadów - albo trujące, albo niesmaczne.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Żywy pokarm 25/05/2011 12:17 #36041

Thomas napisał:
Wracając do tematyki tego tematu to czy ktoś hoduje albo hodował karaczany tureckie? Może inny gatunek karaczana ale najbardziej chodzi mi o turka. Rady odnośnie rozmnażania czy karmienia.
Przeszukałem internet i znalazłem kilka opisów ale rady od kolegów z forum również byłyby bardzo pomocne.

Trochę w archeologa się pobawię ale co mi tam ;P
Fajna zabawa patrzeć jak pawia się czai do karaczana leżącego i machającego łapkami na tafli wody.
Atak niesamowity, warto karmić
Robactwo ma dużo chityny która zachowuje się jak przepychacz przez jelita ryby.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Żywy pokarm 25/05/2011 21:29 #36049

Chcialem poinformowac ze moje pawice dzisiaj pierwszy raz dostaly biale robaki z wedkarskiego i strzal w dziesiatke, usmiech u moich rybek od ucha do ucha.
Bo ostatnio to tylko dzdzownice im tylko smakowaly, kiedys rzucaly sie na krewetki,mieso wolowe i lososia
Polecam te larwy
  • zeebe
  • Użytkownik

Odp:Żywy pokarm 25/05/2011 21:48 #36051

Moje wola kokonki z bialych robali. Wystarczy wyciagnac je z lodowki ma dniowke i zamienia sie w ladne czarne chrupki z bialym sosikiem w srodku;)
  • jaciek
  • Zablokowany

Odp:Żywy pokarm 25/05/2011 22:29 #36053

Wystarczy zostawić w temperaturze pokojowej żeby sobie dojrzewaly?
Już wyjmuję porcję
Dzięki
Pozdrawiam
  • zeebe
  • Użytkownik

Odp:Żywy pokarm 26/05/2011 07:59 #36056

W watku o zywym pokarmie piszecie jak go usmiercic. Wydaje mi sie ze kazda z Waszych ryb woli zywa larwe muchy niz jej uschnieta postac, ale za nie pisac nie moge

Pozdrawiam
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Żywy pokarm 26/05/2011 08:30 #36057

Nie masz racji rmboss. Nie chodzi tu o uśmiercenie larw, tylko pozwolenie im na przejście w formę poczwarki (tzw. bobówki). Wygląda to, nie ujmując wiele, jak mysia kupa, z zewnątrz brązowe, w środku białe, ale wciąż żywe. Z takich poczwarek po pewnym czasie wychodzi postać dorosła - mucha.
  • kamyllo2
  • Moderator
Wygenerowano w 0.22 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.