wtorek, styczeń 26, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Mix - straaasznie brudzi wodę
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Mix - straaasznie brudzi wodę

Mix - straaasznie brudzi wodę 10/06/2008 10:21 #8898

Witam pawiomaniaków.
Wczoraj zrobilem mix dal moich zarłoków. Skłas serce wiepszowe- wołowego nie było, troche platków suchego zarcia- cos czego nazwy nie pamietam ale wyglada na jakies skorupiaki szuszone, troche spiruliny, i karmy wybarwiającej chilid arowana. zalalem to zelatyna. Wszystko pieknie - rybcie wsuwaja to ze smakiem ale to strasznie brudzi wodę a kupy mają okropne - czesciowo nie strawione kawalki miesa. Po powierzchni wody pływa biały nalot - trochę jak plama benzyny na wodzie. Słowem masakra.
Moze ja zle to przygotowałem? Zaczynam się zastanawiać czy to ma sens - zarelko tanie, zapewne pożywne ale w akwarium syf. Boję się ze tłuste produkty rozkładu tego wytrują wszelkie życie biologiczne w moim baniaku . Nie bardzo mam pomysł jak usuwać tę plamę benyzny z powierzchni - chusteczkami?..
  • maximus
  • Użytkownik

Odp:Mix - straaasznie brudzi wodę 10/06/2008 11:42 #8907

taką plamę po 'benzynie' to ja mam od stynek, usuwałem ją spuszczając wodę z powierzchni ale bez sensu bo po karmieniu wracało, myślałem o skimmerze już ale potem zaczełem 'patroszyć' stynki przed podaniem i teraz kiedy mają puste brzuchy to nie brudzą
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:Mix - straaasznie brudzi wodę 10/06/2008 11:53 #8911

chyba dam sobie spokój z miksami ...
  • maximus
  • Użytkownik

Odp:Mix - straaasznie brudzi wodę 10/06/2008 11:54 #8912

Witam
Myślę, że nie powinno się patroszyć rybek, pozbawiamy ich substancji odżywczych zawartych we wnetrznościach rybek.
Pzdr
  • Emir
  • Użytkownik

Odp:Mix - straaasznie brudzi wodę 10/06/2008 12:00 #8914

ja myśle że w rybce najważniejsze jest mięso, zawsze karmiłem filetami, mi te nie patroszone strasznie brudzą, wcześniej karmiłem stynkami 'katrinex' one są takie lekko zeschnięte i nie brudziły powierzchni teraz mam innej firmy, potem napiszę jakiej i te stynki jakościowo są o niebo lepsze, rozmrożona rybka wygląda jakby przed minutą była zamrożona, no ale bez patroszenia brudzą powierzchnię
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:Mix - straaasznie brudzi wodę 10/06/2008 14:25 #8930

nie potrzebnie dalem żelatynę to ona jest najprawdopodobniej źródłem plam benzyny...
  • maximus
  • Użytkownik

Odp:Mix - straaasznie brudzi wodę 10/06/2008 14:28 #8931

właśnie karmiłem rybki to spojrzałem na nazwę tej firmy od tej najświeżej stynki z jaką miałem doczynienia firma się zwie IchtyoTropic, mam też krewetki tej firmy bo oni mają piaskowe i to takie urozmaicenie dla moich, żeby nie tylko te pomarańczowe jadły - to jest też drugi gatunek krewetek

swoją drogą maximus nie wiem czy to dobrze z tym sercem wieprzowym, z tego co wiem jest bardziej tłuste od wołowego
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:Mix - straaasznie brudzi wodę 11/06/2008 07:21 #8991

Też sądzę, że wieprzowe to średni pomysł. Na plamy na powierzchni to jedynie skimer. Może pomóc także duży ruch wody, np wylot wewnętrznego filtra skierowac na powierzchnię. Wtedy rozbije te plame i może wewnętrzny ja w końcu ściągnie - u mnie tak sie stało. Stynkami karmilam raz. Zasyfiły przeraźliwie. Poczekam az na tyle podrosną, że stynka będzie do połknięcia za jednym zamachem
  • Monika
  • Użytkownik

Odp:Mix - straaasznie brudzi wodę 11/06/2008 09:32 #8994

Owszem jest trochę bardziej tłuste ale pomyślałem sobie że jeżeli raz na jakiś czas dostaną takową porcję to im na zdrowie pójdzie- a wołowego nigdzie nie mogłem dostać. Wiem jaki zrobiłem główny błąd - żelatyna - wystarczyło podzielić na małe porcje i zamrozić. Podejrzewam że to żelatyna jest przyczyną syfu w baniaku- jak bym wrzucił za dużo tego miksu na raz to pewnie rano zobaczył bym pawiookie w galarecie...
Eh postanowiłem dawać im małe kawałeczki raz na 4-5 dni. Chyba kupię saperkę i wyśle syna do kopania dżdżownic.. szkoda tylko że nie mieszkam na wsi - kopanie trawników może się nie spodobać mieszkańcom...
  • maximus
  • Użytkownik

Odp:Mix - straaasznie brudzi wodę 11/06/2008 15:43 #9005

maximus napisał:
(...)Chyba kupię saperkę i wyśle syna do kopania dżdżownic.. szkoda tylko że nie mieszkam na wsi - kopanie trawników może się nie spodobać mieszkańcom...

Zagrzeb trochę resztek z obiadu (jakieś zupy czy też ziemniaków, marchewki etc) pod kamieniem (w miarę dużym, by było tam zawsze wilgotno). Za dwa-trzy dni, jak dobrze wybrałeś miejsce, wystarczy co jakiś czas podnieść kamień, a nie przekopywać trawniki

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.28 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.