środa, styczeń 27, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Mix - straaasznie brudzi wodę
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Mix - straaasznie brudzi wodę

Odp:Mix - straaasznie brudzi wodę 11/06/2008 16:26 #9007

Monika napisał:
Poczekam az na tyle podrosną, że stynka będzie do połknięcia za jednym zamachem

moje takie są ale i tak czasami głowę wyplują... no nic takie kaprysy mają
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:Mix - straaasznie brudzi wodę 11/06/2008 18:05 #9014

Zagrzeb trochę resztek z obiadu (jakieś zupy czy też ziemniaków, marchewki etc) pod kamieniem (w miarę dużym, by było tam zawsze wilgotno). Za dwa-trzy dni, jak dobrze wybrałeś miejsce, wystarczy co jakiś czas podnieść kamień, a nie przekopywać trawniki

Rafał

Możesz też wybrać się na łowy, na rosówki (takie duże dżdżownice).

Niezbędny ekwipunek:
- mocna latarka
- pojemnik na robale

Polowanie zaczynamy ciemną nocą na podlanym wieczorem trawniku (niekoniecznie) z niewysoką trawą.
Robale wychodzą nocą na powierzchnię (chyba dla ochłody) i po wypatrzeniu zwierzyny w trawie zdecydowanym ruchem łapiemy gada i do pudełka.

Wbrew pozorom nie jest to wcale takie proste, bo na dźwięk- np.na tupanie zbliżającego się człowieka chowają się do dziury, z której zresztą nigdy do końca nie wyłażą.

Wybierać należy więc takie, które w naszej ocenie wypełzły w przynajmniej 3/4 długości swojego ciała.
Inaczej, jeśli uda nam się go w ogóle schwytać to zostaniemy z kawałkiem w ręku.

Smacznego, A
  • 1andy1
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 11/06/2008 18:22 przez 1andy1.

Odp:Mix - straaasznie brudzi wodę 24/06/2008 10:51 #9509

Ostanio zacząłem karmić rybcie suszonymi kiełżami - zauważyłem ze dobrze im to na kupcie robi.. Jedża to tak sobie chętnie ale jedzą.
  • maximus
  • Użytkownik

Odp:Mix - straaasznie brudzi wodę 02/03/2009 01:45 #18903

Witam,
sorry,że "odkopuję" trochę stary temat,nie założyłem nowego żeby "śmietnika" nie robić.A tu chyba będzie odpowiednie miejsce dla mojego posta.

Mam podobny problem z miksem.Nie będę opisywał składników,bo to raczej nie istotne,chodzi mi raczej o konsystencję(mowa tu o drobnym miksie).Do zgęszczenia użyłem żelatyny,początkowo 1 łyżeczka na ok.200ml miksu,ale okazało się,że to za mało-miks miał konsystencję żelu(oczywiście po kilku godzinach w lodówce),aby uzyskać większą gęstość dodałem jeszcze 1,5 łyżeczki żelatyny-teraz jest ok.Problem pojawia się przy karmieniu-podczas przeżuwania 1/3 karmy wylatuje rybom przez skrzela
Problemu z wodą nie mam,bo to testowy pokarm i karmiłem ostrożnie i po posiłku od razu odmuliłem dno
Chciałbym karmić tym miksem ryby,bo nic tak chętnie nie jedzą,ale w tej sytuacji będę musiał zrezygnować-chyba,że coś poradzicie?
Jak Wy sobie z tym radzicie?Tak porostu jest z mix'ami czy coś zrobiłem nie tak?

A co do plamy na powierzchni wody,u mnie się nie pojawia więc to chyba nie od żelatyny(a dałem jej dużo jak na taką ilość składników),według mnie to tłuszcz zawarty w wieprzowych sercach,ja użyłem serc kurzych.Sposób na wszelkiego rodzaju plamy na powierzchni wody(tłuszcz,kurz) to np.ręcznik papierowy(kiedyś lignina),kładziemy na powierzchni i gdy nasiąknie szybko wyciągamy.Kiedyś rzadko kto miał pokrywę w akwarium(częściej szybę)i trzeba było sobie radzić z "kożuchem" kurzu.

Pozdro

Odp:Mix - straaasznie brudzi wodę 03/03/2009 08:41 #18943

Być może za drobno mielisz wszystko??
Gdy miałem paletki to mieliłem im wołowinę na sitku z dość dużymi oczkami ~5mm, mieszałem później to ze szpinakiem i innymi dodatkami. Tak samo przygotowywałem np krewetki.
Nigdy nie robiłem miksów drobnych bo grubsze mniej brudzą wodę.
Zamiast mięsa lepiej jak użyjesz filetów rybnych np mintaj itp.

Na błonę która pojawia się na tafli wody dobrym rozwiązaniem jest jej ruch.
Wyloty z filtrów umieść blisko powierzchni wody, 1-2 dni i nie powinno być śladu po niej.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Mix - straaasznie brudzi wodę 04/03/2009 11:18 #18961

tuptus napisał:
Na błonę która pojawia się na tafli wody dobrym rozwiązaniem jest jej ruch.
Wyloty z filtrów umieść blisko powierzchni wody, 1-2 dni i nie powinno być śladu po niej.

Ja jak miałem problemy z syfem na powierzchni wody to miałem włożony filtr wewnętrzny 'do góry nogami' tak że zasysał wodę z powierzchni, pochodził kilka minut i było elegancko
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:Mix - straaasznie brudzi wodę 04/03/2009 14:13 #18974

tuptus napisał:
Być może za drobno mielisz wszystko??

Zgadza się,mięso mieliłem drobno a później wszystkie składniki zmixowałem na "papkę".
Nie ma sposobu aby taki mix mniej sie rozlatywał,może jeszcze więcej żelatyny?

Odp:Mix - straaasznie brudzi wodę 18/09/2009 01:04 #24065

Siemka,a czy taki mix można wysuszyć????i podawać suchy mix???w postaci np jak pellet wędkarski?
  • hans123
  • Zbanowany do odwołania
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.62 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.