środa, wrzesień 29, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

cholera chce mnie trafić ..... ryby nie jedzą
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: cholera chce mnie trafić ..... ryby nie jedzą

cholera chce mnie trafić ..... ryby nie jedzą 18/06/2008 15:40 #9335

Nie wiem co się dzieje ale od jakiegoś miesiąca moje bydlaki zrobiły się strasznie wybredne. Kiedyś zeżarły wszystko co wpadło do akwa. Obecnie natomiast zrobiły się strasznie uparte. Dzisiaj np biegałem jak poje....ny po łące łapiąc dla nich koniki polne i co...??? France zjadły po 2-3 sztuki a reszta pływa po powierzchni i nic. Podobnie sprawa ma się z mrożonymi krewetkami Zjedzą jedną, dwie i koniec a o dżdżownice by się pozabijały. Suchym już nie karmię bo cholera jedyne co to brudził wodę. Mógł pływać przez dwa dni po powierzchni i nawet sie nim nie zainteresowały. Trochę mnie to martwi bo mniej żarcia to mniejsze przyrosty Mniej wybredna jest samica (i nieco przez to już przegoniła samca w rozmiarach). Co zrobić? Może przez żywca załapały jakieś świństwo, które je trawi od środka? Jakieś rady?

Tytuł wątku rozwinąłem
Marek
  • masta
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 18/06/2008 16:16 przez King.

Odp:cholera chce mnie trafić .....ryby nie jedzą 18/06/2008 15:58 #9338

obserwuj, ja bym myślał nad robactwem jakimś --> nicienie np, co rozumiesz przez żywiec? ryby z rzeki?
  • Flex
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 18/06/2008 16:17 przez King.

Odp:cholera chce mnie trafić .....ryby nie jedzą 18/06/2008 16:02 #9339

Ryb z rzeki/jeziora nie dostawały. Jedyne co to trochę kijanek z własnego oczka wodnego. Tak to wszelkiej maści robactwo (karaluchy, dżdżownice, chrząszcze i wszystko to co udało mi się złapać). Kurna też mnie to niepokoi. Chciało się dobrze a wyszło jak zwykle
  • masta
  • Użytkownik

Odp:cholera chce mnie trafić .....ryby nie jedzą 18/06/2008 16:14 #9340

Ale nie jedzą nic lub prawie nic, czy coś sobie specjalnego upodobały i jedzą tylko to?

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:cholera chce mnie trafić .....ryby nie jedzą 18/06/2008 16:15 #9342

odchody to najlepsza 'wróżba' dolegliwości żołądkowych, jak to wygląda? jak ciało? oddychanie? (może jakieś płaźińce dactylogyrus i gyrodactylus), wiciowce? dawaj jak najwięcej obserwacji, na pewno ktoś się znajdzie co Ci pomoże
  • Flex
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 18/06/2008 16:18 przez King.

Odp:cholera chce mnie trafić ..... ryby nie jedzą 18/06/2008 16:28 #9345

Ogólnie to jedzą ale mało. Suchego nie ruszają. Jedyne co im podchodzi to dżdżownice. Oddychanie w normie, kolor podobnie. Żadnego zbędnego śluzu. Codziennie widać w akwa akcje podobne do tych z filmu Rafała (stroszenie się, kopanie itp.). Jedyne co mnie niepokoi to to,że stały się bardziej nieufne. Nie chodzi mi o to, że uciekają, chowają się itp. Ryby nadal spokojnie pływają po akwa ale nie reagują już tak żywiołowo na mnie jak kiedyś. Może to moje przewrażliwienie ale... Parametry raczej w normie. Specjalnie robie ostatnio częstsze podmiany aby wykluczyć wpływ NO3, NO2 itp. Dżdżownic nie dostawały aż tak dużo żeby mogły się przyzwyczaić. Może chcą mnie wziąć na litość i wymusić ich większą ilość Sam już nie wiem. Z odchodami będzie krucho bo po zamontowaniu fluvala i zaprzestaniu karmienia suchym jakoś czyściej się w akwa zrobiło. Jedyne co mogę powiedzieć to to że na 100% nie są galaretowate i ciągnące się. Takie rzeczy raczej bym zauważył
pozdrawiam
  • masta
  • Użytkownik

Odp:cholera chce mnie trafić ..... ryby nie jedzą 19/06/2008 06:59 #9368

Moje miały apetyt póki były jeszcze młodziutkie...jak już podrosły,potrzeby spadły to przestały się rzucać na jedzonko jakby był to ich ostatni posiłek (a potrafiły zjeść niewiarygodnie dużo) ...może u Ciebie jest podobnie.
  • tomled28
  • Użytkownik

Odp:cholera chce mnie trafić ..... ryby nie jedzą 19/06/2008 08:11 #9369

U mnie podobnie jak młodziutkie to jadły "do bólu", podrosły (jakieś 3-4 mc)stały się jakieś wybredniejsze... Upodobały sobie tylko niektóre rodzaje pokarmu, w szczególności gammarus, a szkoda bo jeszcze rosną więc przydałoby się jeszcze je tuczyć. Zastanawia się czy na razie nie włożyć grzałki i nie podkręcić im temperatury do np 28 oC.
  • marcinc
  • Użytkownik

Odp:cholera chce mnie trafić ..... ryby nie jedzą 20/06/2008 11:33 #9437

marcin ja bym się bał do 28 podkręcić, z obawy że ryby zaczną jeść, ale siebie nawzajem no ale jak zgodne są to może może?! pisz masta jakie newsy w zbiorniku, większe oskary nie rzucają się tak pazernie na jedzenie jak pisał Tomek, ale i tak powinny dużo jeść tylko już "na spokojnie" gammarus to maleństwo ile taka ryba musiała by go zjeść, jak już chcesz karmić suchymi to może krewetkami?
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:cholera chce mnie trafić ..... ryby nie jedzą 20/06/2008 17:18 #9445

U mnie klapa totalna. Ryby strasznie wybrzydzają. Przy okazji piątku i rybki na obiad postanowiłem przetestować karmienie filetem rybnym. Tak jak myślałem okazało się to klapą. Ryby nawet nie spróbowały. Żrą tylko dżdżownice i coś tam ruszyło ze świerszczami. Na suchy nawet nie reagują. Pozytywnie zaskoczył mnie natomiast allenbatrachus gruniens. Nigdy wcześniej nie był karmiony pokarmem tego typu a wsunął 5 cm kawałek od razu
  • masta
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.25 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.