środa, styczeń 27, 2021
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

cholera chce mnie trafić ..... ryby nie jedzą
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: cholera chce mnie trafić ..... ryby nie jedzą

Odp:cholera chce mnie trafić ..... ryby nie jedzą 05/07/2008 22:56 #10266

NIGDY WIęCEJ GRANULATU!!!!!!!!!!!!!

Od jakiegoś miesiąca nie karmię ryb w ogóle żadnym granulatem. Dostają jedynie wszelkiego rodzaju żywe robactwo i filety rybne z pangi. Z tego co zauważyłem zrobiło mi się znacznie czyściej w akwarium. Po granulacie (mowa o cichlid&arowana) godzinę po podmianie na dnie walała się sterta obrzydliwych czerwonych kup! Obecnie ten problem zniknął. Może kup nie jest mniej ale mają one mniej rzucające się w oczy kolory przez co dno wydaje się czystsze. Ot takie moje małe spostrzeżenie

pozdrawiam
Krzysiek
  • masta
  • Użytkownik

Odp:cholera chce mnie trafić ..... ryby nie jedzą 05/07/2008 23:11 #10267

Rybki dietę mają obecnie fajną, ale co z wybarwieniem? Ciężko będzie nadrobić braki w astaxantynie samymi krewetkami. Poświęciłeś kolorek?

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:cholera chce mnie trafić ..... ryby nie jedzą 05/07/2008 23:14 #10269

Jak na razie nie widzę żadnej zmiany w ubarwieniu. Czerwień jaka jest to każdy może zobaczyć w galerii
  • masta
  • Użytkownik

Odp:cholera chce mnie trafić ..... ryby nie jedzą 05/07/2008 23:26 #10271

masta napisał:
Jak na razie nie widzę żadnej zmiany w ubarwieniu. Czerwień jaka jest to każdy może zobaczyć w galerii

W sumie to ciekawe doświadczenie prowadzisz, wszyscy jak tu na forum siedzimy, to pragniemy kolorku i pchamy czerwienią ile wlezie. Ciekawe czy to ubarwienie będzie recesywne i jak bardzo to będzie widoczne?
Że w drugą stronę dorosłe ryby szybko kolorków nabierają to widać choćby po samicy Klaty.

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:cholera chce mnie trafić ..... ryby nie jedzą 06/07/2008 00:28 #10279

King napisał:
Ciekawe czy to ubarwienie będzie recesywne i jak bardzo to będzie widoczne?
Że w drugą stronę dorosłe ryby szybko kolorków nabierają to widać choćby po samicy Klaty.

Marek

obstawiam, że jeszcze miesiąc, max dwa i będzie gołym okiem widać, granulat jak granulat, hikari trochę mniej brudzi wodę ale kolor kupsk ten sam więc raczej i tak Ci nie będzie odpowiadać krewetki to pierwszy sposób żeby obejść granulat, drugi to mix z astaksantyną
  • Flex
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.16 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.