niedziela, październik 22, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Aquarium for oscars
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Aquarium for oscars

Aquarium for oscars 28/09/2008 10:14 #13329

To wątek dyskusji o artykule: Aquarium for oscars
  • Rafal
  • Administrator
Ostatnio zmieniany: 28/09/2008 10:14 przez Rafal.

Odp:Aquarium for oscars 12/02/2012 22:10 #44188

Agata (Apri cort) zareagowała błyskawicznie na nasz update artykułu o zbiorniku dla pawiookich i podesłała tłumaczenie do wersji anglojęzycznej.

Załączam:

While setting the tank for Oscars we should pay attention to the largest possible area of the tank bottom, especially the lenght of the aquarium, if we want to keep more than one mating pair of the fish. The width of the tank should enable the fish turning without effort-it should not be less than 60cm. The height is not a priority, but the fish of this size should have at least 50cm of glass height with the minimal layer of gravel.
We do not recommend to keep one fish. Lonely Oscars do not show all of their beauty and often have anormal behaviors like attacking the decorations in the tank.
The mating pair of fish need 450 litres of water (optimal sizes are 150cm of length, 60cm of width, 50cm of heigth). Two calm pairs should be kept in at least 600litres tank, possibly 200cm long (200x60x50cm)Any extra centimetres and additional elements of decorum that could help to state the borders of territories increase the chances of a peaceful co-existance of the fish.
Larger groups of fish need relatively larger tanks, as long as possible. If the group is kept together from the early days of their existence, after maturing the fish can perform not only like a typical territorial cichlids, but can show many more interresting behaviours.

I lecę powiesić. Jeśli ktoś widzi jakieś nieścisłości, proszę o informację.

Wielkie dzięki, Apri Cort

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
Ostatnio zmieniany: 12/02/2012 22:14 przez Rafal.

Odp:Aquarium for oscars 13/02/2012 07:56 #44194

Ja widzę, co znaczy słowo "decorum"?
  • subek
  • Użytkownik

Odp:Aquarium for oscars 13/02/2012 09:29 #44199

subek napisał:
co znaczy słowo "decorum"?

Nie słyszałem go w angielskim, ale po łacinie znaczy mniej więcej: przystojny, ładny, w innych romańskich, coś w rodzaju: dobrze wychowany, chyba

Powinno być: elements of decoration, albo może: design elements?

Marek
  • King
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 13/02/2012 09:33 przez King.

Odp:Aquarium for oscars 13/02/2012 10:16 #44203

Decorum - wg starego, dobrego słownika Stanisławskiego - to dobre obyczaje.

Lonely Oscars do not show all of their beauty and often have anormal behaviors like attacking the decorations in the tank.

abnormal

The mating pair of fish need 450 litres of water (optimal sizes are 150cm of length, 60cm of width, 50cm of heigth).

needs

Pozdrowienia dla Agaty
  • bromba
  • Użytkownik

Odp:Aquarium for oscars 13/02/2012 10:33 #44208

Tak jak mówisz King
rzeczownik
dobre maniery
formy towarzyskie
stosowność

Ja bym napisał: Any extra centimetres space and additional elements of decorum that could decorations can help to state the borders of territories. That somehow increase the chances of a peaceful co-existance of the fish.
  • subek
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 13/02/2012 10:33 przez subek.

Odp:Aquarium for oscars 23/02/2012 10:42 #44527

"Any extra space" - odnosi się do zwiększania dowolnego z trzech wymiarów, a autorowi artykułu chodziło konkretnie o zwiększanie długości dna.

Moja propozycja:

Any extra centimeters of bottom length and additional decorations can help the fish to state the borders of their territories and increase the chances of a peaceful co-existence.

• bromba
  • Użytkownik

Odp:Aquarium for oscars 23/02/2012 11:03 #44528

Poprawki naniesione Wszystkim bardzo dziękuję.

Jeśli komuś się dłużą zimowe wieczory - proszę o przejrzenie działu artykuły i zaproponowanie tłumaczeń w dziale 'Beta'. Angielski to jedna z dostępnych opcji, marzą mi się także wersje niemiecki i rosyjskie, nie pogardzę również bardziej egzotycznymi językami. Gadżety forumowe czekają, niezależnie od tego wdzięczność moja - trudna do zmierzenia

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.19 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.