wtorek, lipiec 23, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Zmiany
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Zmiany

Zmiany 11/11/2008 17:37 #14798

A wiec koledzy i kolezanki , wlasnie postanowilem zasiegnac waszych porad:), a wiec zaczynajmy.

Postanowilem wymienic filtracje w akwarium tzn... zastapic obecne filtry nowymi i tu kilka pytan
1.Czy wogule bedzie lepiej zamienic filter zewnetrzny eheim 3e i wewnetrzny juwel z pompa 1000 L\h na dwa filtry zewnetrzne Tetra tec EX1200, oczywiscie chce te filtry polaczyc
2.Jak latwo i bezpiecznie usunac filter wewnetrzny przyklejony SILIKONEM!!!! inteligecja rowna zeru.... w tej firmie juwel dali filter na silikon i tyle syfu sie tam zbiera, miedzy szyba a filtrem i nie ma jak tego wybrac dlatego postanowilem go usunac, tylko nie jestem pewien czy nie wplynie to na wytrzymalosc akwarium ale zdaje mi sie ze nie
3.Moj kochany synus bawil sie Klejm ´superglu` i nieszczesliwie opsmarowal mi pokrywe od akwarium, klej juz dawno wysechl ale mam obawy ze jak woda bedzie sie skraplac na pokrywie a klej jest wlasnie na stronie wewnetrznej czyli bedzie sie skraplac tam woda i kapac do akwarium czy to nie wplynie na jakos wody????

PS.Bedzie tlo strukuralne wiem wiem ......... beznadzieja zabiera miejsce brudzi sie itp itd ale jakos nie umialem sie opszec

Z gory sorki za bledy itp itd jestem analfabeta itp itd
  • DawiS
  • Użytkownik

Odp:Zmiany 11/11/2008 19:29 #14803

witam

1.napewno lepiej:)

2.filter wytnij nozykiem do tapety (wytnij sylikon ktorym jest przyklejoy filtr)nie oslabi to konstrukcji zbiornika;) bo filtr przeciez jest tam wklejany po sklejeniu akwaB)

3.klej jezeli wysechl (odparowal) najwyzej co zdzialal to przytopil troche obudowe,nie bedzie to mialo wiekszego wplywu na skroplona wode.( ie zmieni jej parametrow)

a co do tla to daj za szybe (z tylu)i dobrze podswietl,a efekt bedziesz mial lepszy (wiem to z autopsi;)
tz. lepiej dla ryb a i tlo nie bedzie sie zmieniac:S -caly czs tak samo ladne:woohoo:
  • marioo
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 11/11/2008 19:31 przez marioo.

Odp:Zmiany 11/11/2008 20:37 #14806

Co do pytania pierwszego to ja tak mam(2xtetra 1200) i nie narzekam.Jednak ,jak sie okazuje w mojej praktyce to nie wystarcza.U mnie potrzeba dodatkowo skimmera i filtra wewnętrznego;) wtedy jest ok.Co do reszty pytań,tak jak pisał Marioo.
  • maryś
  • Użytkownik

Odp:Zmiany 11/11/2008 22:38 #14811

1. Jaki ten eheim 3e? bo jak 2076 (1650 l/h) lub 2078 (1850 l/h) to bym nie wymieniał, chociaż 2074 też nie najgorzej bo 1500 l/h, poza tym ten filtr wewnętrzny może być dobrym filtrem mechaniczym, przepływ też ma rozsądny, jaki powód zmiany? nie wystarcza Ci taka filtracja? jak coś to do tego eheima dołóż coś zamiast tego juwel, tak by bylo chyba najrozsądniej.

2.Jak już to marioo napisał

3.imo - nie

DawiS napisał:
PS.Bedzie tlo strukuralne wiem wiem ......... beznadzieja zabiera miejsce brudzi sie itp itd ale jakos nie umialem sie opszec

Będziesz żałował jak wsadzisz je do środka akwarium zmarnieje, czyści się ciężko. No chyba że tak jak marioo radzi na zewnątrz, ale nie wiem czy to da efekt o który Ci chodziło.
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:Zmiany 12/11/2008 12:57 #14818

Dzieki wszystki za odpowiedzi naprawde mi na nich zalezalo a wlasnie fleksiku .......
wymianiam filtry wewnetrzny dlatego ze zbiera sie za nim bardzo duzo syfu bardzo bardzo, a i dlatego ze do eheima nie moge zalozyc prefiltra bo ta elektronika w nim szaleje jak cokolwiek bl:silly: okuje dobry przeplyw wody :huh: wiec nie POLECAM NIKOMU FILTROW CALKOWIECIE ELEKTRONICZNYCH kupa bajarow nie wiadomo wogule po co
  • DawiS
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.19 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.