wtorek, wrzesień 29, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

ile w 375l?
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: ile w 375l?

Odp:ile w 375l? 26/11/2008 08:05 #15176

Flex napisał:
... 450 litrów, to optimum dla 2 pawiookich i zbrojniczków jakiś

No do optimum to daleko, raczej określiłbym tą objętość, jako dość przyzwoitą dla pary. Optimum to np 2000 litrów dla jednej pary. Wiem, wiem, czepiam się .
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:ile w 375l? 26/11/2008 13:14 #15181

A 3 sztuki?

Odp:ile w 375l? 26/11/2008 20:01 #15188

ja mam 3 sztuki w 450l prawdopodobnie 2 samce i 1 samice i niestety czasem się przeganiają a jeszcze sporo im brakuje do pełnego wymiaru

Odp:ile w 375l? 26/11/2008 21:49 #15191

A co mogę jeszcze trzymać z 2 albinooskarami i 2 plecostomusami? Coś dużego i agresywnego

Odp:ile w 375l? 26/11/2008 22:23 #15194

Obawiam się, że raczej nic. Na cokolwiek dużego i agresywnego się zdecydujesz... będziesz miał dym i nieprzyjemności w zbiorniku. Nie o to chyba chodzi? Jeżeli mam być szczery, to para pawiookich spokojnie zaspokoi twoje potrzeby. To są bardzo ciekawe ryby i sam stwierdzisz, że nie ma sensu i potrzeby dołączać cokolwiek do obsady. To są ryby, które powodują, że wszystkie inne wydają się jakby mało interesujące... no z nielicznymi wyjątkami;).
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:ile w 375l? 26/11/2008 22:38 #15196

a 2 clariasy? Ewentualnie 2 kirysniki czarnoplame?

Odp:ile w 375l? 26/11/2008 22:53 #15197

kilarkoprz napisał:
a 2 clariasy? Ewentualnie 2 kirysniki czarnoplame?

btw clariasów:

www.pawiookie.pl/forum/inne-ryby/clarias...hus-a-pawiookie.html

kiryśniki - jak najbardziej, byle od razu spore, żeby nie posłużyły za obiad.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:ile w 375l? 02/12/2008 16:59 #15433

Podepnę się pod temat. Bo naprawdę niewtajemniczonym jest ciężko poruszać się po tym forum.

Tu uwaga do Rafał. Powinny być podwieszone tematy tak jak na Mysiarze, nawet PKMD dla niewtajemniczonych jest dość trudnym forum.

Osobiście nie umiem odnaleźć ¾ informacji, które mnie interesują.

Wracam do pytania. Zbiornik pozostałby urządzony w ten sposób do póki nie zdecyduję się na 100 % na pawiookie.

Zbiornik 1370 L Brutto, plenum na 3/4 zbiornika, sump 330 L ( 50 l gąbki, 100 L karamzytu do hydroponiki, 50 L torf)

Ile mogę kupić i ewentualnie ile docelowo mogę mieć ryb. Widziałem w Realu zbiornik Rafała, ale nie wiem czy można Np. zastosować taką zasadę jak u palet. Czyli Np. kupuję 15-20 szt. wielkości 5 cm a po jakimś czasie robię selekcję, (po jakim i jak długo mogę mieć taką obsadę). Ile czasu potrzeba by zaczęły sobie przeszkadzać w takim stadzie?

Jak widać pytań jest sporo i nie wiem gdzie szukać odpowiedzi?

Tomek
Pozdrawiam

Tomek
Ostatnio zmieniany: 02/12/2008 17:03 przez przynenta.

Odp:ile w 375l? 02/12/2008 17:15 #15436

Nie mam wiedzy praktycznej, ale... Kupno na jeden raz z 15 sztuk to trochę przesadna perspektywa . Może kup z 10 osobników (najładniejszych ). Zresztą, te 15 przez krótki okres czasu mogłyby się zmieścić ;P.

Co do przeszkadzania, to dzieje się to wcześniej niż u paletek . W miarę dojrzewania robią się coraz agresywniejsze, co w liczbie 15 sztuk stanowiłoby nie lada problem. Masz większe akwarium od Rafała, co może dać ci przewagę, ale czy na długo? Zależy kompletnie od samych ryb.

Myślę, że w takim akwa mogłoby pływać z 3-4 pary? Sam Rafał wspominał o swoich kłopotach. Chodzi tu mi o ewentualną zmianę zbiornika .

Pozdrawiam,

Mike
  • Mike
  • Użytkownik

Odp:ile w 375l? 02/12/2008 17:27 #15438

przynenta napisał:
Podepnę się pod temat. Bo naprawdę niewtajemniczonym jest ciężko poruszać się po tym forum.

Tu uwaga do Rafał. Powinny być podwieszone tematy tak jak na Mysiarze, nawet PKMD dla niewtajemniczonych jest dość trudnym forum.

Osobiście nie umiem odnaleźć ¾ informacji, które mnie interesują.(...)

Pawiookie.pl to portal, a nie forum. Forum to tylko część strony. Na forum gadamy, najbardziej wartościowe informacje lądują jako artykuły, podwieszone pod menu na stronie głównej. Ta jedna zasada imo ustawia całą resztę metodyki strony.

Mysiar to tylko forum. PKMD - na starcie miało być portalem, teraz to też właściwie tylko forum. Na stronie głównej pawiookich widać wszystko, co w danej chwili interesujące - raporty z forum, linki do artykułów, ostatnie wydarzenia - w postaci nowych artykułów czy galerii, tudzież technikalia. Co można chcieć więcej?

Rafał

PS Strona główna ma adres www.pawiookie.pl - bez żadnych innych danych - wtedy widać wszystko, o czym mówię.
  • Rafal
  • Administrator
Ostatnio zmieniany: 02/12/2008 17:31 przez Rafal.
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.