sobota, wrzesień 19, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

ile w 375l?
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: ile w 375l?

Odp:ile w 375l? 02/12/2008 18:17 #15440

przynenta napisał:

Ile mogę kupić i ewentualnie ile docelowo mogę mieć ryb. Widziałem w Realu zbiornik Rafała, ale nie wiem czy można Np. zastosować taką zasadę jak u palet. Czyli Np. kupuję 15-20 szt. wielkości 5 cm a po jakimś czasie robię selekcję, (po jakim i jak długo mogę mieć taką obsadę). Ile czasu potrzeba by zaczęły sobie przeszkadzać w takim stadzie?

Jak widać pytań jest sporo i nie wiem gdzie szukać odpowiedzi?

Tomek

Cześć Tomek,

patrząc po choćby własnych doświadczeniach, wydaje mi się, że spokojnie możesz wystartować z 14 - 16 maluchami (czyli 2 worki z łódzkiej giełdy) i powinno się udać utrzymać je w ryzach do pół roku i wielkości ok 15 cm, a to już wielkość, która pozwoli ocenić jakość, wygląd i rokowania ryb, a kto wie?, może nawet płeć. Po tym okresie selekcja i ograniczenie do 8 osobników, czyli 4 par, jeżeli będziesz miał szczęście przy zakupie maluchów i będzie w workach odpowiednia ilość samic i samców;) . Do tych czterech par da się jeszcze dodać ze 2 duże zbrojniki.

Ach ten litraż, można poszaleć.

Wcześniej pytałeś o miejsce zakupu, imo, jedynym rozsądnym wydaje się łódzka giełda na Równej, czasem trzeba pojeździć ze dwa trzy razy zanim pojawi się ktoś z workami azjatyckich Pawiokich, ale jak już są, to zazwyczaj jest i wybór odmian.

Pozdrawiam

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:ile w 375l? 02/12/2008 18:24 #15441

No, tak Rafale, ale w portalu czy forum przydały by się takie podstawy.
Pozdrawiam

Tomek
Ostatnio zmieniany: 02/12/2008 18:25 przez przynenta.

Odp:ile w 375l? 02/12/2008 18:28 #15442

King napisał:
[quote]przynenta napisał:

Wcześniej pytałeś o miejsce zakupu, imo, jedynym rozsądnym wydaje się łódzka giełda na Równej, czasem trzeba pojeździć ze dwa trzy razy zanim pojawi się ktoś z workami azjatyckich Pawiokich, ale jak już są, to zazwyczaj jest i wybór odmian.

Pozdrawiam

Marek

Dzwoniłem dziś do hurtowni, mają jakiś odłów, ale z pewnością podjadę i zrobię fotki, wstawię i zapytam się Was o zdanie. Cóż uczę się od początku.

Tomek
Pozdrawiam

Tomek

Odp:ile w 375l? 02/12/2008 19:18 #15447

przynenta napisał:
No, tak Rafale, ale w portalu czy forum przydały by się takie podstawy.

One są - trzeba popatrzeć po stronie głównej po odnośnikach.

Inna rzecz, że jeśli są trudne do znalezienia w opinii nowego (starego, ale nie zaglądał) użytkownika strony - to być może trzeba więcej drogowskazów. Jestem otwarty na rzeczowe propozycje.

Jeszcze w temacie - nie rób plenum - długo nie wytrzyma. Młode pawiookie wprawdzie nie kopią, ale jak zaczną dojrzewać wtedy należy się liczyć z placem budowy w akwa. Plenum - tak, ale w sumpie, nie w akwarium. Ilość - imo można wystartować z 10 w tym zbiorniku, przy odrobinie szczęścia, gdyby zachowywały się jak moje cielaki - może by wszystkie zostały?? A jeśli byłyby planowane redukcje - to jak Marek wyżej. Agresywność się zdarza, moje mają zimny chów, może tu jest przyczyna ich względnej zgodności. Bo że z wodą będzie przy dużej ilości trudno to wiadomo.

Zdjęcia maluchów koniecznie pokaż - wytyczne do ich kupowania znajdziesz tutaj :
- www.pawiookie.pl/ryby/kupuje-pawiookie.html

zerknij także na opracowanie jak rosną i wybarwiają się pawiookie:

- www.pawiookie.pl/faq-spis/faq-pawiookie.pl.html

Odławianych z natury jeszcze tu nie mieliśmy, pewnie znalazłoby się więcej chętnych.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
Ostatnio zmieniany: 02/12/2008 19:21 przez Rafal.

Odp:ile w 375l? 02/12/2008 19:44 #15448

dla dzikusków to i ja w 10 minut opróżniłbym akwa :d
  • masta
  • Użytkownik

Odp:ile w 375l? 02/12/2008 20:07 #15452

przynenta napisał:
Dzwoniłem dziś do hurtowni, mają jakiś odłów, ale z pewnością podjadę i zrobię fotki, wstawię i zapytam się Was o zdanie. Cóż uczę się od początku.

Tomek

W jakiej hurtowni mają ten odłów? jak w Warszawie na Arkuszowej to widziałem go, ogólnie jak przyleciał to był na maksa spoko, tylko w powiedzmy trochę za 'kiepskich' warunkach on tam jest bo od 3tygodni rybki urosły może 1cm... no ale 'nie wyglądają najgorzej', dzikusy to ciekawa sprawa
  • Flex
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 02/12/2008 20:08 przez Flex.

Odp:ile w 375l? 02/12/2008 21:14 #15460

Flex napisał:

W jakiej hurtowni mają ten odłów? jak w Warszawie na Arkuszowej to widziałem go, ogólnie jak przyleciał to był na maksa spoko, tylko w powiedzmy trochę za 'kiepskich' warunkach on tam jest bo od 3tygodni rybki urosły może 1cm... no ale 'nie wyglądają najgorzej', dzikusy to ciekawa sprawa

Tak, Arkuszowa

Rafal napisał:

Jeszcze w temacie - nie rób plenum - długo nie wytrzyma. Młode pawiookie wprawdzie nie kopią, ale jak zaczną dojrzewać wtedy należy się liczyć z placem budowy w akwa. Plenum - tak, ale w sumpie, nie w akwarium.

Plenum już mam, nie przewiduję chwilowo przebudowy zbiornika.
Pozdrawiam

Tomek
Ostatnio zmieniany: 02/12/2008 21:16 przez przynenta.

Odp:ile w 375l? 27/12/2008 12:53 #16245

Ja też niby mam plenum z kratkami ale po sprzedaniu paletek wyjmę wszystkie kratki i zostanie sam piasek czyli jedynie możliwość DSB.
Upatrzyłem już w lesie kilka gałęzi dębowych które będą zdobiły mój mroczny akwen B
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:ile w 375l? 03/01/2009 20:18 #16492

a jakbym kupił 180x50x60(wys) to da radę 4 dorosłe? Bo 200 cm nie wejdzie

Odp:ile w 375l? 03/01/2009 20:20 #16493

Powinno dać kolego

Paweł
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl
Wygenerowano w 0.22 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.