sobota, wrzesień 19, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Mój baniaczek
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Mój baniaczek

Mój baniaczek 30/12/2008 19:44 #16329

Witam adeptem akwarystyki jestem od kąd pamiętam (mam 41 lat...) Akwarium 160L mam już jakieś 5 lat pływa w nim parka pawiookich składają ikrę co jakiś czas ale nie staram się wykarmiać narybku bo nie miał bym z nim co robić i prędzej czy puzniej narybek pada, filtracja to filtr kaskadowy FZN-3 (wiem że to zły wybór), wodę podmieniam po 50L co tydzień. Grzałka 150w
Teraz mam pytanie o jakiś kubeł do tego akwarium powiem tylko że mam na to około 200zł co mi poradzicie ?
Troszkę poczytałem i tak patrzę że nie ładnie że w 160L pawice... czy to znaczy że będą baty na forum?
  • mati14
  • Użytkownik

Odp:Mój baniaczek 30/12/2008 19:58 #16330

mati14 napisał:
Witam adeptem akwarystyki jestem od kąd pamiętam (mam 41 lat...) Akwarium 160L mam już jakieś 5 lat pływa w nim parka pawiookich składają ikrę co jakiś czas ale nie staram się wykarmiać narybku bo nie miał bym z nim co robić i prędzej czy puzniej narybek pada, filtracja to filtr kaskadowy FZN-3 (wiem że to zły wybór), wodę podmieniam po 50L co tydzień. Grzałka 150w
Teraz mam pytanie o jakiś kubeł do tego akwarium powiem tylko że mam na to około 200zł co mi poradzicie ?
Troszkę poczytałem i tak patrzę że nie ładnie że w 160L pawice... czy to znaczy że będą baty na forum?

Baty - za mocno powiedziane, ale nie będzie aprobaty takiego zbiornika.. I możesz spodziewać się molestowania o większe lokum dla ryb - ze dwa razy tyle by się przydało.

Czepiając się jednak - malutki zbiornik z dużymi rybami i niewielkimi podmianami. Pokaż trochę fotek, zmierz ryby, pomierz - proszę - parametry, choćby dla naszej ciekawości, jak to wygląda w takiej kałuży (wysychającej ).

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Mój baniaczek 30/12/2008 20:16 #16333

Witaj w portalu
Zaraz tam baty... na pewno nie jest to optymalny zbiornik. Ciasnota. Podmianki przy dorosłej parce masz 30% tygodniowo. Wg mnie masz wodę nieciekawą. Filtr kubełkowy na pewno się przyda, ale da ci tylko tyle (aż tyle), że będziesz miał nadal pełno azotanów w wodzie. Mierzyłeś parametry wody w akwarium? Co pokazują testy? Bo wg mnie azotany po podmiance masz na poziomie spokojnie bliskim lub wyższym 100mg/l. Chcąc zbić je do poziomu akceptowalnego musisz mieć większy baniak, lub podmieniać praktycznie 2 razy po 50% wody tygodniowo. Jak duże są Twoje ryby? Czym karmisz? Heh... kiedy stawiasz większy baniak ?
Co do filtrów... Markowi (King) sprawdza się AquaNova, np ten:
>>>
www.allegro.pl/item517629004_aqua_nova_n...rzny_super_cena.html
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Mój baniaczek 30/12/2008 20:17 #16334

Cóż syn mi mówił że będą baty. Zdjęcia postaram się na jutro zrobić, (ryby na oko około 25-30cm od 5 lat u mnie mieszkają) wolny dzień także pewnie wstawię na forum. Szkoda bo na takie duże akwarium nie miałbym miejsca małe lokum, po za tym żona jakoś nie bardzo za większym zbiornikiem, może macie jakieś pomysły jak ją przekabacić? Może jakiś prezencik jej zakupię? Jeśli większy zbiornik miałbym postawić to skleić raczej tylko bo dłuższego zbiornika jak 140cm nie postawię ale mógłbym pójść w szerokość i wysokość np 130x60x60 co daje 468L ale nie wiem czy to dobry pomysł i jednak trochę bym się bał co do wytrzymałości... Największy problem to jednak żona....
  • mati14
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 30/12/2008 20:23 przez mati14.

Odp:Mój baniaczek 30/12/2008 20:38 #16336

Wymiary jakie podałeś są spoko. Fajna powierzchnia dna, na pewno ciekawy efekt, jak zajrzysz do takiego szkła...
Skleić da rade wszystko i będzie trzymać, tylko kwestia ceny i fachowca . A żonce... w prezencie kup filtr
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Mój baniaczek 30/12/2008 20:45 #16337

mati14 napisał:

Największy problem to jednak żona....

u mnie indentycznie jest do tej pory;)tz.zlosci sie (ale tylko tyle jej pozostalo;)) ,ale wdomu stoja juz dwa baniaki (960l,600)i jedna kaluza 150l.tam sa krewetki
a zaczelo sie tak
Przeszlo 2 lata temu zapakowana w kartonie przyjechala 600-tka:)(i bidna troche marudzila )
a w styczniu przyjechala z Polski 960-tka wtedy to sie wsciekla:angry:

Sumujac - w salonie teraz stoi 960-tka z oscarami:woohoo:,a w wonym pokoju stoi 600-tka z paletami a pod nia 150-tka z ktewetkami
Moral z tego- kobiety najlepiej postawic juz po fakcie dokonanym,mniej marudzenia
-a po co?
-a takie wielkie!
-a wigoci bedzie od groma!itd.
  • marioo
  • Użytkownik

Odp:Mój baniaczek 30/12/2008 20:45 #16338

Hmm, ciekawy pomysł z tym filtrem ale myślę, że tak łatwo nie pójdzie, twarda sztuka z niej i łatwo nie ustępuje. Fajnie by było postawić taki zbiorniczek tylko trochę szafeczkę było by trzeba poszerzyć... Mógłby ktoś mi powiedzieć ile takie akwarium by w tych czasach kosztowało?
  • mati14
  • Użytkownik

Odp:Mój baniaczek 30/12/2008 22:45 #16345

mati14 napisał:
Mógłby ktoś mi powiedzieć ile takie akwarium by w tych czasach kosztowało?

Sklejone na zamówienie nie powinno być droższe niż 70 - 80 groszy za litr.

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Mój baniaczek 31/12/2008 09:06 #16358

Jeszcze jedno pytanie panowie jakiej grubości szkło i co z filtracją? Zapewne jakiś kubeł ale jaki? Grzałka starczy 150w czy więcej? Dzisiaj porozmawiam z żoną bo oboje siedzimy w domu także coś się spróbuje, na razie jestem pozytywnie nastawiony ale zobaczymy co będzie z tego baniaka. Wpadłem na taki pomysł jak będzie już te drugie akwarium to można wpuścić parkę zebr do pawic, rozmnażają się bardzo łatwo a i narybek łatwo utrzymać a dla pawic to będzie hmm przekąska a zebry raczej nie dadzą im rady, co powiecie na taki układ?
  • mati14
  • Użytkownik

Odp:Mój baniaczek 31/12/2008 10:40 #16359

mati14 napisał:
Jeszcze jedno pytanie panowie jakiej grubości szkło

10 mm w zupełności wystarczy.

mati14 napisał:
co z filtracją?
Zapewne jakiś kubeł ale jaki? ?

Jak największy, a najlepiej ze dwa, jeden mechaniczny a za nim biologiczny.

mati14 napisał:

Grzałka starczy 150w czy więcej??

Starczy, jak wybierzesz jak większość z nas "zimny chów" to w ogóle nie będzie potrzebana.

mati14 napisał:

Wpadłem na taki pomysł jak będzie już te drugie akwarium to można wpuścić parkę zebr do pawic, rozmnażają się bardzo łatwo a i narybek łatwo utrzymać a dla pawic to będzie hmm przekąska a zebry raczej nie dadzą im rady, co powiecie na taki układ?

Sam zebr nigdy nie trzymałem, ale omawialiśmy już na forum ten temat, konkluzja była taka, że Zebry są wyjątkowo agresywne podczas tarła i wychowu potomstwa, więc mimo dużej różnicy wielkości, będą się "łuski sypać", więc będzie to zbędny duży stres dla Pawich.

Marek
  • King
  • Moderator
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.22 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.