sobota, wrzesień 19, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Mój baniaczek
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Mój baniaczek

Odp:Mój baniaczek 31/12/2008 11:39 #16360

No tak w sumie to po co mi te zebry? Sam nie wiem ale jakoś tak pomysł się nasuną to napisałem, zapytać nie zaszkodzi. Syn pokazuje mi dużo filmików jak oskarki jedzą np. myszy (czy to normalne ja karmie swoje "tym co ze stołu spadnie" czasem kawałek kurczaczka, nigdy nie próbowałem karmić żabą czy myszami, rybki owszem jakieś ukleje czy drobna płoteczka bo wędkarstwo to moja druga pasja i stąd te pytanie o tą mysz itp)... Syn mi się buntuje trochę że siedzę od rana na komputerze więc chyba pora trochę odpocząć od studiowania forum, postaram się zrobić zdjęcia może syn wklei na forum bo co jak co komputer włączyć umiem kliknąć ikonę i napisać do was ale zdjęć sam nie wkleję niestety, taki kaleka ze mnie komputerowy.
  • mati14
  • Użytkownik

Odp:Mój baniaczek 31/12/2008 12:03 #16361

Ze skarmianiem jakimiś zwierzątkami typu "gryzonie" to lekka przesada...podchodzi to już chyba troszkę pod sadyzm.Ja tam wrzucam nieraz do swoich potworków jakieś inne rybki akwariowe typu "welon",ale i tak za to zostałem "skamieniowany" ...moim zdaniem jest dopuszczalne wpuszczenie żywca z jakiś mniejszych ryb akwariowych:)ale wiadomo nie każdemu może to się spodobać

Tomek
  • tomled28
  • Użytkownik

Odp:Mój baniaczek 31/12/2008 14:07 #16366

tomled28 napisał:
Ze skarmianiem jakimiś zwierzątkami typu "gryzonie" to lekka przesada...podchodzi to już chyba troszkę pod sadyzm.

Tam zaraz sadyzm, a co robić z 15 chomików co parę miesięcy?

Co do karmienia, to polecam artykulik na ten temat na naszej stronce.

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Mój baniaczek 31/12/2008 14:59 #16372

King napisał:
Tam zaraz sadyzm, a co robić z 15 chomików co parę miesięcy?

Chińczycy robią jakąś potrawę z chomika tylko oni go karmią jakimiś pomarańczami żeby miał mięso o odpowiednim smaku
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:Mój baniaczek 31/12/2008 15:13 #16374

King napisał:
(...)a co robić z 15 chomików co parę miesięcy?(...)

Najlepiej do tego nie dopuszczać A tak poważnie to mam znajomą która posiada pytona i karmi go rzecz jasna gryzoniami,ale to już inna bajka:) my na szczęście nie musimy skarmiać nasze potworki takimi zwierzaczkami...pawiczki na szczęście zadowalają się "zwykłym" akwariowym żywczykiem:lol:

Tomek
  • tomled28
  • Użytkownik

Odp:Mój baniaczek 31/12/2008 18:00 #16381

Ja szczerze mówiąc to był bym skłonny do wrzucenia swoim pociechom raz na jakiś czas jakiejś myszki, gryzoni za bardzo nie lubię a jednak fajne widowisko jak taka pawica zajada się myszką. Co do karmienia żywczykiem to karmię co dwa dni najczęściej są to ryby typu gupik, molinezja, platka (prawie wszystkie żyworódki) na jednego osobnika dwie dorosłe ryby, czasem zdarzy się że wrzucę welona, często karmię ryby rosówkami, często przed podaniem do akwarium polewam je wrzątkiem by nie przenieść żadnej choroby do akwarium.
Ostatnio na przykład jak zaszedłem do sklepu zoo i poprosiłem o 30 sztuk gupików to sprzedawczyni wywaliła na mnie oczy i spytała jak duże mam akwarium skoro tyle ryb chce trzymać a ja na to że nie takie duże ale mam w nim dwa potwory dla których gupik to przekąska… Pani spojrzała na mnie jak na człowieka ułomnego ale cóż bywa i tak ;]
Karmi ktoś z was żywcem w postaci płoci, uklei po prostu drobniejszą rzeczną/jeziorową rybką? Ja np mam obok siebie stawik i w lato często idę tam z siateczką i kilka kiełbi łapię ;]
  • mati14
  • Użytkownik

Odp:Mój baniaczek 31/12/2008 18:28 #16384

a co sądzicie o karmieniu stynką,chodzi oto jak często można karmić
tomek

Odp:Mój baniaczek 31/12/2008 19:17 #16386

mati14 napisał:
Ja szczerze mówiąc to był bym skłonny do wrzucenia swoim pociechom raz na jakiś czas jakiejś myszki, gryzoni za bardzo nie lubię a jednak fajne widowisko jak taka pawica zajada się myszką. Co do karmienia żywczykiem to karmię co dwa dni najczęściej są to ryby typu gupik, molinezja, platka (prawie wszystkie żyworódki) na jednego osobnika dwie dorosłe ryby, czasem zdarzy się że wrzucę welona, często karmię ryby rosówkami, często przed podaniem do akwarium polewam je wrzątkiem by nie przenieść żadnej choroby do akwarium.
Ostatnio na przykład jak zaszedłem do sklepu zoo i poprosiłem o 30 sztuk gupików to sprzedawczyni wywaliła na mnie oczy i spytała jak duże mam akwarium skoro tyle ryb chce trzymać a ja na to że nie takie duże ale mam w nim dwa potwory dla których gupik to przekąska… Pani spojrzała na mnie jak na człowieka ułomnego ale cóż bywa i tak ;]
Karmi ktoś z was żywcem w postaci płoci, uklei po prostu drobniejszą rzeczną/jeziorową rybką? Ja np mam obok siebie stawik i w lato często idę tam z siateczką i kilka kiełbi łapię ;]

ja wcześniej dawałem karasie ,takie około 10cm. łykały jak ten przysłowiowy pelikan, tylko łuski się skrzelami sypały.
  • Andrzej
  • Użytkownik

Odp:Mój baniaczek 31/12/2008 21:26 #16389

Potocznie zwana stynka to różanka która jest pod ochroną w Polsce i nie pokarmisz nią pawiookimi ale jeśli chodzi Ci o stynkę w znaczeniu drobnych rybek to owszem...
Możliwe że postawię akwarium bez grzałki, co powiecie na arowane w tym zbiorniku (tym który planuję postawić)
Mam jeszcze do was pytanie czy karmicie jakimiś nadzwyczajnymi pokarmami tzn. coś co wydaje się wam takim "hitem" w diecie Oscarów? Ja karmię np. polędwicą sopocką nie jest to karmienie takie jak np. granulat tylko takie urozmaicenie w diecie
  • mati14
  • Użytkownik

Odp:Mój baniaczek 01/01/2009 00:44 #16391

mati ja zrobiłem tak jak doradził mi znajomy akwarysta. stwierdził ze " pawiookie maja spust jak roczne prosie" i stwierdził żebym dawał im pedigree junior. powiem tak, moje zbóje wcinały karmę jak szalone do tego dostawały wątrobę wieprzową , karasie , serce wołowe, krewetki mrożone , muchy,pająki,dżdżownice nieraz kijanki żab.rosły jak na drożdżach.powiem tak raz nawet przypadkowo dostała się do zbiornika śląska mały kawałek rzecz jasna i tez długo się nie zastanawiały.moje zdanie jest takie im dieta bardziej urozmaicona tym lepiej.
  • Andrzej
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.22 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.