środa, październik 21, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Tło zewnętrzne
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Tło zewnętrzne

Odp:Tło zewnętrzne 17/01/2009 22:07 #16832

Drukowane będzie na foli plastykowej matowej w jednym kawałku. Zdjęcie jest trochę rozciągnięte bo musiałem je dostosować do wymiarów mojej tylnej szyby, ale czekam na odpowiedź od właściciela zdjęcia czy udostępni je w wysokiej rozdzielczości.

Tło wewnętrzne skalne z wmontowanym korzeniem mam w akwarium 160 litrów z rybkami z Malawi, nie chcę stosować tego samego w tym przypadku, nawet zrezygnowałem z tła wewnętrznego na rzecz tła zewnętrznego ze względu na miejsce w akwarium.
  • Gronel
  • Użytkownik

Odp:Tło zewnętrzne 17/01/2009 22:21 #16836

Jutro jestem umówiony na odbiór baniaka 180x45x50 szyba float 10mm Czy cena 523zł jest dobra ? Akwarium nowe od producenta.
Szafka pod akwarium wykonana z płyty meblowej i drewna sosnowego, a w środku stelaż metalowy mojej produkcji (Jestem producentem stelaży pod akwaria - na specjalne zamówienie Pomału mi to idzie, mam jeszcze dużo prac związanych z tym akwarium np. wykończenie pomieszczenia, gdzie ma stać rybki ale gdzieś za 2-3 miesiące będą pływały dumnie oskarki w nowym baniaczku.
  • Gronel
  • Użytkownik

Odp:Tło zewnętrzne 17/01/2009 22:28 #16837

srednia raczej cena.

moglbys mi zrobic projekt stelaza 150x50x70(wys) o wytrzymalosci 800kg? z profili zamknietych stalowych chyba 4x2cm o gr blachy 3mm? bylbym wdzieczny. stelaz bedzie tata spawal ale nie wiem za bardzo jak ma wygladac

Odp:Tło zewnętrzne 17/01/2009 22:38 #16838

Zapraszam na stronę www.stelazpodakwarium.ulotka.org/

chyba mnie Administrator nie skarci za reklamę innej strony
  • Gronel
  • Użytkownik

Odp:Tło zewnętrzne 18/01/2009 01:25 #16844

Witam
Ja u siebie drukowałem tło na folii bezbarwnej, "lustrzane odbicie" naklejałem na tylną szybę, oczywiście z zewnątrz. A na to białą folię.
Teraz z czasem myślę że lepsza byłaby nie biała ale może ciemno zielona, szara, może czarna.
Trzeba by popróbować z tym.
Jeszt jeszcze inna technika druku od wewnętrznej strony folii (tam gdzie jest klej).
Ale tą techniką raczej bym sobie głowy nie zawracał.
Rozsądne wyjście: druk na bezbarwnej, kleimy na szybę i na to folia która bedzie robić za "wypełnienie" czyli inny kolor (warto wypróbować jaki).
Pzdr Emir
  • Emir
  • Użytkownik

Odp:Tło zewnętrzne 18/01/2009 08:39 #16846

Gronel napisał:
Zapraszam na stronę www.stelazpodakwarium.ulotka.org/

chyba mnie Administrator nie skarci za reklamę innej strony

Zostawię - pod warunkiem pomocy dla kilarkoprz - tzn paru słów o konstruowaniu takich stelaży. Samodzielne spawanie wymaga posiadania stosownego sprzętu i umiejętności, więc nie sądzę, byśmy w ten sposób znacząco zredukowali dochody, a wszyscy będziemy dzięki temu nieco mądrzejsi.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Tło zewnętrzne 18/01/2009 09:19 #16850

kilarkoprz
z chęcią Ci pomogę, napisz mi tylko wysokość stelaża (przemyśl z jakiej perspektywy chciałbyś patrzeć na akwarium, stojąc czy siedząc wygodnie w fotelu popijając browarka
Najważniejsze aby dobrze wyszedł stelaż to pospawanie go w ten sposób aby się nie zwichrował, a uwierz mi nie jest to proste. Na początku gdy zaczynaliśmy produkcję stelaży to na niejednym zjadłem zęby.
Jeśli Twój Tata ma wieloletnie doświadczenie w spawaniu migomatem bo takim właśnie trzeba spawać sprzętem (może być też tig) to powinien dać sobie radę
  • Gronel
  • Użytkownik

Odp:Tło zewnętrzne 18/01/2009 10:07 #16851

70cm-z fotela. Ma kurs sprawalniczy. Prawa takie konstrukcje duże. Ale dobrze jakby miał projekt jak na to wyglądać. Jak bok z bokiem spawac-wiesz napewno o co chodzi

na telefonie mi otworzylo strone z tymi stelazami i byly fotki a na kompie nie ma, jak wejsc do galerii? nie idzie nic wcisnac ;/
Ostatnio zmieniany: 18/01/2009 10:35 przez kilarkoprz.

Odp:Tło zewnętrzne 18/01/2009 11:09 #16853

Rysunek wrzucę wieczorkiem jak będę miał chwilkę więcej czasu. Polecam najpierw pospawać osobno tzw. "blat" i dno. na które należy zwrócić szczególną uwagę tzn. podczas spawania trzeba elementy przymocować mocno do sztywnego i prostego blatu i połapać wszystko na jeden spaw. Co chwilę sprawdzać kąty i przekątne, jak wszystko ok spawamy jeden bok odcinaki na wszystkich łączonych elementach, później następny bok itd.. Mamy już górę i dół teraz szlifujemy spawy i możemy przyspawać pionowe elementy (polecam do pomp2-3 osoby)
  • Gronel
  • Użytkownik

Odp:Tło zewnętrzne 18/01/2009 11:21 #16854

a co dac na blat i podest? moze blache stalowa 3mm?
Wygenerowano w 0.21 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.