sobota, wrzesień 26, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Tło zewnętrzne
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Tło zewnętrzne

Odp:Tło zewnętrzne 19/01/2009 21:59 #16903

Są półki, są regały i są stelaże do koloru do wyboru.
Ta Pani stosuje stelaże i jest z nich bardzo zadowolona i chyba jej klienci też np. radio "Złote Przeboje www.h2ostudio.eu/radio.html
  • Gronel
  • Użytkownik

Odp:Tło zewnętrzne 19/01/2009 22:20 #16905

Jasne,
w takiej jak ww. konstrukcji stelaż stalowy ma rację bytu, czemu nie.A jednak podstawą są kantówki...
Aczkolwiek nie wykluczałbym drewnianej całości konstrukcji...nawet w takim przypadku.

W temacie poruszanym w tym wątku taka-ze stali jest zbędna, szafka ma mieć ok.1 metra wysokości...tylko.
Rozumiem Twoje "skrzywienie" zawodowe i motywy jakimi się kierujesz... , imo uważam, że drewno jest lepsze jako surowiec, łatwiejsze i tańsze w obróbce; - też skrzywienie "zawodowe".

Pozdr A
  • 1andy1
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 19/01/2009 23:47 przez 1andy1.

Odp:Tło zewnętrzne 19/01/2009 22:38 #16906

Jak najbardziej masz rację Często dzwonią do mnie i się pytają ile będzie kosztował stelaż pod akwarium np 100x40x40? Ja im tylko odpowiadam że za cenę tego stelaża kupi Pan sobie dwie szafki, akwarium i zostanie jeszcze na kratkę browaru. Robienie stelaży traktuję jako hobby, nie zarobek. W miesiącu mam jedno dwa zamówienie, a poza tym sprawia mi to przyjemność hehe
  • Gronel
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 19/01/2009 22:39 przez Gronel.

Odp:Tło zewnętrzne 09/03/2009 15:09 #19183

No tak, szafka to, stelaż tamto... A co z tłem ?

Witam Wszystkich Forumowiczów.

Mam pytanko, jestem na przededniu zakładania zbiornika dla pawic, więc szukam z czego można zrobić tło.
Czy ktoś z Was kleił może folię do przyciemniania szyb samochodowych jako tło?
Myślałem, aby przykleić taką folię (średnio-ciemną), a za akwarium postawić jakieś takie bambusy, albo inne korzenie.
Była by chyba głębia 3D, a folia dawała by efekt mroczności, jak myślicie?
  • Adamjas
  • Użytkownik

Odp:Tło zewnętrzne 09/03/2009 17:20 #19186

Adamjas, też o tym myślałem. Ale to zależy jaką tą folie wybierzesz, tak mi się wydaje. Myślę, że folia 40 bedzie za słaba, może 60 ale ja bym próbował 80 bo jednak w akwa też jest jakieś oświetlenie a to zmienia postać rzeczy. Zwróć uwagę jak to wygląda w samochodzie który ma czarną skórę w środku, a który wyposażony jest w welur albo przykładowo skórę bananową. I podstawowe pytanie... o jakiej folii tu mówimy, czy profesjonalna czy może "biedronkowa". Wiesz jak przyciemnia się takie szyby? Ja trochę bym się bał robić to na akwarium, bo jednak chwilę za długo przytrzymasz opalarką w jednym miejscu i może być tragedia. Problem może tez pojawić się po przyciemnieniu jak wyjdą nam kropki albo i coś większego, które bardzo ciężko "wciągnąć"... Widziałem kiedyś na jakimś akwa worek czarny do śmietnika przyklejony na tylną szybę i nie było tak głupio Bo jak coś robić to dobrze i dokładnie, żeby nie poprawiać.

Rafał - Romek
  • Romek
  • Użytkownik

Odp:Tło zewnętrzne 09/03/2009 17:33 #19187

No tak, wiem jak teraz się klei takie folie termo. Ale ja miałem raczej na myśli taką co to się na wodzie kleiło kiedyś, jak to nazwałeś biedronkową pryskało się mydlinami i na to folia, potem wałeczkiem wyciska się bąbelki i po kłopocie (tak myślę)Broń boże, opalarkę od akwarium trzymać z daleka
Folia + jakieś naturalne tło 3D z tyłu, musiało by zrobić fajny efekt, tak się przynajmniej wydaje.
Zanim dostanę akwarium (podobno ten tydzień ma być) muszę jutro jechać na parking gdzieś i pooglądać takie szyby (może mnie nikt nie zpałuje na parkingu, że zaglądam do cudzych aut )

Swoją drogą, czasu coraz mniej, a pomysłu nie mam. Oby nie było tak, że dostanę zbiornik i zaleję bez tła z niecierpliwości A niecierpliwy jestem już strasznie, oj strasznie !
  • Adamjas
  • Użytkownik

Odp:Tło zewnętrzne 09/03/2009 17:51 #19188

Jeśli miałeś te starsze folie na myśli to tak. Zgadza się... no no... swoją drogą na prawdę może być ładny efekt, jeszcze jakieś tło z tyłu tak jak mówisz. Nie głupie... bo te nowe folie to odradzam do akwa z wiadomego powodu Jednak ja ciągle będę polecał coś około 60-80 abyś taką folie użył bo 40 nie ma sensu, bo przecież jest jasno w akwa i to robi swoje. Upierałbym się nawet przy 80, ale jak chcesz żeby jakieś tło było jeszcze z tyłu widoczne to może 60... Przejdź się i popatrz po samochodach Musisz zobaczyć sam jaka będzie odpowiednia. A może kup np. 60 i 80 i spróbuj obydwie, nie jest to takie drogie, bo przecież nie oklejasz całego samochodu tylko jedną szybę akwa. No nie wiem, ale ogólnie pomysł ciekawy i warty wykonania. Ciekaw jestem efektu końcowego Jaki litraż ma być?

Rafał - Romek
  • Romek
  • Użytkownik

Odp:Tło zewnętrzne 09/03/2009 18:36 #19190

Akwarium to 150x50x60.
Myślę że folia pomiędzy 60/80 za tym mata słomkowa lub wiklinowa (np. z OBI), na tą matę wąskie korzenie i gałązki + jakieś liście wszystko na ramie drewnianej nie grubsze niż 10\15cm. Tak sobie to wstępnie myślałem. Folia miała by zadanie zmylić oko, oszukać go na tyle że to co stoi za akwa jest jego częścią, ale tu by się kłaniały oględziny parkingowe, a jeszcze lepiej wizyta w punkcie "ściemniania profesionalnego ". Dodać należy, że faktycznie folia była by przyklejona w taki sam sposób, jak w autach, czyli na tło patrzyło by się od tej zaciemniającej strony. Ciekawe, może pokombinuje nad tym. Szkoda, że po otrzymaniu akwarium, tak bardzo się człowiek spieszy z jego zalewaniem haha
  • Adamjas
  • Użytkownik

Odp:Tło zewnętrzne 09/03/2009 23:23 #19218

Nie wiem, czy ta folia w ogóle jest ci potrzebna. To zależy, czy chcesz podświetlić tło, czy nie. Jak nie masz zamiaru go osobno doświetlać, to załamanie światła w wodzie i na szybach spowoduje efekt, że tło i tak będzie ciemniejsze. Poważnie. Tło, szczególnie w skrzynce (z gałęzi, korzeni, mchów etc), czy stelażu za akwarium ma jasności maksymalnie 50% tego co bez dwóch szyb i kawałka wody. To bardzo zaciemnia. Spróbuj sobie takie tło zrobić bez klejenia folii i potem, jak ci to nie podpasuje jednak możesz folie przecież dodać. Wg mnie wystarczy efekt bez folii. Jak dasz nawet 40 (myślę, że w tej numeracji chodzi o % zaciemnienia), to nic nie zobaczysz. Dojdą dwie szyby i woda. To jest układ, który załamuje specyficznie światło z góry i doświetlenie tła jest niewielkie. Chyba, że jak mówiłem, chcesz dać tam jakieś światełko, które to tło wyeksponuje, ale to wg mnie też bez sensu, bo musiałoby być mocniejsze, niż delikatne, ale bez folii. Sprawdź to sobie zanim staniesz przed koniecznością zrywania folii z szyby . Pozdrawiam.
P.S.
Mam tło strukturalne za akwarium
  • kamyllo2
  • Moderator
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.