sobota, wrzesień 19, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Chlapią!! Może macie jakiś pomysł na "mokrą podłogę"??
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Chlapią!! Może macie jakiś pomysł na "mokrą podłogę"??

Chlapią!! Może macie jakiś pomysł na "mokrą podłogę"?? 09/02/2009 15:03 #17700

Witam!! Macie może jakieś doświadczenia z "uszczelnianiem" pokrywy zbiornika? Moje rybcie zaczynają dorastać i łobuzować w zbiorniku. Robią to na tyle intensywnie, że coraz częściej muszę ścierać wodę z podłogi. Nie byłoby z tym problemu gdyby nie to, że drewno nie bardzo lubi być często "namaczane". No i żona, która powiedziała, że jak czegoś nie zrobię to mi doleje domestosa do akwarium (mam nadzieję, że jednak żartuje).
Trochę konkretów: Zbiornik ponad 400 litrów, profilowana pokrywa plastikowa firmy wromak. Oczywiście woda najbardziej chlapie po rogach, gdzie nie ma szklanych wzmocnień wewnętrznych. Myślałem o wklejeniu dociętych szybek w te miejsca, ale ostatnio na środku też się leje:S . Może stosujecie jakieś uszczelki lub inne rozwiązania? Będę wdzięczny za jakieś sugestie.
pozdrawiam Radek
  • Radzio
  • Użytkownik

Odp:Chlapią!! Może macie jakiś pomysł na "mokrą podłogę"?? 09/02/2009 15:19 #17703

uszczlka w okolo i woda wraca z powrotem

Odp:Chlapią!! Może macie jakiś pomysł na "mokrą podłogę"?? 09/02/2009 15:20 #17704

kolego też tak miałem więc poszedłem do szklarza i zamówiłem na wymiar szybki które wkleiłem na szczytach i na przodzie w miejscu gdzie standardowo ich nie ma dodatkowo możesz przykleić do pokrywy jakąś uszczelkę do okien. Polecam taką o profilu E. obecnie ma taką w drewnianej pokrywie

Paweł.
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl

Odp:Chlapią!! Może macie jakiś pomysł na "mokrą podłogę"?? 09/02/2009 15:28 #17706

No patrzcie!! Nie pomyślałem o uszczelkach do okien, a ile się nakombinowałem. Spróbujemy! Zobaczymy! Uszczelkę raczej do pokrywy przyklejać a nie do szkła?
  • Radzio
  • Użytkownik

Odp:Chlapią!! Może macie jakiś pomysł na "mokrą podłogę"?? 09/02/2009 16:31 #17711

Imo raczej do pokrywy ale musisz dobrze spasować żeby nie było szpar.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Chlapią!! Może macie jakiś pomysł na "mokrą podłogę"?? 09/02/2009 23:03 #17786

serwus!
też mam wromaka i również miałem ten problem.
do rowków, które nachodzą na szyby akwa nalałem silikonu.
na krawędzie szyb nałożyłem folie strecz i przy świeżym silikonie położyłem pokrywę na akwarium lekko dociskając.
odczekałem dobę, zdjąłem folię i gotowe.
  • pinx
  • Użytkownik

Odp:Chlapią!! Może macie jakiś pomysł na "mokrą podłogę"?? 10/02/2009 14:21 #17805

Dzięki!! Dziś kupiłem uszczelki o jakich pisał Paweł. Wieczorem podmianka i będę uszczelniał (hahaha...). Jeżeli to się nie sprawdzi będę się bawił w silikon jak radzi "pinks" (to też może być dobry pomysł). A jakiego silikonu ewentualnie użyć?
Pozdrawiam
  • Radzio
  • Użytkownik

Odp:Chlapią!! Może macie jakiś pomysł na "mokrą podłogę"?? 11/02/2009 19:03 #17870

Takiego do łazienek, kolor dowolny.
  • 1andy1
  • Użytkownik

Odp:Chlapią!! Może macie jakiś pomysł na "mokrą podłogę"?? 11/02/2009 19:18 #17873

Powinno pomóc przyklej w taki miejscu by cała uszczelka oparła się na rancie szyby

Paweł.
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl

Odp:Chlapią!! Może macie jakiś pomysł na "mokrą podłogę"?? 13/02/2009 17:39 #17964

Na szybie nie prościej?
Napewno się oprze na uszczelce .
  • 1andy1
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.21 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.