sobota, wrzesień 26, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

KORZEŃ
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: KORZEŃ

KORZEŃ 11/03/2009 19:00 #19258

witam

być może był już ten temat poruszany ale nie mogłem znalezć.......

chodzi mi o korzeń a mianowicie nabyłem dwa z modrzewiu i chciałbym was prosić o pomoc w dobrym ''przygotowaniu'' ich do włożenia do zbiornika

www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=dadc3fb06ac2bc7b

www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=26ea719367eda4cc

z góry dziękuje

jupo
  • jupo
  • Użytkownik

Odp:KORZEŃ 12/03/2009 00:21 #19279

Modrzew to iglak... nie mówię, że się nie nadaje do akwarium, choć pewnie takie opinie głównie są w necie, ale nie będzie jego przygotowanie proste pachnie żywicą? jeśli tak to bardzo źle, choć nawet jeśli nie to trzeba by wyługować z niego żywicę, myślę o roztworze NaOH, ale zapytam jutro na uczelni i dam Ci odpowiedź na 100%, gdzie kupiłeś te korzenie?
  • Flex
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 12/03/2009 00:24 przez Flex.

Odp:KORZEŃ 12/03/2009 13:22 #19287

No siemanko Flex

Ani jeden ani drugi korzeń nie pachnie żywicą a kupiłem je od faceta na allegro....... ma same pozytywy i zajmuje się tylko sprzedażą korzeni....

pozdrowionka
  • jupo
  • Użytkownik

Odp:KORZEŃ 12/03/2009 15:32 #19289

Siemanko... jupo, niestety nie pomogę w sposobie przygotowania korzenia przed włożeniem do akwa Ale mam pytanko... Niedługo mam zakładać oprócz pawiookich, akwa roślinne i wiadomo, przydalby się jakiś porządny korzonek. A więc prosto i na temat, ile dałeś za te dwa okazy, jakie gabaryty i czy mógłbyś podać aukcję przykładową tego człowieka na allegro co zajmuje się tymi korzonkami? Jak u siebie wstawiałem kiedyś nowy korzonek to wydobyłem go wczesną zimą z jeziora. Nie było to lato, czyli nie był wyschnięty, tonął bez problemu i nie miał nic na sobie, np. glonów i zanieczyszczeń jeziorowych. Co do przygotowania go to pamiętam, że moczyłem i gotowałem go chyba 3-4 dni, a na samym początku wygotowałem go w wodzie z solą (prawdopodobnie zabija to wszystkie niepotrzebne stworzonka). Teraz myślę, że też bym tak robił, ale już ostrożnie z tą solą, bo pomyślałem... że od soli może nie tonąć jak długo będe w niej moczyć. Nie znam się, ale myślę że jego przygotowanie może zależeć też od tego skąd został wydobyty, czyli skąd pochodzi. Przypuszczam, że korzenie tego człowieka pochodzą z torfowisk, a tu nie mam pojęcia jak trzeba przygotować.

Rafał - Romek
  • Romek
  • Użytkownik

Odp:KORZEŃ 12/03/2009 16:04 #19290

witam Cie Romku

jasne że mogę Ci podać przykładową aukcję........ allegro.pl/item578233143_fajny_korzen.html a oba korzenie wylicytowalem na łączną sumę 31 zł i w tym już wliczona jest kwota przesyłki a wymiarowo wygląda to tak.......

pierwsza fotka........ 26/17/10 wys/dłu/szer
druga fotka ...........33/26/12 wys/dłu/szer

pozdrowionka
  • jupo
  • Użytkownik

Odp:KORZEŃ 12/03/2009 16:19 #19291

Nie zauważyłem, by w opisie było, że z modrzewia. Kupowałem od tego kolesia nie raz i nie dwa korzenie. Opłukałem, tylko wodą z lekkiego syfku po transporcie i do akwarium z nimi. Dziś mam korzenie tylko od niego. Żadnych problemów.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:KORZEŃ 12/03/2009 16:23 #19292

No właśnie skąd wiesz, że to modrzew? na aukcji nigdzie nic nie pisze
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:KORZEŃ 12/03/2009 16:29 #19294

wiem kamyllo ale kontaktowałem się z nim i te są z modrzewia a to chyba jest dąb
  • jupo
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 12/03/2009 16:31 przez jupo.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.