sobota, wrzesień 19, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Nowa 450tka - Problem, czy nie problem?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Nowa 450tka - Problem, czy nie problem?

Nowa 450tka - Problem, czy nie problem? 13/03/2009 13:15 #19350

Cześć, Jestem Adam. Wczoraj dostałem nowy zbiornik i mam w związku z tym pytanie. Po walce z wnoszeniem, po schodach i ustawianiem zbiorniczka na szafce. Usiadłem na przeciw niego i podziwiam sobie. Nagle coś mi wpadło w oko, a mianowicie:
Akwarium środkiem leży na macie, a po prawej stronie i po lewej wisi w powietrzu. To znaczy około 3mm z lewej strony i ze 2mm z prawej strony. Wszystko na tyle, że można było włożyć swobodnie kartkę poskładaną na 4x, pod akwarium. Od razu taśma miernicza w rękę, bo pomyślałem że szafka środkiem jest zrobiona wyżej niż po bokach, ale nie. Wszędzie równe 70cm. No to może podłoga w akwarium zrobiona na łódkę, że od noszenia się wygięło? Zrobiłem głęboki oddech i postanowiłem poczekać do rana, z myślą, że może siądzie. No i faktycznie, prawa strona siadła, ale lewa jeszcze wisi (choć o połowę mniej niż wieczorem) No i tu pytanie, czy ktoś się z takim zjawiskiem spotkał? Czy jest możliwe żeby takie szkło się wyginało?

150x50x60 - akwarium
  • Adamjas
  • Użytkownik

Odp:Nowa 450tka - Problem, czy nie problem? 13/03/2009 14:11 #19351

To jest problem.
Musisz sprawdzić, czy to szkło, czy szafka jest krzywa. Najlepiej, jakbyś przyłożył poziomicę, lub kawał równej dechy, listwy (cokolwiek, aby na pewno równiutkie) do akwarium i do szafki. Jak wszędzie przylega równo, to jest równe, jak nie, czyli gdzieś odstaje listwa, to znaczy, że ten element jest nierówny. Jeżeli szafka, to można pokombinować z wyrównaniem jej, bo może to wina przeniesienia naprężeń od nierównej podłogi. Jeżeli dno akwarium jest krzywe, to ja bym proponował zareklamować akwarium. Nie warto ryzykować.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Nowa 450tka - Problem, czy nie problem? 13/03/2009 14:15 #19352

No to jeszcze jedno małe pytanie. Czy można akwarium postawić do góry dnem? (w celu pomiaru)
  • Adamjas
  • Użytkownik

Odp:Nowa 450tka - Problem, czy nie problem? 13/03/2009 14:25 #19353

Jak jest puste, to pewnie . Tylko na czymś miękkim, aby nie ukruszyć krawędzi, czy rogów akwarium. I pamiętaj, aby pod akwarium, na blat szafki, dać warstwę buforującego materiału (styropian, mata, filc...).
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Nowa 450tka - Problem, czy nie problem? 13/03/2009 16:13 #19356

kamyllo2 napisał:
...I pamiętaj, aby pod akwarium, na blat szafki, dać warstwę buforującego materiału (styropian, mata, filc...).

No tak, będę pamiętać, powiem więcej, pamiętałem. I teraz mnie też troszkę oświeciłeś. Przykleiłem matę do szafki taśmą po obu jej końcach i prawdopodobnie nadmiar maty nie rozszedł się na boki(bo taśma klejąca nie pozwoliła). Wszystko zostało na środku, prawdopodobnie. Już nie mogę się doczekać, aż wyjdę z pracy
  • Adamjas
  • Użytkownik

Odp:Nowa 450tka - Problem, czy nie problem? 14/03/2009 20:30 #19395

Tak i stało się najgorsze. Czy kupujecie nowy zbiornik, w renomowanej firmie, czy też u domorosłego szklarza - bez różnicy! Czujnym trzeba być i koniec! Kupujesz większe akwarium, każ sobie go sprawdzić w sklepie!
Po wyczerpaniu wszelkich możliwości w poziomowaniu szafki, sprawdzeniu trzech różnych podkładów (pianka, styropian i pianka 10mm) postawiłem zbiornik dnem do góry, położyłem "łatę" murarską, szczęka mi opadła i się załamałem

Dno jest tak masakrycznie krzywe, że dziwię się, iż w takiej renomowanej firmie, przeszedł taki bubel!!! Martwi mnie jedno, kto znowu to szkło zniesie do auta ? Gość, który robił ten zbiornik, powinien w zębach teraz go znosić do auta i na własny koszt przywieźć mi nowy! Zresztą, zadzwonię do sklepu i zapytam czy nie przyjadą mi go odebrać w ramach reklamacj. Jeżeli usłyszę stanowcze NIE, to zażądam zwrotu kasy (do 7 dni, chyba mam takie prawo)

Ktoś chce zobaczyć o czym mowa, daję link do fotek tej krzywizny.

images40.fotosik.pl/80/185869c262e19f1emed.jpg

images44.fotosik.pl/84/6b8b99a40c8b4c8cmed.jpg

images36.fotosik.pl/80/462946e3bb07a680med.jpg
  • Adamjas
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 14/03/2009 20:32 przez Adamjas.

Odp:Nowa 450tka - Problem, czy nie problem? 14/03/2009 20:51 #19396

To nieciekawie. Chyba, że wszystkie nowe baniaki tak mają? Mi się to nie podoba i stanowczo bym reklamował.
Co cię nie zabije, to cię wzmocni
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Nowa 450tka - Problem, czy nie problem? 14/03/2009 21:33 #19398

O losie, na prawdę nieciekawie. Nigdy za bardzo nie zwracałem uwagi, jak nie było widać gołym okiem. Ale w tym tygodniu kupiłem akwa 126l (na roślinne) razem z pokrywą wromaka (chociaż będzie oświetlenie - halogeny na półce nad akwa) i postanowiłem z ciekawości to zbadać. Zanim zalałem wodą, obróciłem do góry dnem i wykonałem takie same pomiary. Nie jest idealnie w stosunku do klejenia ścian, ale dno jest równe, trzeba przyznać. Wiadomo - mała płaszczyzna, ale jak jest u Ciebie, to wydaje mi się, że jest to wada i bez problemu na reklamację. Co do warunków reklamacji, niestety nie mam takich doświadczeń (może to i dobrze), ale z tego co wyczytałem to kupiłeś akwa bezpośrednio, a ja zawsze przez allegro, więc masz o tyle lepiej. Ale no cóż... na pewno się zawiodłeś, bo wiem, że mocne ciśnienie przy nowym akwa, a tu niewypał Trudno, powodzenia.

Rafał - Romek
  • Romek
  • Użytkownik

Odp:Nowa 450tka - Problem, czy nie problem? 16/03/2009 16:30 #19473

Akwarium oddane w ramach reklamacji. Teraz mogę powiedzieć z doświadczenia, jak kupujesz większy zbiornik (+-500L), który jeszcze nie wymaga specjalistycznej firmy do jego ustawienia, zastanów się nad wszystkim 3x (co najmniej)zanim go wniesiesz do domu. Jak dostaniesz zbiornik do domu, a jeszcze lepiej, już w sklepie sprawdź czy:

- nie jest popękany,
- czy fazy są jednolite,
- czy sylikony są jednolite i w miarę równe,
- sprawdź metrówką czy wszystkie szyby mają odpowiedni wymiar,
- a ponad wszystko, sprawdź (najlepiej łatą murarską odpowiedniej długości) czy dno jest proste (najlepiej w kilku miejscach)w obu wymiarach.

Szczytem marzeń przy zbiornikach około 500l jest, wyprosić w sklepie, aby jeszcze przed zapłatą zrobili próbę wody. Może nie pozwoli to nabrać 100% pewności co do samego akwarium, ale wymusi to na sprzedawcy ustawienie go i sprawdzenie czy wszystko jest OK. To pozwoli nam na pewno uniknąć niepotrzebnego wożenia i ewentualnego wnoszenia do mieszkania nie całkiem poręcznego i nie lekkiego kłopotu, pod postacią bublo-akwarium.

Dodam na koniec, że zalanie zbiornika z krzywym dnem, może się zakończyć jego "wyprostowaniem" pod naporem wody. Co za tym idzie, nie koniecznie chciane sprzątanie, a raczej mycie mieszkania.

Wątek można zamknąć. Uwaga na krzywe dno w akwarium - to się czasami zdarza
  • Adamjas
  • Użytkownik

Odp:Nowa 450tka - Problem, czy nie problem? 17/03/2009 10:05 #19487

Rozwiązaniem jest zbiornik z dzielonym dnem
Tutaj dno podzielone na 6 części http://thewald.webpark.pl/msz5.jpg
Super bezpieczne rozwiązanie i można na tym ustawiać istne góry z kamieni.
Mniejsze kawałki z jakich składa się dni lepiej radzą sobie z naprężeniami a silikonowe spoiny dodatkowo pomagają w rozkładaniu naprężeń.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.26 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.