sobota, wrzesień 26, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Nowa 450tka - Problem, czy nie problem?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Nowa 450tka - Problem, czy nie problem?

Odp:Nowa 450tka - Problem, czy nie problem? 21/03/2009 01:16 #19640

Tak, zbiornik wymieniony na całkiem nowy. Nie było najmniejszego kłopotu z wymianą. W poniedziałek oddałem felerny, w piątek o 17:00 miałem w domu nowy. Teraz jestem w trakcie dopinania poziomowania i czyszczenia.
Tu moje następne pytanie do Was, a raczej do właścicieli 450tek. Przedewszystkim tych, którzy mają akwa na szafkach z płyty.

Teraz jak zbiornik jest pusty, można go troszeczkę "pokołysać" ręką, a pytanie jest, czy to minie jak zbiornik będzie zalany. Teraz, jak złapię za górę akwa, to jestem w stanie to troszkę rozbujać, a nie jestem pewny czy nie powinno być tak, że "ani drgnie" (oczywiście wiem, że tak było by najlepiej, ale nie mam za bardzo możliwości już usztywnić tego zestawu, no i sama w sobie szafka pracuje, jak ją ponaciskać ) Czy Wasze akwaria na szafkach są "ani drgnie", czy też "prawie".
  • Adamjas
  • Użytkownik

Odp:Nowa 450tka - Problem, czy nie problem? 21/03/2009 07:30 #19641

Ja nie wiem czy Cię pocieszę bo mam 240l i też szafkę z płyty. Było podobnie. Ale jak zalałem to po kłopocie. Zbiornik nawet nie drgnął. Pozdrawiam.
  • Trevor
  • Użytkownik

Odp:Nowa 450tka - Problem, czy nie problem? 21/03/2009 09:12 #19642

moja 450 drga jak mocno rusze, stoi na stelazu, idealny poziom

Odp:Nowa 450tka - Problem, czy nie problem? 21/03/2009 11:06 #19650

Adamjas napisał:

Teraz jak zbiornik jest pusty, można go troszeczkę "pokołysać" ręką, a pytanie jest, czy to minie jak zbiornik będzie zalany. Teraz, jak złapię za górę akwa, to jestem w stanie to troszkę rozbujać, a nie jestem pewny czy nie powinno być tak, że "ani drgnie" (oczywiście wiem, że tak było by najlepiej, ale nie mam za bardzo możliwości już usztywnić tego zestawu, no i sama w sobie szafka pracuje, jak ją ponaciskać ) Czy Wasze akwaria na szafkach są "ani drgnie", czy też "prawie".

Przyznam, że dziwna ta szafka, jeśli wraz ze zbiornikiem daje się "troszeczkę" pokołysać i pracuje pod naciskiem.
Co prawda "troszeczkę" to pojęcie względne - może zbyt dobrze się do tego przykładasz .
Jeśli szafkę kupiłeś w zestawie z akwarium i jest to szafka typowo akwarystyczna raczej nie powinno być problemu - ostatnio przesuwałam taki zbiornik wraz z podłożem, sporą ilością wody, rybami i szafka zniosła to dzielnie.
  • bromba
  • Użytkownik

Odp:Nowa 450tka - Problem, czy nie problem? 21/03/2009 19:19 #19688

Tak, akwarium zalałem. Faktycznie, zestaw się "umocnił" i teraz już nie da sie nim pokiwać.
Stres wielki mam teraz po zalaniu, pomimo, że robiłem to cały dzień (powoli jak tylko się dało.)Jednym słowem jestem w fazie testu
  • Adamjas
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.17 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.