niedziela, sierpień 18, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

piach kwarcowy czy zwirek rzeczny (akwa.620l)
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: piach kwarcowy czy zwirek rzeczny (akwa.620l)

Odp:piach kwarcowy czy zwirek rzeczny (akwa.620l) 20/04/2010 01:55 #26955

Witam
Kupiłem piasek do piaskownic w B&Q wyglądał super,prawie biały,wypłukałem go porządnie (30% poszło w kanał) ale nadal się unosi w wodzie nawet przy gwałtowniejszym ruchu ryby,korzenie,ryby,rośliny wszystko jest w piachu.Jak uważacie wypłukać go jeszcze raz czy zmienić na inny??
Krzysiek
  • dragowki
  • Użytkownik

Odp:piach kwarcowy czy zwirek rzeczny (akwa.620l) 20/04/2010 08:48 #26956

Nie moze byc az tak zle chyba ? Przy gwaltowniejszym ruchu to i kamien pawica przeniesie (u mnie tez czasem piach pofrunie,nie przejmowac)

a tak poza tym, jak bede robil nowe akwa i nowy wystroj to chyba sie pofatyguje po piach z potoków
Idealnie przeplukany, naturalny, przetestowany, nie powinny sie zrobic pecherzyki noi kolor
bo wlanie stwierdzam ogladajac sie na moje akwa ze jasny piach jest be do klimatu kamienno korzennego.
  • marc_in
  • Użytkownik

Odp:piach kwarcowy czy zwirek rzeczny (akwa.620l) 20/04/2010 08:54 #26957

Jasny be, ale jak zmienisz barwę światła, już będzie ok. To szybciej i mniej ryzykownie .

Co do wypowiedzi dragowki... Daj mu trochę czasu. Piach się zwiąże na tyle ze sobą, że te "trąby powietrzne" z czasem osłabną. Co drobniejsze się odfiltruje i powinno być ok. Moja rada - czekać. najwyżej potem pokombinujesz .
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:piach kwarcowy czy zwirek rzeczny (akwa.620l) 20/04/2010 10:33 #26959

dragowki napisał:
Witam
Kupiłem piasek do piaskownic w B&Q wyglądał super,prawie biały,wypłukałem go porządnie (30% poszło w kanał) ale nadal się unosi w wodzie nawet przy gwałtowniejszym ruchu ryby,korzenie,ryby,rośliny wszystko jest w piachu.Jak uważacie wypłukać go jeszcze raz czy zmienić na inny??
Krzysiek

Jak z czasem osiądzie na nim biologia to już nie będzie taki lotny.
Poczekaj trochę a podłoże zrobi się bardziej zbite i "cięższe"

marc_in napisał:
a tak poza tym, jak bede robil nowe akwa i nowy wystroj to chyba sie pofatyguje po piach z potoków
Idealnie przeplukany, naturalny, przetestowany, nie powinny sie zrobic pecherzyki noi kolor

I ta feria barw
Może jestem inny ale nie podobają mi się mozaiki kamienne na dnie zbiornika w kolorach pracowni lakierniczej.
Zdecydowanie wolę jednokolorowe podłoże o stonowanej barwie.

marc_in napisał:
bo wlanie stwierdzam ogladajac sie na moje akwa ze jasny piach jest be do klimatu kamienno korzennego.

Masz dwa wyjście patrząc na filmy z amazonii:
-metrowa warstwa mułu
-piasek

Dno żwirowo kamieniste nie jest często spotykane w rejonach występowania pawic bo są to już wody leniwie płynące lub wręcz stojące w których materia opada na dno a nie jest wymywana z niego przez nurt rzeki

PS.
Marcin przejrzyj klawiaturę bo Ci chyba ALT się zacina
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.18 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.