piątek, grudzień 04, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Nietypowy zbiornik dla pawiookich
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Nietypowy zbiornik dla pawiookich

Odp:Nietypowy zbiornik dla pawiookich 13/11/2009 19:29 #24869

lolek, już praktycznie na 100% będą mniejsze pielęgnice. Myślałem na początku o 2 pawiookich, ale to jednak zbyt masywne ryby. musiałbym sporo przerabiać - słupy na cieńsze okrągłe, i podnieść krawędzie - przez doklejanie warstw plexy do okoła. Najprawdopodobniej będą 4 herosy.
  • adamkos
  • Użytkownik

Odp:Nietypowy zbiornik dla pawiookich 13/11/2009 19:32 #24870

lolek napisał:
Wyobraź sobie tam 25-30 cm bestie jak będą pływać miedzy 3 słupami ze szkła i tam gdzie masz otwartą wodę, nie zdążysz wycierać wody poza tym będą się płoszyć tak jak wszystkie pawiookie i te slupy zrobią im niezłą krzywdę, ale to tylko moje zdanie ja nie wpuszczał bym tam pawic.

Według mnie tych problemów nie będzie, pawiookie wyskoczą z otwartej powierzchni akwarium na podłogę zanim zdążą sobie coś zrobić, to nie jest jakaś pesymistyczna wizja tylko realistyczna optymistyczną opisał właśnie kolega lolek, że nie wypadną z akwarium ale pokaleczą się o ściany...
  • Flex
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 13/11/2009 19:37 przez Flex.

Odp:Nietypowy zbiornik dla pawiookich 13/11/2009 19:36 #24871

Będą herosy. inna sprawa, że aby wyskoczyć pawiookie musiałyby mieć gdzie się rozpędzić ale nie martwcie się. będą ryby które rosną do max 20cm. Flex, jest jeszcze wizja, że wszystko chluśnie na podłogę
  • adamkos
  • Użytkownik

Odp:Nietypowy zbiornik dla pawiookich 13/11/2009 19:38 #24873

Moim zdaniem konstrukcja wytrzyma wszystko uspokoiłeś mnie z tymi pawiookimi
  • Flex
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 13/11/2009 19:39 przez Flex.

Odp:Nietypowy zbiornik dla pawiookich 13/11/2009 19:44 #24874

Bardziej martwiłem się o to, że przy takiej przemianie materii musiałbym bardzo dużo wysiłku wkładać, aby utrzymać równowagę biologiczną akwarium. Poza tym co robić z kupami - szkło byłoby wiecznie brudne, musiałbym czyścic codziennie. Ryby zapewne wyrastając od małego, przyzwyczaiłyby się do geometrii zbiornika.
Zmieniając temat obsady jakie oświetlenie proponujecie?
  • adamkos
  • Użytkownik

Odp:Nietypowy zbiornik dla pawiookich 15/11/2009 09:44 #24885

A filmiku nie zrobiłeś? Tak czekałem, miałem nadzieję, że zobaczę jak to się będzie zalewało.
No i mam teraz mega drugie pytanie, zkąd wypływa dokładnie ta woda, co po ściankach leci????
Z "dzwona"??? Teraz mnie to zadziwiło całkowicie!!!
  • Adamjas
  • Użytkownik

Odp:Nietypowy zbiornik dla pawiookich 15/11/2009 21:25 #24893

Niestety nie, zalewanie trwało 2 dni - robiłem to powoli 2x po 8h, żeby zbytnio nie nadwyrężać szkła więc film byłby nudny jak flaki z olejem . Woda z akwarium przelewa się do komina a stamtąd rurą przez dziurę w dnie do sumpa (narazie to małe akwarium jest tylko, ale w przyszłości będzie ok. 70litrowym sumpem). Następnie jest zasysana przez kubełek i wyrzucana przez inną dziurę w dnie i środkową kolumnę do góry, skąd ścieka ponownie do akwarium. środkowa kolumna ma też dziury na górze i dole, które odpowiadają umiejscowieniu dziur w dnie i w "suficie". Pomiędzy kolumną a akwarium są uszczelki, dociskane podciśnieniem wytworzonym przez odessane powietrze w kloszu. Ponieważ woda przez środkową kolumnę musi być podniesiona na wysokość około 140cm, a poziom wody w sumpie jest znacznie niżej, istnieje spora różnica ciśnień, która normalnie znacznie ograniczałaby przepływ wody (coś koło 2m dla aquael unimax 500). Dlatego podłączyłem obie pompy w kubełku aquala (ma 2) szeregowo, przez co zmniejszyłem przepływ maxymalny 2x ale też podniosłem podnoszenie słupa wody do 4m.
  • adamkos
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 15/11/2009 21:26 przez adamkos.

Odp:Nietypowy zbiornik dla pawiookich 15/11/2009 21:53 #24894

Osobiście do takiego wynalazku bardziej pasowałby mi biotop azjatycki tj. krewetki, razbory klinowe i inna drobnica . Pielęgnice jakoś mi tam nie leżą
  • Mao106
  • Użytkownik

Odp:Nietypowy zbiornik dla pawiookich 16/11/2009 01:28 #24896

Mao - myślałem przez chwilkę o tym, żeby obsadzić dno na zielono jakąś glostigmą czy czymś takim, ale do tego trzeba dużo światła, nawozów i uwagi. Nie chce mi się bawić w krewetki, a małe ryby ławicowe są zbyt głupie, żeby dało się je polubić Jestem zafixowany na pielęgnice i tylko SA. Lubię jak ryba mnie poznaje i podpływa pod szybę, a ucieka kiedy do akwarium podchodzi żona Powiem tylko, że woda zaczęła się klarować i wsadziłem pierwsze roślinki - wygląda fajnie, wreszcie zaczyna zbliżać się do zamierzonego efektu, wkrótce zdjęcia. W poniedziałek wprowadzę pierwsze rybki - podmieniłem już jeden dojrzałych filtrów wewnętrznych, w kubełku przesypię z dojrzałego połowę ceramiki. Do tego wrzuciłem węgiel i żwirek amonowy, tak na wszelki wypadek, żeby rybciom się nic złego nie stało. Moje domowe akwarium - ok 160l. można zobaczyć tutaj: www.dropbox.com/gallery/369955/1/Akwarium?h=ae0f37 . 2 pielęgnice z niego na pewno trafią do nowego akwarium, bo przerosły już swoje "katalogowe" rozmiary i ciągle nie mają dosyć...
  • adamkos
  • Użytkownik

Odp:Nietypowy zbiornik dla pawiookich 16/11/2009 01:37 #24898

adamkos napisał:

Zmuszasz nas do ogromnego wysiłku, wklejaj zdjęcia bezpośrednio na forum.
  • 1andy1
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 16/11/2009 05:02 przez kamyllo2.
Wygenerowano w 0.21 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.