niedziela, grudzień 15, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Nietypowy zbiornik dla pawiookich
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Nietypowy zbiornik dla pawiookich

Odp:Nietypowy zbiornik dla pawiookich 16/11/2009 15:20 #24903

adamkos napisał:
Mao - myślałem przez chwilkę o tym, żeby obsadzić dno na zielono jakąś glostigmą czy czymś takim, ale do tego trzeba dużo światła, nawozów i uwagi. Nie chce mi się bawić w krewetki, a małe ryby ławicowe są zbyt głupie, żeby dało się je polubić Jestem zafixowany na pielęgnice i tylko SA. Lubię jak ryba mnie poznaje i podpływa pod szybę, a ucieka kiedy do akwarium podchodzi żona Powiem tylko, że woda zaczęła się klarować i wsadziłem pierwsze roślinki - wygląda fajnie, wreszcie zaczyna zbliżać się do zamierzonego efektu, wkrótce zdjęcia. W poniedziałek wprowadzę pierwsze rybki - podmieniłem już jeden dojrzałych filtrów wewnętrznych, w kubełku przesypię z dojrzałego połowę ceramiki. Do tego wrzuciłem węgiel i żwirek amonowy, tak na wszelki wypadek, żeby rybciom się nic złego nie stało. Moje domowe akwarium - ok 160l. można zobaczyć tutaj: www.dropbox.com/gallery/369955/1/Akwarium?h=ae0f37 . 2 pielęgnice z niego na pewno trafią do nowego akwarium, bo przerosły już swoje "katalogowe" rozmiary i ciągle nie mają dosyć...

W 100% Cię rozumiem, też wolę ryby z charakterem. Tylko moim skromnym zdaniem dla jakichkolwiek pielęgnic akwarium powinno mieć kształt mniej skąplikowany
  • Mao106
  • Użytkownik

Odp:Nietypowy zbiornik dla pawiookich 16/11/2009 15:51 #24904

Pielęgniczki możesz sobie zapodać do tego
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Nietypowy zbiornik dla pawiookich 16/11/2009 16:43 #24906

Na pewno nie wpuszczaj tam kiryśników czarnoplamych może p. Zebry ??
  • Mao106
  • Użytkownik

Odp:Nietypowy zbiornik dla pawiookich 17/11/2009 22:02 #24918

W poniedziałek niestety woda jeszcze była zbyt mętna, zresztą dalej jest, ale już co nieco widać.

A tutaj można zassać większą wersję:
dl.dropbox.com/u/369955/akwa2big.jpg
  • adamkos
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 18/11/2009 08:51 przez adamkos.

Odp:Nietypowy zbiornik dla pawiookich 17/11/2009 22:19 #24919

Napewno się nie nudzą Mają kilka stref do wyboru w tym akwarium. Ponieważ na obwodzie zamontowany jest mały filtr mechaniczny, robi w płytkiej części dość mocny prąd wody dookoła. Jednocześnie pod kloszem panuje prawie absolutny spokój ruch wody jest tylko w głębszych warstwach. Ponieważ grzałka jest zamontowana pod kloszem, a ciepła woda unosi się do góry, zalega ona sobie w tych warstwach najwyższych, a poniżej jest chłodniejsza. W całym akwarium występuje dość spora różnica temperatury - maksymalna na górze ma 24 stopnie, minimalna w płytkiej części 22. Tak więc ryby mogą sobie wybrać to co im aktualnie najbardziej pasuje. Cieplej w dzień w toni - i chłodniej w nocy przy dnie. Jak widać podobnie zaplanowałem oświetlenie - z jednej strony mocne światło i rośliny, z drugiej strefa mroczniejsza, gdzie ryby mogą spokojniej popływać na otwartej przestrzeni. Szkoda, że nie wyszło z pawiookimi, ale przynajmniej mogę pobawić się w bardziej subtelny aranż i mieć nadzieję, że przetrwa trochę dłużej...
  • adamkos
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 18/11/2009 08:25 przez adamkos.

Odp:Nietypowy zbiornik dla pawiookich 18/11/2009 01:08 #24926

...gradient temperatury...

Nie cierpię tego typu określeń na banały- tzw. nowomowy.
Ciekaw jestem dlaczego używasz tego typu określeń.

Można powiedzieć np. spójrz przez okno czy..., można również: giet i se luknij przez łindoł jaka moja niu kara na korneże stoi.
W drugim przypadku wykazuję się obyciem w szerokim świecie, doskonałą znajomością języka itp., dodatkowo słuchacze poznali mój status materialny, no i ogólnie, jakim szerokim słownictwem se umiem się wykazać.
"Gradient poznawczy" słuchaczy poszerzony, napewno!, nie: "na pewno", tak na marginesie...
  • 1andy1
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 18/11/2009 01:20 przez 1andy1.

Odp:Nietypowy zbiornik dla pawiookich 18/11/2009 08:23 #24927

Przepraszam 1andy1. Chodziło mi o oczywistą stopniową zmianę temperatury. Gradient było szybciej napisać, w moim środowisku to naturalne określenie. 10 lat na politechnice krzywdzi każdego
  • adamkos
  • Użytkownik

Odp:Nietypowy zbiornik dla pawiookich 18/11/2009 08:49 #24928

A co do "na pewno" to zdania są podzielone: zobacz tutaj zapytaj.com.pl/Category/002,010/2,244460...otna_pewnoquot_.html

ja mam w głowie frazę:

" co piszemy łącznie?
Naprawdę TAK
Na pewno NIE "

Przyznam się bez bicia, że w pierwszej chwili napisałem napewno, ale mój słownik to podkreślił W każdym razie automatyczne słowniki też mają błędy. Poprawiłem - może bezpieczniej napisać na 100% ale to znowu nowomowa
  • adamkos
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.