niedziela, sierpień 18, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Nowa 450'tka
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Nowa 450'tka

Odp:Nowa 450'tka 15/11/2009 09:34 #24884

Mao106 napisał:
Według mnie aby ryby czuły się jak w naturalnym środowisku musiałyby mieć min. 10 000l.

O tym ile i jak powinno być, by rybą żyło się dobrze pisało już wiele. Mi chodziło jedynie, aby kolega, który chce kupić 450'tkę, wiedział, że OPTYCZNIE to nie za wiele na pawice.
Jak chodzi o porównanie akwarium do naturalnego środowiska, to i 10 000L było by tylko jego smutną namiastką.

Zdaje się, że może by warto zamieścić kilka fotek akwarium razem z tłem pokoju (lub czymś co stworzy skalę wielkości)dla porównania, jak wyglądają pawice w powiedzmy 1000L, a jak w 500L, no i jak w 250L (mówię o dorosłych osobnikach). Tak jak pisałem, o parametrach było wiele, ale jak, co, i w jakim zbiorniku wygląda (w odniesieniu do skali), nie spotkałem jeszcze w żadnym artykule.
Być może ktoś mi powie zaraz, że się czepiam, ale tak sobie myślę, że samo napalanie się na akwarium w przypadku wielkich ryb nie wystarczy (wiem to po sobie).

Adam.
  • Adamjas
  • Użytkownik

Odp:Nowa 450'tka 23/11/2009 18:52 #25038

Tak jak sobie trochę porozmyślałem nad tymi pojemnościami to doszedłem do wniosku, że jest coś takiego co nazywam objętością biologiczną i mechaniczną.Imo objętość biologiczna to taka, aby wraz z parką ryb miała znośne parametry wody. Mechaniczna natomiast to taka, aby ryby miały miejsce do pływania. Myślę, że to pierwsze to ok.(150x50x50) , a drugie min.(200x60x50).
  • Mao106
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.15 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.