niedziela, sierpień 18, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Kolejne 240l z parą oskarów.
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Kolejne 240l z parą oskarów.

Kolejne 240l z parą oskarów. 30/07/2009 20:38 #23176

Witam.
Mam w pokoju akwarium 240l standard tj. 120x40x50 i póki co biotop malawi. Kupiłem to akwarium z myślą o amerykańskich pielęgnicach, ale tak jakoś wyszło, że wylądowały pyszczaki, a ja ciągle tęsknie za dużymi rybskami. Osprzęt jaki posiadam w tej chwili to głowica resuna 1500l/h i kubełek tetry ex 700 z 5 lub 6 nawet litrami ceramiki średnio i mocno porowatej oraz z biobalami w liczbie 20-kilka.
Zastanawiam się teraz czy wpuszczając tam 5 sztuk oskarów albino tiger bądź zwykłych tigerków oraz plecostomusa akwarium funkcjonowałoby prawidłowo? Docelowo zostałaby dobrana para, ale czy nie męczyłaby się w takim zbiorniku? Na co ja musiałbym być gotowy przy dbaniu o takie akwarium?
  • Lorden
  • Użytkownik

Odp:Kolejne 240l z parą oskarów. 30/07/2009 21:07 #23177

Funkcjonować będzie ale roboty będziesz miał dużo.
Jak ryby zaczną rosnąć to czekają Cię podmiany pewnie ze 2 razy w tygodniu żeby NO3 utrzymać w ryzach.
Jedna para TAK, zbrojnik też TAK ale raczej coś z mniejszych dorastających do 20-25cm zamiast kolosów pokroju gibbusia czy lipka
Chłopaki na forum w 240tkach mają parę bez zbrojnika i też jakoś sobie radzą
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Kolejne 240l z parą oskarów. 30/07/2009 22:21 #23182

Pawiookie od zawsze mi się strasznie podobały, ale jednak nie jestem pewien czy będę w stanie poświęcić im tyle czasu. Może jakiś inny gatunek bądź 2 amerykanów można obsadzić w takim zbiorniku? Salvini, niebieskołuska lub coś podobnego?
  • Lorden
  • Użytkownik

Odp:Kolejne 240l z parą oskarów. 30/07/2009 23:42 #23184

Salvini jest piękna i uważam ją za jedną z ładniejszych pielęgnic ale jest problemowa.
Ryby sa wojownicze i nawet partnerzy z dobranej pary potrafią się bić do upadłego jak im coś strzeli.

Osobiście polecam pawice, dobrana para + ampularie jak chcesz coś jeszcze żyjącego w zbiorniku
Np coś takiego http://www.pawiookie.pl/galeria/galeria-uzytkownika-lolek.html
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
Ostatnio zmieniany: 30/07/2009 23:43 przez tuptus.

Odp:Kolejne 240l z parą oskarów. 01/08/2009 16:13 #23201

miałam taki sam dylemat jak Ty. Mam 240 l i chciałam Pawie, jednak zrezygnowałam. Nie powiem jeszcze czy słusznie czy nie bo moje pielęgnice (severum gold) są jeszcze bardzo małe i trudno powiedzieć co bedzie jak urosną. Ale jednak jak sobie wyobraziłam, że jedna ryba będzie stanowiła ponad 1/4 długości akwa to jakoś szkoda mi się zrobiło.
  • luna1976
  • Użytkownik

Odp:Kolejne 240l z parą oskarów. 20/09/2009 20:09 #24118

w chwili obecnej mam 240 i 5 sztuk są już spore (jak na 9 miesięcy to ok 22cm - rosną w miarę równo) czasami nie jest za ciekawie piorą się nie miłosiernie. Niestety ciasno im jest, warunki mieszkaniowe nie pozwalają mi na ponad 400L (jeśli byłaby tylko taka możliwość to zdecydowanie 500l dla jednej pary bez chwili zastanowienia). Filtracja 2 kubły tetry ex 700 w tym jeden połączony w obieg z kanistrem 2,5l z wkładem z filcu oraz jeden mecha. Blumodular 1 900l/h wewnętrzny do napowietrzania również - w sumie daje radę, odmulanie z rybich "klocków" codzienne nawet do 2 razy podmiana raz w tygodniu czasami przeciągam do 1,5 tygodnia i NO3 nie jest złe. Nie ukrywam, że z utęsknieniem wypatruję objawów tarła tak aby wiedzieć, które gwiazdy mają zostać. Na pozostałe 3 już jest nabywca ale jeśli ktoś będzie chciał to zapewne 2 lub 1 odstąpię. Na koniec napiszę jeszcze, że w 240l para może śmiało egzystować ale hodowca musi poświęcić im dziennie ok 1 godziny i nie oglądając lecz wykonując inne czynności - j.w. odmulanie itd.
Wolność jest tam gdzie kończy się strach...
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.