niedziela, grudzień 15, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Co sądzicie na temat takiego baniaka ?
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Co sądzicie na temat takiego baniaka ?

Co sądzicie na temat takiego baniaka ? 06/09/2009 18:22 #23879

Powiem krótko.Dostałem w prezencie od wuja z Irlandii zbiorniczek niestandardowy o wymiarach 120x60x60=432litry (tak jak wymiary szafki.Dodam tylko że miałem już raz taki ale spotkała go smutna historia) i tu pytanie czy do obsady którą już posiadam mogę dopuścić dwa oskary?W zbiorniku mam Suma czerwonoogonowego,polipterusa sengalskiego,2 gibicepsy,i dwie młodziutkie piranie red pacu.Na pewno nie wchodzi w grę usunięcie żadnego gatunku z tego akwarium gdyż wszystkie bardzo mi się podobają i zdążyły się już "zaprzyjażnić" :)Proszę o możliwie szybkie odpowiedzi gdyż jutro zamierzałem jechać na zakupy:) Co do filtracji to mam już podłączone 2 filtry Aquael VersaMax FZN-3 i Aquael Turbofilter 1100
nigdy nie czyszczony.Grzałka Aquael 150w.Podłoże to żwir budowlany.Oświetlenie 1x18w.Dekoracje nie przewidziane.Temperatura 22"C .Czekam na sugestie z waszej strony

Odp:Co sądzicie na temat takiego baniaka ? 06/09/2009 18:37 #23880

Nie....

i nie ma żadnego ale!

Coraz bardziej zaczynają mnie denerwować posty tego typu. Tyle jest informacji w necie, na naszym forum a ludzie i tak robią swoje...

Albo piranie albo pawie.
2 gibicepsy to też jest już przesada. Nie mówiąc już o sumie...

Zaraz napiszesz, iż jesteś w trakcie stawiania większego lokum.... jednak takich deklaracji było już wiele a ile z nich zostało spełnionych???
  • masta
  • Użytkownik

Odp:Co sądzicie na temat takiego baniaka ? 06/09/2009 18:46 #23881

sebolerro napisał:
W zbiorniku mam Suma czerwonoogonowego,polipterusa sengalskiego,2 gibicepsy,i dwie młodziutkie piranie red pacu.

Matuchno kochana... Ryb jak do stawu a widoki na kałużę zaledwie.....

sebolerro napisał:
Co do filtracji to mam już podłączone 2 filtry Aquael VersaMax FZN-3 i Aquael Turbofilter 1100
nigdy nie czyszczony.

Co do filtracji, to... to jej nie ma po prostu, kaskadka i nie czyszczony wewnętrzniak z paroma rurkami ceramiki...

Moja odpowiedź brzmi: bezwzględnie nie, chyba, że pawiczki miały by być zamiast tej zupy, wówczas co innego. Z resztą sum i tak niedługo zeżre resztę a jak sie zagnie w baniaku bez możliwości ruszenia to i tak trzeba go będzie wydać , więc problem rozwiąze się sam;)

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Co sądzicie na temat takiego baniaka ? 06/09/2009 18:57 #23882

masta Zostały spełnione wszystkie z wyjątkiem ostatniej 600 którą planowałem pół roku temu bo zabrakło funduszy I przez to musiałem oddać moje dwie 30 cm pawiookie i resztę ryb.Teraz mam 2 piranie ale nie chciałbym się ich pozbywać bo mi się podobają i w końcu ten sam biotop co pawice ale za dużo to za dużo.
KING mam na ogrodzie oczko wodne to z rybami nie powinno być problemu a jak do oczka będą za duże to dosłownie 3 minuty od domu mam potężny stawek z którego czerpię karmówkę :)Co do reszty obsady to podaruję siostrze jednego gibiego i będzie ok.Wtedy zacznę rozglądać się za pawiczkami :)Co sądzisz o takim rozwiązaniu ?

Odp:Co sądzicie na temat takiego baniaka ? 06/09/2009 19:07 #23883

I jednak był ktoś kto połączył pawice z piraniami i nie tylko
Ostatnio zmieniany: 06/09/2009 19:27 przez sebolerro.

Odp:Co sądzicie na temat takiego baniaka ? 06/09/2009 20:58 #23884

A czy ktoś napisał , że nie można ich razem trzymać? Ano można tylko , że na pewno nie w takim baniaku....... zresztą i tak pacu jak i sum przerosną ci akwa więc po co je męczyć? Nie lepiej pozbyć się ich od razu? Jest tyle pięknych ryb nadających się do tego akwarium, a Ty akurat zająłeś się tymi które potrzebują kilki tys....
P.S A myślisz , że w stawie przeżyją zimę? Jeśli nawet to i tak równowaga tegoż zbiornika wodnego była by w jakimś stopniu zachwiana po wpuszczeniu suma giganta.
Pozdrawiam Kamil.
  • kozak93
  • Użytkownik

Odp:Co sądzicie na temat takiego baniaka ? 06/09/2009 21:20 #23885

Czy przeżyje to nie wiem ale wiem że wtopiłem w te ryby dużo kasy i mi się po prostu nie wróci za nie :/ Ale nie zdziwiłbym się jakby przeżyły bo byłem ostatnio na stawie hodowlanym i złapałem z gruntu pielęgnicę papuzią na mady z kukurydzą więc mnie już nic nie zdziwi

Odp:Co sądzicie na temat takiego baniaka ? 06/09/2009 21:56 #23886

sebolerro napisał:
Czy przeżyje to nie wiem ale wiem że wtopiłem w te ryby dużo kasy i mi się po prostu nie wróci za nie :/

To (za przeproszeniem) trzeba było najpierw POMYŚLEĆ a później kupować. Bo nawet te Twoje niezakupione 600l byłoby dla niego, jak i piranii, o WIELE za małe....
  • masta
  • Użytkownik

Odp:Co sądzicie na temat takiego baniaka ? 06/09/2009 22:01 #23887

Domyślam się mój błąd :/ A ryb się jak najszybciej pozbędę :/ Niestety :/

Odp:Co sądzicie na temat takiego baniaka ? 07/09/2009 19:51 #23889

sebolerro napisał:
Domyślam się mój błąd :/ A ryb się jak najszybciej pozbędę :/ Niestety :/

I to będzie najsłuszniejsza decyzja.W ich miejsce można wstawić parę oscarów
  • kozak93
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.