piątek, grudzień 04, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Grubość szkła
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Grubość szkła

Grubość szkła 05/01/2010 00:39 #25577

Witam
Ze względu na to że nie dawno pękło mi akwa 240l zdarza się musiałem zawiesić przygodę z Oskarami. Ale jestem pewny że wrócę do tego zajęcia i to w nie długim czasie. Tu moje pytanie jakiej grubości ma być szkło do akwa 375L/450L nie znalazłem informacji na ten temat wiec pytam.

lolek
  • lolek
  • Użytkownik

Odp:Grubość szkła 05/01/2010 06:18 #25578

To już gdzieś na naszej stronie było ale nim znajdę, to szybciej będzie wkleić link do strony Waldka:

thewald.webpark.pl/grubosc.szyb.htm

Jak widzisz, grubośc szyby nie zależy od kubatury, tylko od rozmiarów zbiornika, przede wszystkim zaś: wysokości.

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Grubość szkła 05/01/2010 22:36 #25589

King napisał:
To już gdzieś na naszej stronie było ale nim znajdę, to szybciej będzie wkleić link do strony Waldka:

thewald.webpark.pl/grubosc.szyb.htm

Jak widzisz, grubośc szyby nie zależy od kubatury, tylko od rozmiarów zbiornika, przede wszystkim zaś: wysokości.

Marek

według załączonej tabeli akw o wys 100cm można kleić z pojedyńczej 15 mm szyby? czy to możliwe?
  • Paweł M
  • Użytkownik

Odp:Grubość szkła 06/01/2010 09:12 #25592

Paweł M napisał:

według załączonej tabeli akw o wys 100cm można kleić z pojedyńczej 15 mm szyby? czy to możliwe?

Jeżeli wziąć pod uwagę wytrzymałość szkła to w zasadzie tak. Tyle tylko, że musiałoby być ramowe. Producenci silikonów dają na nie gwarancję bezpieczeństwa max do 70 cm wysokości. Osobiście będę kleił bezramowe ze szkła 12 mm o wysokości 80 cm.

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Grubość szkła 07/01/2010 20:11 #25608

Co mi mażecie powiedzieć na temat budowy podstawy chodzi mi o wybudowanie od podstaw, coś w rodzaju szafki pod baniak. Z czego najlepiej to zrobić i w miarę dobrze nie chciał bym stawiać akwa na zwykłej szafce z płyty wiórowej. Chodzi mi o to by zrobić wylewkę 150cm na 60cm i nie zabardzo wiem jakich materiałów użyć by to podnieść 65cm w górę morze macie jakieś wiadomości na ten temat i podrzucicie mi z góry dzięki.

lolek
  • lolek
  • Użytkownik

Odp:Grubość szkła 08/01/2010 14:32 #25611

No to zależy, czy ta wylewka ma być pełna? Czy raczej ma to być podniesiona do góry betonowa płyta? No i co z podłożem, czy przygotowane jest na to obciążenie?

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Grubość szkła 08/01/2010 21:46 #25614

Moje akwa stoi na piętrze
Na stropie jest zrobiona wylewka ze zbrojeniem z kratek zgrzewanych.
Słupki z suporeksu zaciągnięte klejem.
Na to poszła kratownica z profili i sklejka.
Zrobione to jest z ogromnym zapasem ale...
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Grubość szkła 08/01/2010 23:39 #25621

W planach jest wylanie 150cm na 60cm, 20cm lub 25cm betonu zbrojenie oparta na belkach lub szynach. I tu nie za bardzo wiem czy mogę użyć suporeksu by podnieść to na wysokość 65cm, jak tak to jakim klejem to kleić a zakończył bym płytom 2,5cm na to zbiornik 150cm 50cm 60cm 450L
  • lolek
  • Użytkownik

Odp:Grubość szkła 08/01/2010 23:51 #25622

Przepraszam ale po co Ci szyny czy inne tego kalibru zbrojenie na baniak 450 litrów?
Takie akwa spokojnie stawiasz na sklepowej szafce i nic się nie stanie, myślałem że wyskoczysz z akwa 700-900 litrów a nie s takim średniakiem.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Grubość szkła 09/01/2010 11:07 #25623

Tak baniaczek taki średni ale biorąc pod uwagę budownictwo w moim mieście co 2 kamienica jest do remontu. Jak wiesz miałem 240L na sklepowej szafce i pękło, remont podłogi u mię i fundowanie remontu u lokatora mieszkającego na parterze to nie za bardzo ciekawa sprawa. Co do szafek z sklepu to nie do końca jestem do nich przekonany to tylko płyta wiórowa, która z czasem przestaje być taka wytrzymała i pod ciężarem wygina się i z tego powodu moje 240L pękło. Jak bym się zdecydował postawić 450L na szafce w nocy bym nie spał ze strachu czy nie trzaśnie następne.

lolek
  • lolek
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.