wtorek, lipiec 16, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Higieniczne
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Higieniczne

Odp:Higieniczne 30/05/2011 22:06 #36178

Czasami wasza wiara w super fantastyczne wynalazki mnie zadziwia.
Może jestem zbyt sceptyczny ale nie technika i ilość wydanej kasy na zbiornik tworzy z człowieka akwarystę.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Higieniczne 30/05/2011 22:10 #36179

subek napisał:
Duża ilośc purigenu plus czyszczenie dna i regularne podmiany i zbiorniczek będzie spoko smigal.

Będzie,ale ile będzie przy tym roboty?
Wprawdzie cel uświęca środki,ale czy w tym przypadku warto?
Moim zdaniem nie.
  • SG1
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 30/05/2011 22:12 przez SG1.

Odp:Higieniczne 30/05/2011 22:23 #36180

tuptus napisał:
Może jestem zbyt sceptyczny ale nie technika i ilość wydanej kasy na zbiornik tworzy z człowieka akwarystę.

Purigen wypróbowałem na sobie więc wiem co potrafi, a technika? Co kto lubi, jeden lubi obserwować przyrodę, a drugi zapie..alać z wiaderkiem i podmieniać wodę nie stosując żadnych nowinek żeby być profi akwarystą

SG1 napisał:
subek napisał:
Duża ilośc purigenu plus czyszczenie dna i regularne podmiany i zbiorniczek będzie spoko smigal.

Będzie,ale ile będzie przy tym roboty?
Wprawdzie cel uświęca środki,ale czy w tym przypadku warto?
Moim zdaniem nie.

Jak już napisałem nie wnikam w cel tego przedsięwzięcia, jest to moim zdaniem wykonalne i tyle. Osobiście mi się totalnie nie podoba ale co kto lubi, w stanach na pewno to lubią bo pełno takich zbiorników i jakoś sobie radzą.

(cenzurka / kamyllo2)
  • subek
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 30/05/2011 22:36 przez kamyllo2.

Odp:Higieniczne 30/05/2011 22:37 #36181

subek napisał:
tuptus napisał:

Purigen wypróbowałem na sobie więc wiem co potrafi, a technika? Co kto lubi, jeden lubi obserwować przyrodę, a drugi zapierdalać z wiaderkiem i podmieniać wodę nie stosując żadnych nowinek żeby być profi akwarystą

Nie chodzi o profi, sens w tym że te same cele można osiągnąć różnymi środkami.
Subek a powiedz mi co da Ci purigen przy takich podmianach jak Ty robisz?
  • tuptus
  • Użytkownik

Odp:Higieniczne 30/05/2011 22:50 #36182

Daje mi krystaliczną wodę, a moje podmiany wbrew pozorom nie są jakieś wielkie, podejrzewam, że będzie to w granicach 1/3 zbiornika na tydzień, w akwarium pełnym prosiaków to nie jest jakoś bardzo dużo. No i ostatnio jak mi się Purigen skończył to woda w akwarium wyglądała jak w Wiśle, pomimo że parametrami jakoś nie zachwiało specjalnie to zwiększenie podmian itd nic nie dało, musiałem zregenerować i w jedną noc woda z powrotem była kryształ. Na ten moment mogę jedynie wysunąć wniosek, że ten środek bardzo mi pomaga w utrzymaniu MOJEGO akwarium, natomiast z mojej małej kostki po zastosowaniu Purigenu zrobił się jeden wielki glon i dopiero pozbycie się go uspokoiło wzrost tego dziadostwa.
  • subek
  • Użytkownik

Odp:Higieniczne 04/06/2011 10:16 #36327

Cel jest jeden. krystalicznie czysta woda o super parametrach.
Niewiem co tu jest niejasne.
A teraz.Jak to realnie wygląda?
Czy wato czy nie każdy oceni sam.

Purigen może pomagać, wydajna filtracja i podmiany i tak są konieczne.
Odmulanie można wykonać dokładniej nic niepozostanie w podłożu(ograniczony rozkład).
Dobre, spore złoże Aerobów też się przyda jak wszędzie, w tym przypadku tylko w filtrze.
  • RafałWawa
  • Użytkownik
  • ProjectFlowerhornPL
Domowa hodowla azjatyckich Flowerhorn.
Tel. 785-735-622

Odp:Higieniczne 04/06/2011 23:43 #36351

Czyli chcesz mieć przejrzyste akwarium, spoko, fajnie.
Tylko złoże biologiczne musisz zafundować 2-3 razy większe niż do takiego akwa klasycznego jeśli chcesz wodę utrzymać w normie na dłuższą metę. Takie jest moje zdanie.
Palety w higienicznym zyją też ale co to za życie.
Powie Ci to każdy kto interesował się tematem konkretniej.
Powodzenia
  • tuptus
  • Użytkownik

Odp:Higieniczne 11/06/2011 12:13 #36559

No dobrze. Błem tylko ciekaw czy taki zabieg ma rację bytu. Widze, że zdania nie są podzielone. Argumenty są przekonujące choć temat niezostał wyczerpany.
Dziękuje wszystkim.
  • RafałWawa
  • Użytkownik
  • ProjectFlowerhornPL
Domowa hodowla azjatyckich Flowerhorn.
Tel. 785-735-622

Odp:Higieniczne 11/06/2011 13:57 #36565

Hyhyhy brawo za trafne podsumowanie :]
Podzielone tak jak cala akwarystyka, rzeczami pewnymi jest tylko to, ze ryby potrzebuja wody i plywaja
  • marc_in
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.