wtorek, listopad 24, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Plany na nowy zbiornik
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Plany na nowy zbiornik

Odp:Plany na nowy zbiornik 21/02/2012 11:48 #44480

Subek chyba nie pisał tego w sensie, że swoje wziąłby z 15
Ale będziecie mieć fajnie, w kompleksy już mnie wpędziliscie z moją szklaneczką
  • deadend
  • Użytkownik

Odp:Plany na nowy zbiornik 21/02/2012 11:55 #44481

Co do zabezpieczeń, to planuje zapodać w futrynie drzwi wejściowych do pokoju próg na wysokość 1-2cegiełek no i kratkę ściekową do kanalizy, także gdyby (odpukać) akwa walnęło to jest szansa że nie rozleje się po całym domu tylko woda wypełni pokój i spłynie w dziure Narazie planuje pojechać dziś po pracy do domku i chyba wyciąć po jednym maxie z z szerokości futryny tak żeby się dało wnieść akwa o szerokości 100cm bo tak czy siak póki akwa nie stanie w pokoju drzwi nie będę obsadzał, więc nie będzie problemu z pÓźniejszym ponownym wmurowaniem pustaków, tym bardziej że nie muszę tego robić na całości wysokości drzwi, wystarczy wyciąć od posadzki na powiedzmy 1m
  • jaciek
  • Zablokowany
Ostatnio zmieniany: 21/02/2012 11:57 przez jaciek.

Odp:Plany na nowy zbiornik 21/02/2012 11:57 #44482

Tak jak Deadend mówi, w moim nic nie muszę zmieniać jest tam chyba ponad 30% zapasu jeszcze przy tym szkle z tego co pamiętam, natomiast Andik już będzie miał poważniejszy litraż i tu poszedłbym jednak w 15 dla świętego spokoju.
  • subek
  • Użytkownik

Odp:Plany na nowy zbiornik 21/02/2012 12:07 #44483

Faktycznie, przepraszam, źle Cię zrozumiałem. Ale z drugiej strony szkło dobiera się (chyba) tylko i wyłącznie do wysokości słupa wody czyli wysokości baniaka więc tu powiedzmy można by było się zastanowić czy np nie zejść do powiedzmy 60-65cm wysokości i zastosować jednak szybę 12mm. Bezpieczeństwo baniaka o wys 70cm z 15mm szkła i o wys 60-65cm z 12mm będzie pewnie bardzo podobne, a koszty samego szkła/wykonania/transportu o pewnie z 2 tyś niższe, a za te 2 tyśki można już zapodac coś konkretnego do wystroju. Ale to już temat dla specjalistów. Może Przemek zaglądnie i się wypowie jak to wygląda z tą grubością szkła i bezpieczeństwem przy różnych wysokościach baniaka.
  • jaciek
  • Zablokowany
Ostatnio zmieniany: 21/02/2012 12:12 przez jaciek.

Odp:Plany na nowy zbiornik 21/02/2012 13:52 #44484

JA powiem krótko ręce mi opadają ,jak czytam niektóych Jak dla mnie to wspawajcie sobie do pod podłogę auta teowniki Widać kto spał na fizyce Zresztą zbiornik Jacka będzie miał dno 15mm Normalnie rozpusta

pozdrawiam serdecznie

Odp:Plany na nowy zbiornik 21/02/2012 14:00 #44485

Przemku... niech nie opadają . Wybacz laikom, że głęboko myślą, nie wiedząc o czym myślą . Bywa. Sprostuj co nieco, bo wiedzę w temacie masz.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Plany na nowy zbiornik 21/02/2012 14:10 #44486

Moi drodzy ja zawsze wychodzę z bardzo prostego założenia, jak się nie znam na czymś to pytam się lub powierzam problem fachowcom. Jak to mówią szkłem du..y nie utrzesz więc jeśli 15mm jest wymagane to będzie 15mm, a jeśli nie muszę z czegoś rezygnować dla kilku stów czy nawet tysia to zrobię to co planowałem. Uwierzcie mi już dawno przekonałem się że co tanie to drogie więc w temacie grubości szyby nawet nie mam zamiaru specjalnie się zastanawiać. Są jeszcze kwestie techniczne o których wcześniej pisałem ale Subek wiele mi wyjaśnił za co jestem mu bardzo wdzięczny. Co do the Walda to nawet nie wiem na ile wyceni tą robotę bo nawet z nim na ten temat nie dyskutowałem. Szkoda że Przemek nie mieszka bliżej Rzeszowa bo na pewno skorzystałbym z jego wiedzy i doświadczenia. Dla mnie najważniejszy jest bezpośredni kontakt z fachowcem, dorada na miejscu o ile takowa jest możliwa oraz opinia w środowisku a najlepszą o jakiej słyszałem ma właśnie Przemek i Waldek. Nie powiem że lubię wyrzucać pieniądze w błoto ale powtarzam za profesjonalizm, gwarancję i doświadczenie trzeba zapłacić więcej żeby spać spokojnie, a jak pierdyknełoby prawie 1900 L to chlew w domu gotowy.
  • andik35
  • Użytkownik
Skoro woda zajmuje 71% powierzchni ziemi to warto mieć część tego wielkiego świata we własnym domu.

Odp:Plany na nowy zbiornik 21/02/2012 14:14 #44487

Przemku czy mógłbyś mi podać orientacyjną wagę mojego baniaka przy założeniach technicznych użytych materiałów jakie zaproponowałeś (chodzi mi oczywiście o samo szkło) ??
  • andik35
  • Użytkownik
Skoro woda zajmuje 71% powierzchni ziemi to warto mieć część tego wielkiego świata we własnym domu.

Odp:Plany na nowy zbiornik 21/02/2012 14:18 #44488

Tu masz kalkulator http://andrzej_radomski.users.sggw.pl/aqua/aquamass.php jak byś chciał posprawdzać różne kombinacje.
  • subek
  • Użytkownik

Odp:Plany na nowy zbiornik 21/02/2012 14:24 #44489

jaciek napisał:
Andik a jak ugadałeś się wstępnie z the waldem? Bo podobno on tylko klei a szkło musisz załatwić sobie sam? Powiedz mi jeszcze czy nie zamierzasz miec dostępu do akwa od tyłu....
EDIT: andik a nie myślałeś o cichlach bo przy takim baniaku chyba możnaby było już powalczyć z 2-3 takimi rybakmi, do tego aro i 2-4 pawice i piękna obsada wychodzi

No cóż fajnie byłoby mieć dostęp do tyłu ale jak wspomniałeś trzeba zostawić 50 cm a nie urwę tego z części pokoju który musi być mimo wszystko w miarę obszerny żeby akwa prezentowało się w nim właściwie, więc jakoś umęczę z nurkowaniem w razie czego żeby dostać się do tylnej ściany , a z drugiej strony Bozia nie od parady dała mi prawie 190cm wzrostu więc i kończyny mam proporcjonalnie dłuższe.
Co do obsady mam już w 400 L młode pawiookie 6 szt, arowanę i dwa sumy kaczodziobego i clariasa więc będzie nie najgorzej z obsadą. Akurat zanim zrealizuję mój plan ryby podrosną i nie zginął w tym litrażu.
  • andik35
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.25 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.