piątek, wrzesień 25, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

"AMAZONKA" ~3 tysiące litrów wody:)
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: "AMAZONKA" ~3 tysiące litrów wody:)

Odp: "AMAZONKA" ~3 tysiące litrów wody:) 27/05/2012 23:39 #45677

Baniak będzie otwarty? Z arowaną??? Jeśli tak, to zje ją Twój kot, w ciągu miesiąca - bo znajdziesz ją na podłodze.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: "AMAZONKA" ~3 tysiące litrów wody:) 28/05/2012 00:19 #45678

Nie mam kota, zjadł go mój pies. Przeczytaj Rafale jeszcze raz bardzo uwaznie moją ost wypowiedź ze zdjęciami a dowiesz się wszystkiego.

no i jeszcze pozostaje dorobienie nierdzewno-plexowej pokrywy

EDIT: mam taki dylemacik, chciałbym wyjść z tych nierdzewnych odpływów z hydroponiki ocynkowanymi kolankami w dół- czy myślicie że cynk może się po pewnym czasie jakos wytrącać i podtruwac wodę czy raczej nie powinno mieć to miejsca?
  • jaciek
  • Zablokowany
Ostatnio zmieniany: 28/05/2012 08:52 przez jaciek.

Odp: "AMAZONKA" ~3 tysiące litrów wody:) 28/05/2012 09:45 #45679

jaciek napisał:
no i jeszcze pozostaje dorobienie nierdzewno-plexowej pokrywy

Reflektory przyczepione do hydroponiki mnie zmyliły - zwłaszcza wysokość, na jakiej są zamocowane względem tafli wody. Zwykle walczy się o niski profil pokrywy, by nie przytłaczać optycznie zbiornika. Plexa pod wpływem wody zachowuje się brzydko, zwłaszcza jak swoją płaszczyzną jest równoległa do płaszczyzny wody - wówczas poza obłażeniem kamieniem i glonem jeszcze się wygina, na szorowanie reaguje zmatowieniem. Muszę poczekać na kolejne zdjęcia

Reflektory umieszczone z tyłu dadzą efekt ciemnych kształtów unoszących się w słupach światła.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
Ostatnio zmieniany: 28/05/2012 09:47 przez Rafal.

Odp: "AMAZONKA" ~3 tysiące litrów wody:) 28/05/2012 11:05 #45685

Rafale muszę Cię wyprowadzić z błędu. Lampki sa umieszczone ok 35cm licząc od tylnej ściany akwa czyli zostaje ok 65cm do przedniej szyby. W obecnej 5-setce (55cm szer) lampki mam umieszczone nad tylna szybą więc efekt będzie praktycznie taki sam, a jakoś u siebie nie zauważyłem tych tajemniczych czarnych kształtów o których mówisz, zresztą zerknij do mojego tematu z 5-setką to sam się przekonasz. Co do plexi to stosuje ja od 1,5roku i to w sporych kawałkach- największe 50x50cm i nic się nigdy nie wyginało. To samo tyczy się "kamienia", "glonów" i innego syfu pokrywającego rzekomo plexi. Jakoś u siebie nie zauwazyłem tego problemu, jak przetrę ja mokrą ścierką raz na 2 miechy to max. Wszystko co robię staram się przemyśleć nawet i 10x, a większość pomysłów jakie do tej pory wdrożyłem opierają się na osobiście sprawdzonych przeze mnie rozwiązaniach. Rozważyłem tez zapodanie nierdzewnej siatki ale boje się że będzie się odbijać na dnie.
Mam wrażenie że byłoby Ci na rękę gdyby mi pęk baniak przy zalewaniu. Jakoś zawsze kojarzyłem Cię z osoba na której poradę mozna liczyć w każdej sytuacji, a w ostatnim czasie jakos Ci się pogorszyło, nie wspominając o przesmiesznych banach za brak polskich znaków- no ale to w końcu TWOJE FORUM i twoje podwórko więc rób co chcesz. Założyłem ten temat żeby przedstawic realizację swojego pomysłu oraz wysłuchać wszelakich porad które pomoga mi ulepszyc funkcjonowanie całego zbiornika. Z Twojej strony były jak narazie chyba tylko 3 wypowiedzi i za każdym razem jakaś bezpodstawna krytyka (byleby tylko cos dowalić)- a to baniak za mały na aro (po części owszem) chociaż sam trzymasz swoja od wielu lat w o połowę mniejszym zbiorniku w którym musi całować się w płetwę odbytową gdy ma zamiar zawrócić- choc wiem trzymasz ja dla jej dobra żeby nie trafia w gorsze ręce no chyba że Ci wyskoczyła i kot ją zjadł?!!. To samo z pokrywą?! Teraz będę miał ciemne plamy przez wzgląd na ośwetlenie chociaż koryto hydro wystaje 20cm nad tylna szybę akwa do tego 5cm C-ownika na którym sa zamocowane lampki i 10-15cm samej lampki co daje 35-40cm. Plexa tez mi zgnije, zarośnie glonami i opadnie na dno choć niczego takiego przez ostatnie 1,5roku nie zauwazyłem.. Myślę że dalsze ciagnięcie mojego tematu tutaj nie ma sensu, możesz go zablokowac, skasowac czy zrobisz co tam zechcesz. To juz nie sa te same klimatyczne pawiookie.pl na których zarejestrowałem się 1,5roku temu, cos się zepsuło, za mało luzu. Myślę że najlepszych rozwiązaniem będzie usunięcie mojego konta na moja oficjalna prośbę.
Absolutnie nie chciałbym żebys pomyślał że poczulem się jakoś szczególnie dotknięty tym co napisałeś i uciekam z piaskownicy jak obrazony gówniarz bo nie mam 15lat i lubię krytykę ale taka konstruktywną a nie taka z dupy brzydko ujmując. Ogólnie tak jak pisalem w moim mniemaniu cos się tutaj popierdzielilo, dzies zaginąl ten klimat... a szkoda. Juz od jakiegoś czasu walczyłem z ta decyzję ale mysle że właśnie nadeszła odpowiednia pora.
Także nie zapomnij o usunięciu mojego konta. Serdecznie wszystkich pozdrawiam jacek
  • jaciek
  • Zablokowany

Odp: "AMAZONKA" ~3 tysiące litrów wody:) 28/05/2012 11:19 #45686

jaciek napisał:
Rafale muszę Cię wyprowadzić z błędu. Lampki sa umieszczone ok 35cm licząc od tylnej ściany akwa czyli zostaje ok 65cm do przedniej szyby. W obecnej 5-setce (55cm szer) lampki mam umieszczone nad tylna szybą więc efekt będzie praktycznie taki sam, a jakoś u siebie nie zauważyłem tych tajemniczych czarnych kształtów o których mówisz, zresztą zerknij do mojego tematu z 5-setką to sam się przekonasz. Co do plexi to stosuje ja od 1,5roku i to w sporych kawałkach- największe 50x50cm i nic się nigdy nie wyginało. To samo tyczy się "kamienia", "glonów" i innego syfu pokrywającego rzekomo plexi. Jakoś u siebie nie zauwazyłem tego problemu, jak przetrę ja mokrą ścierką raz na 2 miechy to max. Wszystko co robię staram się przemyśleć nawet i 10x, a większość pomysłów jakie do tej pory wdrożyłem opierają się na osobiście sprawdzonych przeze mnie rozwiązaniach. Rozważyłem tez zapodanie nierdzewnej siatki ale boje się że będzie się odbijać na dnie.
Mam wrażenie że byłoby Ci na rękę gdyby mi pęk baniak przy zalewaniu. Jakoś zawsze kojarzyłem Cię z osoba na której poradę mozna liczyć w każdej sytuacji, a w ostatnim czasie jakos Ci się pogorszyło, nie wspominając o przesmiesznych banach za brak polskich znaków- no ale to w końcu TWOJE FORUM i twoje podwórko więc rób co chcesz. Założyłem ten temat żeby przedstawic realizację swojego pomysłu oraz wysłuchać wszelakich porad które pomoga mi ulepszyc funkcjonowanie całego zbiornika. Z Twojej strony były jak narazie chyba tylko 3 wypowiedzi i za każdym razem jakaś bezpodstawna krytyka (byleby tylko cos dowalić)- a to baniak za mały na aro (po części owszem) chociaż sam trzymasz swoja od wielu lat w o połowę mniejszym zbiorniku w którym musi całować się w płetwę odbytową gdy ma zamiar zawrócić- choc wiem trzymasz ja dla jej dobra żeby nie trafia w gorsze ręce no chyba że Ci wyskoczyła i kot ją zjadł?!!. To samo z pokrywą?! Teraz będę miał ciemne plamy przez wzgląd na ośwetlenie chociaż koryto hydro wystaje 20cm nad tylna szybę akwa do tego 5cm C-ownika na którym sa zamocowane lampki i 10-15cm samej lampki co daje 35-40cm. Plexa tez mi zgnije, zarośnie glonami i opadnie na dno choć niczego takiego przez ostatnie 1,5roku nie zauwazyłem.. Myślę że dalsze ciagnięcie mojego tematu tutaj nie ma sensu, możesz go zablokowac, skasowac czy zrobisz co tam zechcesz. To juz nie sa te same klimatyczne pawiookie.pl na których zarejestrowałem się 1,5roku temu, cos się zepsuło, za mało luzu. Myślę że najlepszych rozwiązaniem będzie usunięcie mojego konta na moja oficjalna prośbę.
Absolutnie nie chciałbym żebys pomyślał że poczulem się jakoś szczególnie dotknięty tym co napisałeś i uciekam z piaskownicy jak obrazony gówniarz bo nie mam 15lat i lubię krytykę ale taka konstruktywną a nie taka z dupy brzydko ujmując. Ogólnie tak jak pisalem w moim mniemaniu cos się tutaj popierdzielilo, dzies zaginąl ten klimat... a szkoda. Juz od jakiegoś czasu walczyłem z ta decyzję ale mysle że właśnie nadeszła odpowiednia pora.
Także nie zapomnij o usunięciu mojego konta. Serdecznie wszystkich pozdrawiam jacek

Nie wiem gdzie wyczytałeś to, co mi zarzucasz. Jeśli ochłoniesz - spokojnie usunę Twój post i moją odpowiedź i wrócimy do normalnej dyskusji - a taką z Tobą prowadzę. Teraz lecę do roboty - więc masz czas do wieczora.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: "AMAZONKA" ~3 tysiące litrów wody:) 28/05/2012 11:26 #45687

Decyzję juz podjąłem, pozdrawiam.
  • jaciek
  • Zablokowany

Odp: "AMAZONKA" ~3 tysiące litrów wody:) 28/05/2012 11:49 #45688

Wiesz?
Na prawdę nie wiem skąd to zrozumienie wypowiedzi Rafała...
Kibicuję Ci, bo w podobnej sytuacji jestem, ale mój pierwszy kierownik kosztorys spaprał i ciężko mi teraz zrealizować cele, które Ty właśnie realizujesz. Ciekaw jestem, jak to wszystko zahula. Poważnie.
Co do światła... Rafał ma rację. Chodzi o to, że oświetlenie za rybą nie oświetli jej od przodu. Nie ma siły. Fizyka. Na pewno lepszy efekt uzyskałbyś dając lampy możliwie jak najbliżej przedniej szyby akwarium. To dobra rada, nie krytyka, na pewno nie złośliwa.
Plexa... syfi się. U mnie zawsze tak było. Jest po prostu podatniejsza niż szkło na zarysowania. A jak do nich dojdzie, to czyszczenie trudniejsze. Szyba radzi sobie w tym temacie lepiej, ale ma swoje właściwości - mniej bezpieczna - krucha. Co nie zmienia faktu, że będziesz miał co chcesz. Swoje plastikowe szkła czyściłem przeróżnie, łącznie z namaczaniem w occie i miękkimi szmatkami czyszczone... wytrzymywały krócej niż szyba. Traciły na przejrzystości i efekt oświetlenia wody słabł. To chyba też rada, nie złośliwa krytyka.
Aro może wyskoczyć i wyskoczy, jak nie będzie miała bariery nad wodą. A czy kot został zjedzony przez psa, czy łasicę, to nieistotne, bo to był żart.
Oczekujesz konstruktywnej krytyki... to ją masz. A, że przemyślałeś wcześniej, to co konstruktywnie krytykowane (plus dla ciebie), to nie znaczy, że to złośliwość. Nie wiem zatem jakich słów oczekujesz? Jakiej krytyki?
Powodzenia.
Więcej luzu.
  • kamyllo2
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 28/05/2012 13:34 przez kamyllo2.

Odp: "AMAZONKA" ~3 tysiące litrów wody:) 28/05/2012 14:00 #45689

Aaa, prawdę powiem, że ja nie skumałam o co chodzi z tymi czarnymi cieniami... No tak, wkurzające jest kiedy ryby są przy przedniej szybie, to oświetlone są "od tyu" ale przecież ryby pływają po całym akwa.
  • deadend
  • Użytkownik

Odp: "AMAZONKA" ~3 tysiące litrów wody:) 28/05/2012 21:13 #45702

Szkoda bo temat zapowiadał się bardzo ciekawie.

Pozdrawiam
Olo70.
  • Olo70
  • Użytkownik
Kocham wolność i kobiety, pracę w d...e mam niestety....

Odp: "AMAZONKA" ~3 tysiące litrów wody:) 28/05/2012 23:55 #45707

Ano szkoda .......
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.