wtorek, listopad 24, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

720 litrów z paletkami...
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: 720 litrów z paletkami...

720 litrów z paletkami... 17/06/2012 19:40 #46046

Witam,jestem tu nowy choć akwarystyką zajmuję się od 30 lat bez przerw. Hodowałem już Paletki,pyszczaki,muszlowce i różne inne ryby ale nie miałem jeszcze pawiookich a ostatnio jestem nimi zauroczony. Moje pytanie: posiadam baniak 200x60x60 (720 litrów) w którym obecnie pływa 10 paletek,10 skalarów, 5 pielęgnic uaru,5 ziemiojadów Tapajos red head,4 zbrojniki niebieskie,3 kiryśniki czarnoplame ze 30 neonów czerwonych,4 otoski i jeden glonojad adonis. Chciał bym kupić ze cztery małe pawiookie ale pewnie muszę pozbyć się jakichś ryb z tej obsady lub pewnie większości. Co byście doradzili? Czego muszę się pozbyć definitywnie a co mogło by zostać? Myślałem też o dokupieniu jednej małej arowany srebrnej. Z góry dziękuje za odpowiedzi i propozycje.
  • rombi
  • Użytkownik

Odp: 720 litrów z paletkami... 17/06/2012 20:44 #46048

rombi napisał:
Witam,jestem tu nowy choć akwarystyką zajmuję się od 30 lat bez przerw. Hodowałem już Paletki,pyszczaki,muszlowce i różne inne ryby ale nie miałem jeszcze pawiookich a ostatnio jestem nimi zauroczony. Moje pytanie: posiadam baniak 200x60x60 (720 litrów) w którym obecnie pływa 10 paletek,10 skalarów, 5 pielęgnic uaru,5 ziemiojadów Tapajos red head,4 zbrojniki niebieskie,3 kiryśniki czarnoplame ze 30 neonów czerwonych,4 otoski i jeden glonojad adonis. Chciał bym kupić ze cztery małe pawiookie ale pewnie muszę pozbyć się jakichś ryb z tej obsady lub pewnie większości. Co byście doradzili? Czego muszę się pozbyć definitywnie a co mogło by zostać? Myślałem też o dokupieniu jednej małej arowany srebrnej. Z góry dziękuje za odpowiedzi i propozycje.

Cześć

Realnie - to zbiornik dobry dla czterech pawiookich plus duży zbrojnik na dno (Adonis wystarczy, choć w perspektywie ma przerośnięcie akwarium). Inne ryby sprzedaj lub oddaj - małe staną się pokarmem, duże w zależności od swojego temperamentu będą zastraszone lub zamordowane. Czasem rozważamy obecność w zbiorniku tzw 'rozpraszaczy' - ryb mniejszych od pawiookich, mających zapobiec agresji wewnątrzgatunkowej. Z Twoich ryb do przemyślenia są ziemiojady, ale musisz pamiętać o innym aspekcie - pawiookie to brudasy. Dosłownie. Przy dużej obsadzie nie nadążysz latać z wiadrami.

Rzuć okiem do menu 'Artykuły' - tam znajdziesz sporo o tym, co warto wiedzieć, zanim wystartujesz z tymi rybami.

Arowana srebrna - nie! Mam to zwierzę u siebie w 1000 litrów (260x65x60cm) - ma w tej chwili ok 80-90 cm i wygląda to źle. Wiem, że kusi - na tej samej zasadzie przyjąłem ją do swojego zbiornika, i teraz tego żałuję. Ryba piękna, bardzo żywiołowa - ale imo do 10000 litrów i więcej.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
Za tę wiadomość podziękował(a): rombi

Odp: 720 litrów z paletkami... 17/06/2012 21:44 #46051

Dzięki za odpowiedź,no cóż szkoda,w takiej sytuacji na razie zostanę przy tym co mam,może jeszcze kiedyś najdzie mnie na pawiookie i wtedy pozbędę się obecnej obsady. Jeszcze raz dzięki
  • rombi
  • Użytkownik

Odp: 720 litrów z paletkami... 18/06/2012 00:02 #46052

Ziemiojadki do pawic w takim szkle mogą być wyzwaniem zwłaszcza dla niskiego NO3.
2 pary pawic w akwarium o takich wymiarach przerabiałem w poprzednim zbiorniku wraz z dwoma zbrojnikami i mauriolidesem. Obsada była ciekawa i zawsze się coś działo
Aro to pomyłka, za małe szkło.
Sam zamieniłem stado palet na pawice
Powodzenia.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp: 720 litrów z paletkami... 18/06/2012 10:25 #46055

Palety to bym jeszcze zamienił ale szkoda mi skalarów,mam 4 pięknie wyrośnięte manacapuru i 4 zwykle skalary oraz dwa białe wpadające w błekit,wyglądają naprawdę fajnie,co do paletek to już mnie nudzą choć to także piękne i ciekawe pielęgnice ale potrafią być też nudne. Ziemiojady to inna bajka,bardzo ciekawe rybcie
  • rombi
  • Użytkownik

Odp: 720 litrów z paletkami... 18/06/2012 12:29 #46060

rombi napisał:
Palety to bym jeszcze zamienił... ...co do paletek to już mnie nudzą choć to także piękne i ciekawe pielęgnice ale potrafią być też nudne.

Oj nie mów tego głośno bo na forum jest spora ilość plackomaniaków
Miałem placki i to naprawdę fajne ryby, wbrew pozorom ciężko jest ubić zdrową rybę a masa stereotypów o nich przeraża
Ale i tak drapieżniki to jest to co tygrysku lubią najbardziej
  • tuptus
  • Użytkownik

Odp: 720 litrów z paletkami... 18/06/2012 14:05 #46067

Osobiście to nigdy mnie nie urzekły placki,z takich kształtów podobają mi się severum każda odmiana barwna jest ładna.
Pocieszne ryby szczególnie kiedy zbira im się na amory.
  • Vold
  • Użytkownik

Odp: 720 litrów z paletkami... 18/06/2012 20:07 #46078

A jednak dziś się zdecydowałem,zamieniłem paletki,uaru i skalary na 5 szt red oscar ,5 szt red tiger, 5 szt akary pomarańczowopłetwej i 5 szt piel meeka ( jak coś w nazwach pomyliłem to proszę mnie poprawić) Około 20 starych neonów zostało na przekąskę dla poelęgnic jak trochę dorosną. Wszystkie nowe ryby są jeszcze młode i małe więc do selekcji. Docelowo zostawił bym dwie pary pawiookich a resztę to się zobaczy. Acha i zostawiłem też glonojady i ziemiojady. Zaczynam przygodę z dużymi pielęgnicami,mam nadzieję że będzie ciekawiej niż przy paletkach i skalarach. Teraz będę częstym bywalcem na tym forum tak jak do tej pory byłem na discusforum.pl
  • rombi
  • Użytkownik

Odp: 720 litrów z paletkami... 19/06/2012 16:03 #46083

Paletki i skalary bardzo ciekawe ryby.Dziwię się, że zmieniasz.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp: 720 litrów z paletkami... 19/06/2012 19:59 #46089

Rombi jeśli zagracisz odpowiednio zbiornik i podzielisz go na rewiry powinno Ci się spokojnie udać utrzymać dwie pary pawic z kilkoma średnimi pielęgnicami.
Uważaj aby GT nie zdominowały zbiornika, to wojownicza ryba.
Subek ma taka kombinacje gatunków.
Ziemki i meeki to już za dużo szczęścia jak dla mnie.

Osobiście do pawic dorzuciłbym grupę Tapajosów i 1-2 zbrojniki.
Taka konfiguracja będzie cieszyła oczy kolorystycznie a zróżnicowane zachowania społeczne nie pozwolą się nudzić oglądającemu.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.