piątek, listopad 27, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

720 litrów z paletkami...
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: 720 litrów z paletkami...

Odp: 720 litrów z paletkami... 19/06/2012 23:39 #46096

Paletki i skalary owszem piękne ryby ale niestety nudne, potrafią stać w jednym miejscu godzinami. Co do mojej obsady to na razie eksperymentuję. Na pewno zostanę przy pawiookich bo jestem nimi zachwycony po kilku latach zabawy z paletami. Reszta obsady zobaczę,jak będą awantury to mam jeszcze na strychu 240 litrowy baniaczek więc coś tam pewnie trafi a w ostateczności mam spory staw na działce
  • rombi
  • Użytkownik

Odp: 720 litrów z paletkami... 20/06/2012 09:02 #46097

Z całego serca Ci życzę,żebyś nie zatęsknił za "nudą" skalarów Ja teraz mam manacapuru i peru, wcześniej miałem pawie. Moja kobieta mówi "rybki to mamy teraz,tamto to była rzeź" Wg mnie masz szanse na pawie w tej pojemności. Pod warunkiem,że się dobiorą. Idealnie było by kupić już dobraną parę,ale stracisz urok dorastania. A rosną w oczach. Ja nie miałem szczęścia, z resztą, należałem do kretynów, którzy się uparli trzymać te bydlęta w 240l. Jedna z moich padła w wyniku ran, druga pływa w znacznie większym akwarium u znajomego, dobrała się z albinosem, teraz sielanka... Na oko waży kilogram... U mnie w 240l nie dała by rady się obrócić... Cokolwiek postanowisz, powodzenia!
  • Miniv
  • Użytkownik

Odp: 720 litrów z paletkami... 20/06/2012 10:04 #46099

I właśnie tej "rzezi"mi brakowało przy paletach,też miałem pięknie wyrośnięte manacapuru bardzo ładne uaru a paletek nie trzeba opisywać- paletka jaka jest każdy kto je miał to wie- piękna, dumna i dostojna ryba ale niestety po kilku latach dla mnie nudna i niestety choć by nie wiem co robić to i tak jakieś choróbsko co jakiś czas złapie. Dzięki za życzenie powodzenia,również mam nadzieję że dobiorą się jakieś pary a narazie mam zabawę z wrzucaniem do akwa żywych much i obserwowaniem jak zostają zjedzie w ułamku sekundy przez te żarłoczne maluchy
  • rombi
  • Użytkownik

Odp: 720 litrów z paletkami... 01/07/2012 23:45 #46187

Faktycznie Pawice rosną w oczach... z takich maluchów jakie kupiłem niektórym przybyło już ze dwa cm. A tak z innej beczki: jakie temperatury maksymalnie znoszą Pawice? U mnie teraz przez te upały woda nagrzewa się nawet do 29 stopni. przy paletach nie był to żaden problem bo wiadomo że żyją one w takich temperaturach ale Oscary z tego co czytałem wolą raczej zimniejszą wodę. Nie włączam teraz nawet światła żeby nie dogrzewać wody świetlówkami. Myślę o założeniu oświetlenia ledowego. Jak to jest u was z temperaturą w te upały? Jak rybska się zachowują?
  • rombi
  • Użytkownik

Odp: 720 litrów z paletkami... 02/07/2012 00:07 #46188

Pawice zniosą taką temp.ale tą co masz teraz to maksymalna.Staraj się utrzymywać temp.ok 24-27 stopni
  • Łukasz01
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • Łukasz01
ŁUKASZ

Odp: 720 litrów z paletkami... 27/08/2012 23:53 #46534

Co by nie zakładać nowego tematu to zapytam tu: macie może jakieś linki do filmów o oscarach na wolności,żyjących w swoich naturalnych warunkach? O paletkach kiedyś oglądałem tego sporo w sieci a z oscarami jakoś nie mogę znaleźć
  • rombi
  • Użytkownik

Odp: 720 litrów z paletkami... 01/09/2012 08:27 #46548

Poszukaj na jutubcu filmów z wędkowania, czasami trafiają się pawice :]
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.