piątek, listopad 27, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Moja nowa szklaneczka
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Moja nowa szklaneczka

Moja nowa szklaneczka 19/06/2012 13:11 #46080

Witam forumowiczów.Jako że jestem nowy na forum wypada się przedstawić. Mam na imię Szymon.
Zakupiłem 2 dni temu kolejne szkło o pojemności 396 litrów i konkretną filtrację w postaci 2 kubełków tetra tec1200.Mam zamiar zacząć przygodę z pawiookimi. I tutaj zaczynają się schodki..
Akwa zalane, troszku na dnie jest piasku i kamieni, kubły z zaszczepionymi kulturami bakterii pracują tylko nie ma pomysłu jak je urządzić.
W związku z tym parę pytań do Was.
Jakie oświetlenie najbardziej uwydatni barwy pawci,czy filtracja nie będzie za słaba.Napowietrzanie wody mam chwilowo za pomocą kurtyny ale wygląda to tandetnie i się tego pozbędę. Myślałem nad wapieniem filipińskim do środka ale on mi strasznie podniesie twardość i tak już twardej krakowskiej wody.Jaki kamień mogę dać zamiast wapienia? O i czy na dno sam piasek czy żwir o drobnej granulacji?
Aha akwa ma niestandardowe wymiary ale powierzchnia dna jest duża.Nie myślę o większej ilości ryb niż 4 na początek aż się dobiorą w parę i potem zostaje tylko para i zbrojnik lamparci którego dostałem razem z akwa i pływa obecnie w 240l z 6 mekkami.
Liczę na waszą pomoc i porady gdyż chcę by te piękne ryby miały dobre warunki a nie męczyły się jak welon w kuli.
Dołączam również foto tej szklaneczki. słaba jakość bo robione telefonem.
20120619.jpg

wymiary to 110x60x60
Żyj tak by tobie było dobrze ze zwierzątkami i zwierzątkom z tobą
1. 10l-krewetkarium
2. 240l-pielęgnice meeka
3. 396l-in progress

Odp: Moja nowa szklaneczka 19/06/2012 15:13 #46081

Ale podstawa pod zbiornik,jak długo tak stoi ?

Odp: Moja nowa szklaneczka 19/06/2012 15:33 #46082

Ja na twoim miejscu bym wywalił tą szafkę. Jest brzydka widać ,że już pokrzywiona. Zrób ją od nowa , na forum znajdziesz tematy opisujące wykonanie stelaża i szafki.

Kubły pochowaj do szafki.

Co do oświetlenia to pawiookie nie są wymagające nie są to bardzo kolorowe rybki i oświetlenie nie ma dużego znaczenia.Rośliny- ciężka sprawa ,ale się da utrzymać.

Przemyśl temat zakupu dobranej pary bo wychodować będzie ciężko- z prostej przyczyny : pawiookie dobierają się w pary jak są już duże i mogą u Ciebie karłowacieć zanim dobiorą sie w parę.Ja mam 450 i mam ten sam problem.

Pokrywa- koniecznie chyba że lubisz wodę w pokoju. Nie dość ,że mogą wyskoczyć i się zabić to okropnie chlapią.

Co do piasku i żwiru są różne szkoły. Ja narazie bronię swojego zdania- wolę żwir.Jednak zdecydowana większość na forum woli piach.

P.S. Jaką metodą najchętniej łowisz ?
  • Beni182
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 19/06/2012 15:36 przez Beni182.

Odp: Moja nowa szklaneczka 19/06/2012 19:55 #46088

Kolego co do półki to była razem z akwa i będzie przemodelowana.Jest na metalowej ramie więc się nie martwię.Filtry się nie zmieszczą do niej i wylądują za akwa.będzie wygodny dostęp do nich.Pokrywę będę robił drewnianą (mam na to lekki sosnowy materiał). Co do ryb skoro mają karłowacieć to jakie inne większe pielęgnice polecasz?Nie chcę męczyć ryb a szkło jest jakie jest.
Co do łowienia to przeważnie ciężki grunt na Wiśle i od czasu do czasu spławiczek gdzieś na spokojnej wodzie.
1. 10l-krewetkarium
2. 240l-pielęgnice meeka
3. 396l-in progress

Odp: Moja nowa szklaneczka 19/06/2012 20:12 #46091

No faktycznie...ta szafeczka o pomstę do nieba woła, ja mam zaniedbane akwa ale u Ciebie to armagiedon.
  • 1andy1
  • Użytkownik

Odp: Moja nowa szklaneczka 19/06/2012 20:31 #46092

Tak jak pisałem.Jest dopiero w fazie testu szczelności i sprawności filtrów itp.
Powoli się ukształtuje.Jak wszystko.
1. 10l-krewetkarium
2. 240l-pielęgnice meeka
3. 396l-in progress

Odp: Moja nowa szklaneczka 03/07/2012 20:39 #46205

A więc tak. Postępy w postawieniu zbiornika idą pełną parą.

Piasek już w akwa, patyki utonęły, rośliny posadzone. A co do obsady to jednak nie pawcie ponieważ stwierdziłem że akwa jest zbyt małe na nie i obsada ostatecznie to azja.
5 szt bocja wspaniała
8 szt prętnik karłowaty
40 szt kardynałek chiński
25 szt rozbora klinowa(miała być galaxy ale niestety nie dostałem w Krakowie.

Jak wszystko zacznie funkcjonować to wrzucę fotki.

Półka przerobiona w pełni.
Wyspawana na stelażu z kantówki wokół skręcona z płyty pilśniowej. Jeszcze został tylko etap wykończenia. Płyta wiórowa oklejana tylko jeszcze kolor muszę dobrać i przykręcić drzwiczki.
1. 10l-krewetkarium
2. 240l-pielęgnice meeka
3. 396l-in progress
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.18 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.