piątek, listopad 27, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Czarny piach
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Czarny piach

Czarny piach 21/06/2012 07:16 #46108

witam podoba mi sie czarny piach w akwa z pawiookimi i chciałbym go zastosowac,ale nie wiem czy nie jest ostry chciałbym jak najmniejszą granulacje na alledrogo znalazłem od 01-o8mm podobno mielony bazalt potrzebuję go więcej około 40kg no i cena mnie rozwaliła za 2kg-6zeta.może znacie jakies inne sródło bezpiecznego czarnego piachu?pozdrawiam

(Post do poprawki - interpunkcja, wielkie litery. 'Komunikaty' to średnio szczęśliwe miejsce do dyskusji o piachu - wątek przenoszę. Rafał)
Załączniki:
  • pool
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 21/06/2012 14:14 przez kamyllo2.

Odp: czarny piach 21/06/2012 08:18 #46109

Niecały rok temu kupowałem czarny piach barwiony na Allegro,odbierałem osobiście w pruszkowie. Miałem wcześniej czarny bazalt mielony ale muszę powiedzieć że ma ostre krawędzie i bardzo rysuje szyby. Czarny drobniutki barwiony piasek wygląda o wiele lepiej,mam go od października zeszłego roku.
  • rombi
  • Użytkownik

Odp: czarny piach 21/06/2012 08:56 #46110

rombi napisał:
Czarny drobniutki barwiony piasek .

A czy to barwienie nie wpływa jakoś na wodę i jej parametry?

Może nie odrazu tylko po czasie coś puszcza do wody taki piasek?? Czy jest to sprawdzone, jakiś certyfikat (chociaż i on nie świadczy o niczym bo przeważnie badana jest tylko próbka i na jej podstawie jest certyfikat ale zawsze to coś).

Ja bym się zastanowił nad takim piaskiem.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp: czarny piach 21/06/2012 13:44 #46111

no właśnie więc doradzcie gdzie moge kupić bezpieczny czarny piach,nie mam zamiaru rysowac sobie opti white-a mam na tym punkcie hopla heh.czy wogóle istnieje czarny piasek naturalny?efekt mógby być piorunujący w połączeniu z grupką pawiookich.
  • pool
  • Użytkownik

Odp: czarny piach 21/06/2012 14:11 #46112

Pomóc znaleźć nie umiem, ale co do koloru... każdy ma swój gust, upodobanie. Mi jakoś nie pasuje inny kolor piachu, niż ten piaskowy...
Miałem kiedyś żwirek bazaltowy, czarny. W akwarium pływało stadko sumatr... efekt mi się szybko znudził, choć na początku bardzo mi się podobał. Po kilku latach wpuściłem brzanki sumatrzańskie do tego samego szkła, ale z piaskiem na dnie... i ten widok zdecydowanie bardziej mnie zauroczył... Ale, jak pisałem, każdy ma co chce.

Dodam jeszcze... do autora wątku. Ciężko się czyta, co piszesz. Popraw pisownię, jak Rafał wspominał, bo poleci ostrzeżenie.
  • kamyllo2
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 21/06/2012 14:13 przez kamyllo2.

Odp: Czarny piach 21/06/2012 20:03 #46113

Czarny barwiony piach nie zmienia parametrów wody-zapewniam. Stosowałem go przez kilka lat w innym zbiorniku przy paletkach i stosuję do tej pory z powodzeniem a jako że mam też zbiornik z szyby Opti to bazalt odpada jak najbardziej. Zawsze lubiłem czarne dno w akwarium i czarne tło. Daje to efekt niesamowitej głębi oraz fajny mroczny klimat wód Amazonki.
  • rombi
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.17 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.